Gegužę užfiksuotas išaugęs „Windows 11“ platformos populiarumas, dalį vartotojų prarado „Windows 10“, o tarp penkių populiariausių – net ir „Windows XP“

Lukas Snarskis

2024-06-04, 09:00 (atnaujinta 2024-06-05, 01:20)

0 komentarų

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ dar ne taip seniai išleido „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukiama buvo kone dešimtmetį. Nors tai buvo geros naujienos daugeliui, tačiau bendrovė nuolat susiduria su įvairiausiomis nenumatytomis problemomis. Viena jų – lėtai augantis populiarumas.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Gegužę užfiksuotas išaugęs „Windows 11“ platformos populiarumas, dalį vartotojų prarado „Windows 10“, o tarp penkių populiariausių – net ir „Windows XP“

„Microsoft“ jau greitai ketina nutraukti „Windows 10“ operacinės sistemos palaikymą, tačiau tai niekaip nepriverčia vartotojų atsinaujinti ir pradėti naudotis „Windows 11“ versija. Per pastaruosius kelis mėnesius, naujausia „Windows“ versija prarado nemažą dalį naudotojų, o tai nulėmė ir padidėjusį „Windows 10“ populiarumą.

„Windows 11“ operacinės sistemos versija yra vienintelė „Microsoft“ platformos versija, kuri prarado dalį vartotojų viduryje savo gyvavimo ciklo. Tačiau situacija po truputį gerėja. Gegužės mėnesio duomenys rodo, kad ši operacinės sistemos versija įgavo naujų vartotojų, skelbia „Statcounter“.

Remiantis naujausiais duomenimis, „Windows 11“ dabar užima 27,76 proc. rinkos, o tai yra 1,33 proc. daugiau nei ankstesnį mėnesį. Metinis šios operacinės sistemos versijos augimas siekia 4,81 proc. punkto. Tai reiškia, jog dalį vartotojų dabar jau prarado „Windows 10“, kuri sudaro 68,34 proc. rinkos ir prarado 1,69 proc. punkto naudotojų.

Įdomu ir tai, jog savo vartotojų dalį vis dar turi ir „Windows XP“ platformos versija, kurios palaikymas nutrauktas jau daugiau nei prieš dešimtmetį. Šios operacinės sistemos vartotojų dalis sudaro 0,37 proc. Trečioje vietoje rikiuojasi „Windows 7“ su 2,86 proc., o ketvirtoje – „Windows 8.1“ su 0,43 proc. naudotojų.

Priminsime, jog 2025 metų spalio 14 dieną „Windows 10“ pasieks vadinamąją „end of support“ stadiją. Po šios dienos – operacinės sistemos versija nebegaus jokių reguliarių atnaujinimų. Tiesa, „Microsoft“ ketina pasiūlyti mokamą išplėstinį saugumo atnaujinimų palaikymą (ESU), kuris bus pradėtas taikyti nuo 2025 metų, kuomet baigsis „Windows 10“ palaikymas.

Programinės įrangos milžinė paprastai siūlo mokamus saugumo atnaujinimus tik įvairiomis organizacijoms, kurioms reikia toliau naudoti senesnes versijas, tačiau dabar planuoja juos pirmą kartą pasiūlyti privatiems asmenims, teikdama metinę prenumeratos paslaugą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas