Technologijoms vis labiau modernėjant, o mūsų gyvenimui persikeliant į virtualią erdvę, išmanieji įrenginiai tampa nepamainomi kiekvieno iš mūsų gyvenimo palydovai.
Super pasiūlymas – viena geriausių VPN paslaugų dabar siūloma už juokingai žemą kainą. Spauskite čia, kad pasinaudoti!
Abejojantys išmaniųjų laikrodžių sveikatos būklės matavimo pajėgumais teigia, kad programėles, esančios laikrodžiuose, nėra patikimos, tad geriau gaunamais duomenimis nepasitikėti. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad tai galioja tikrai ne visiems produktams.
Praėjusiais metais „Samsung“ bendradarbiavo su Mičigano universitetu, konkrečiai su Mičigano našumo tyrimų laboratorija (MiPR), kad ištirtų ir pagerintų „Galaxy“ serijos išmaniųjų laikrodžių matavimų tikslumą.
Dabar paskelbtos ir pirmosios tokių tyrimų išvados. MiPR testai parodė, kad matuojant širdies ritmą, kūno riebalų procentinę dalį, prakaito netekimą ir VO2 max, tarp „Galaxy Watch“ laikrodžių pateikiamų duomenų yra didelė koreliacija. Čia pateikiamas suskirstymas:
- Širdies ritmas: tikriausiai dažniausiai naudojama laikrodžio sveikatos funkcija, tyrimas parodė 90 proc. koreliaciją su elektrokardiogramos įranga bėgant (tai sudėtingiau nei matuoti stovint, nes laikrodis nuolat šokinėja).
- Kūno riebalų procentinė dalis: šiuo atveju laikrodžiai pasirodė dar geriau, nes parodė 95 proc. koreliaciją su standartiniu diagnostiniu dvigubos energijos rentgeno spindulių absorbciometrijos (DEXA) tyrimu.
- Prakaito netekimas: tai vandens kiekio, kurį bėgikas prarado per bėgimą, matavimas, kuris naudojamas siekiant nustatyti, kaip po bėgimo rehidratuoti organizmą. Laikrodžių koreliacija siekė 95 proc., kai jie buvo išbandyti įveikiant nuo 2,5 km iki 20 km distancijas.
- VO2 max: šis rodiklis parodo, kiek deguonies organizmas įsisavina per treniruotę. Lyginant su klinikinio lygio įranga, laikrodžiai pasiekė priimtiną 82 % koreliaciją.
Tiesa, „Samsung“ neatskleidė, kurie bendrovės išmanieji laikrodžiai buvo naudojami šiems bandymams atlikti.