Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Naujos „Windows” operacinės sistemos jau nebesulauksime: kompanija sustabdė kūrimo darbus

Naujos „Windows” operacinės sistemos jau nebesulauksime: kompanija sustabdė kūrimo darbus

Ignas Petrikonis

2021-05-09, 15:00

„Microsoft” per pastaruosius yra išleidusi daugybę pačių įvairiausių „Windows” versijų, pradedant vykusiomis „Windows XP” bei „Windows 7” ir baigiant vienu didžiausių nesusipratimų kompanijos istorijoje laikoma „Windows 8” (apie blogiausias „Windows” versijas galite paskaityti paspaudę čia) Dabartinė „Windows 10” galbūt ir nebus minima tarp geriausiųjų, tačiau yra vertinama tikrai pozityviai. Vis dėlto bendrovei to negana - pasak šaltinių, kompanija šiemet baigė paslaptingos „Windows 10X” kūrimą, kuri pirmuosiuose kompiuteriuose turėjo pasirodyti jau 2021 metų pirmoje pusėje. Deja, panašu, kad šis projektas sudegė, taip ir neišvydęs dienos šviesos.

„Windows 10X” vardą pirmąkart išgirdome dar pernai, kai „Microsoft” apie ją užsiminė du ekranus turinčio „Surface Neo” kompiuterio pristatymo metu. Programinės įrangos milžinė tuo metu teigė, jog „Windows 10X” bus skirta būtent tokios konstrukcijos įrenginiams. Deja, planas neišdegė - kadangi dėl nežinomų priežasčių „Surface Neo” taip ir nepasirodė ant prekybininkų lentynų, bendrovė privalėjo sugalvoti, ką veikti su „Windows 10X”.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

windows-10x-laptop

Sprendimas buvo rastas - „Windows 10X” turėjo būti modifikuota ir skirta itin pigiems kompiuteriams, kurių komponentai ne visada gali užtikrinti sklandų resursams imlios standartinės „Windows 10” veikimą. „Microsoft” užsibrėžtą tikslą įvykdė ir X raide pažymėta operacinė sistema jau netrukus turėjo būti išsiųsta kompiuterių gamintojams.

Vis dėlto, remiantis patikimais šaltiniais, „Microsoft” paspaudė raudoną mygtuką ir nutraukė „Windows 10X” kūrimą. Greičiausiai bendrovė pavėluotai suprato, jog vartotojams nebūtina nauja operacine sistema - tam tikras funkcijas ir savybes galima integruoti ir į jau rinkoje ne vienerius metus esančią „Windows 10”.

windows-10x-start

Tai kuo „Windows 10X” turėjo skirtis nuo įprastos „Windows 10”? Buvo žinoma tik tiek, kad ji nepalaikys Win32 aplikacijų, turės suvienodintas tvarkykles bei supaprastintą „Start” meniu, kuriame nebus spalvotų ir animuotų „plytelių” (angl. tiles). Be to, visi operacinės sistemos langai turėjo turėti užapvalintus kampus - ši dizaino naujovė „Windows 10” vartotojus pasieks su didžiuliu „Sun Valley” atnaujinimu.

Greičiausiai gali kilti klausimas, kodėl „Microsoft” buvo nusprendusi žengė tokį precedento neturintį žingsnį. Atsakymas ganėtinai akivaizdus - pastaraisiais metais „Apple” pradėjo agresyviai reklamuoti 300 eurų nekainuojantį pigiausią „iPad” kaip idealų įrankį bei netgi nešiojamo kompiuterio pakaitalą mokiniams, studentams ir nereikliems vartotojams. Tuo metu itin pigūs nešiojami kompiuteriai su „Google” kurta „Chrome OS” operacine sistema, primenančia Android, spėjo labai išpopuliarėti.

apple-slide-ipad-characteristics

Kadangi tiek „iPad”, tiek „Chrome OS” kompiuteriai veikia sklandžiau, nei tiek pat kainuojantys „Windows” analogai, ir netgi atėmė šiokią tokią „Microsoft” rinkos dalį, bendrovė privalėjo rasti būdą pagerinti pigiausių „Windows” kompiuterių veikimą.

Taigi, bus įdomu stebėti, ar kompanijai pavyks šių ambicingų tikslų pasiekti su „Windows 10” ir ar tai netaps tik dar vienu iš nemažo kiekio kompanijos nesusipratimų.

Oficialu: milžiniškas „Windows 10“ atnaujinimas pasirodys jau šį mėnesį

„Microsoft“ atstovai patvirtino, jog sekantis rimtas „Windows 10“ savybių atnaujinimas pasirodys jau šių metų gegužę. „Tikime, kad „Build 19043.928“ yra galutinė 2021-ųjų gegužės naujinio versija,“ teigia kompanijos atstovas Brandon LeBlanc. 21H1 vadinamo atnaujinimo testinę versiją jau gali išbandyti „Windows Insider“ programos dalyviai.

Tikslios datos, kada „Windows 10“ bus atnaujinta, „Microsoft“ kol kas neatskleidžia, tačiau naudotojai spekuliuoja, kad tai įvyks gegužės 11-ąją, per vadinamąjį „Patch Tuesday“ - kasmėnesinį operacinės sistemos atnaujinimą. Technologijų milžinė jau atskleidė, kad nors atnaujinimas ir didesnis, jis bus diegiamas tokiu pat optimizuotu būdu, kaip ir įprasti kasmėnesiniai naujiniai. Brandon LeBlanc taip pat užsiminė, kad „Windows Insider“ verslo klientai turėjo galimybę įdiegti 21H1 savo organizacijų kompiuteriuose jau nuo kovo mėnesio.

04TsRvzFM2HYPji9YpQcLBt-1.fit_lim.size_768x

Nepaisant iškilmingo pavadinimo atskleidimo ir gausių spekuliacijų, ši „Windows 10“ versija nesiūlys daugybės naujų ryškių funkcijų. Tai veikiau praėjusių versijų klaidas ištaisysianti versija - galime tikėtis geresnio sistemos našumo, patobulinto suderinamumo bei saugos. Vienintelė visiškai nauja savybė bus galimybė pasirinkti ar norite naudoti įrenginyje integruotą ar išorinę vaizdo kamerą prisijungiant su „Windows Hello“ autentifikacija. Bus patobulinta „Windows Defender Application Guard“ saugos funkcija bei grupės sąlygų sudarymo sistemos veikimas, aktualus dirbantiems iš namų su įmonės kompiuteriais.

Apie naujinio debiutą „Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella pranešė kartu su žinia, jog „Windows 10“ veikia net 1,3mlrd. prietaisų. Nors ši statistika nebuvo įtraukta į „Microsoft“ praėjusio ketvirčio pajamų pranešimą, Nadella apie tai užsiminė virtualios konferencijos metu. „Vartotojai atsigręžia į „Windows“ kompiuterius vis dažniau, siekdami išlikti prisijungę, produktyvūs ir saugūs. „Windows 10“ dabar turi per 1,3mlrd. aktyvių naudotojų per mėnesį,“ sakė įmonės direktorius. Tai nemenkas augimas, žinant, kad lygiai prieš metus „Windows 10“ operacinė sistema turėjo „tik“ 1mlrd. aktyvių naudotojų.

News-and-interests-GIF-1-Article

Verta paminėti, kad „Windows 10“ gaus ir savotišką sąsajos atnaujinimą, tačiau jis nėra laikomas 21H1 naujinio dalimi. Tai „News and Interests“ valdiklis, kuris atsiras užduočių juostoje ir rodys personalizuojamą turinį (vietos orus, naujienas, akcijų biržą ir t.t.). Nors ir nelaikoma gegužės mėnesio atnaujinimo dalimi, ši funkcija atsiras tik su juo, skelbiama „Microsoft“ palaikymo puslapyje.

Žymiai labiau laukiamas yra 21H2 naujinys, pasirodysiantis šių metų antroje pusėje ir vadinamas „Sun Valley“ - jame tikimasi pamatyti pakeistą „Windows 10“ išvaizdą ir didesnius vartotojo sąsajos pokyčius. Tuo pačiu vystoma ir „Windows 10X“ - supaprastinta operacinės sistemos versija, ruošiama kaip konkurentė „Google Chrome OS“. Pastaroji užima nemažą edukacijai skirtų kompiuterių rinkos dalį.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas