Nesijaudinkite – šis vadovas jums padės. Pateiksime keletą paprastų ir nebrangių patarimų, kaip sustiprinti belaidžio ryšio signalą, kad galėtumėte be trikdžių transliuoti, žaisti ir naršyti.
Greitai grįšite prie sklandaus naršymo be streso! Yra paprastų būdų, kaip pagerinti Wi – Fi signalą, ir jums nereikia būti technikos specialistu. Toliau pateikti patarimai pagilins jūsų žinias ir paruoš jus lengvam signalo pagerinimui nepriklausomai nuo jūsų aplinkos. Taigi, jei susiduriate su signalo trikdžiais, vadovaukitės šiais patarimais.
Atnaujinkite maršrutizatorių
Jūsų maršrutizatorius yra tarsi namų tinklo širdis, jei jis pasenęs, gali būti, kad jis jus stabdo. Atnaujinimas į modernų maršrutizatorių su naujausiais belaidžio ryšio standartais, pavyzdžiui, „WiFi 6“ (802.11ax), gali labai pakeisti situaciją. „WiFi 6“ užtikrina didesnį greitį, sklandesnį veikimą ir didesnę aprėptį, ypač kai vienu metu prijungta daugybė įrenginių. Nesvarbu, ar transliuojate 4K raiška, ar žaidžiate internete, ar naudojate išmaniuosius namus, naujesnis maršrutizatorius gali patenkinti jūsų poreikius.
Suteikite savo maršrutizatoriui erdvės atsikvėpti
Pripažinkime, kad maršrutizatoriai nėra patys gražiausi prietaisai, tačiau slėpdami juos spintoje ar už televizoriaus, savo Wi – Fi signalui nedarote jokios naudos. Maršrutizatoriai geriausiai veikia, kai yra atviroje vietoje, kur yra kuo mažiau kliūčių. Įsitikinkite, kad antenos nukreiptos į viršų, kad aprėptis būtų optimali.
Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, maršrutizatorių statykite centrinėje vietoje, geriausia netoli tų vietų, kur jums labiausiai reikia ryšio, pavyzdžiui, svetainėje, biure ar žaidimų aplinkoje. Tai nedidelis pokytis, kuris gali turėti didelę reikšmę!
Išplėskite pasiekiamumą naudodami Wi – Fi stiprintuvą
Kovojate su Wi – Fi negyvosiomis zonomis? Naujuoju geriausiu draugu gali tapti diapazono ilgintuvas. Šie patogūs įtaisai sustiprina maršrutizatoriaus signalą, kad jis pasiektų sunkiai pasiekiamus namų ar biuro kampelius. Nors stiprintuvai nepadarys jūsų Wi – Fi greitesnio, jie užtikrins nuoseklesnį ryšį didesniame plote.
Nebrangiai kainuojantys ir lengvai įdiegiami įrenginiai, tokie kaip „Netgear“ diapazono stiprintuvas, gali išplėsti jūsų aprėptį ir nekainuoti daug. Atsisveikinkite su negyvosiomis zonomis ir pasveikinkite su geresniu Wi – Fi visur!
Nuolat atnaujinkite maršrutizatoriaus programinę įrangą
Jūsų maršrutizatorius nėra įrenginys, kurį galima nustatyti ir pamiršti, kad jis veiktų sklandžiai, jam reikia šiek tiek meilės. Gamintojo išleidžiami programinės įrangos atnaujinimai gali padidinti našumą, ištaisyti klaidas ir sustiprinti saugumą. Tai tarsi greitas maršrutizatoriaus sureguliavimas.
Tiesiog eikite į savo maršrutizatoriaus palaikymo puslapį arba prisijungimo nustatymus ir patikrinkite, ar yra atnaujinimų. Atlikę šį paprastą veiksmą, savo signalą galite padaryti geresniu ir patikimesniu.
Apsvarstykite galimybę įsigyti ilgo nuotolio maršrutizatorių, kad sustiprintumėte signalą
Jūsų namuose vienu metu pilna žmonių, kurie siunčiasi srautines transliacijas, žaidžia žaidimus ir dirba? Standartinis maršrutizatorius gali nespėti. Štai čia praverčia ilgo nuotolio maršrutizatorius. Šie maršrutizatoriai, skirti dideliam našumui, gali dirbti su dešimtimis įrenginių ir lengvai aprėpti didelius plotus.
Pavyzdžiui, kai kurie maršrutizatoriai gali valdyti iki 25 įrenginių ir aprėpti iki 230 kvadratinių metrų plotą. Tai keičia žaidimo taisykles technologijų kupinuose namuose ir biuruose!
Atsisakykite dalintis su kitais žmonėmis
Dalytis Wi – Fi yra puiku, kol kas nors, ko nepakvietėte, nepradeda naudoti jūsų tinklo pralaidumo. Jei jūsų ryšys veikia lėčiau nei įprastai, problema gali būti laisvai prisijungę asmenys. Apsaugokite savo tinklą WPA ir naudokite tvirtą slaptažodį.
Jei įtariate, kad kažkas slapta prisijungė, tokios priemonės kaip specialios aplikacijos gali padėti nustatyti ir atjungti neautorizuotus naudotojus. Greitas patikrinimas – jei maršrutizatoriaus belaidžio ryšio lemputė mirksi, kai jokie įrenginiai nėra prijungti, kažkas naudojasi jūsų gerumu.
Atlikite greičio testą
Išbandę viską, vis dar susiduriate su vangiu Wi – Fi ?Laikas išbandyti savo ryšį. Apsilankykite svetainėje Speedtest.net ir sužinokite, koks yra jūsų tinklo greitis, tada palyginkite šiuos skaičius su greičiu, už kurį mokate. Jei jūsų rezultatai neatitinka reikalavimų, problema gali būti susijusi su jūsų interneto tiekėju, o ne su jūsų sąranka.
Kai kurie paslaugų teikėjai piko valandomis mažina greitį, todėl jūsų ryšys gali suprastėti. Jei taip nuolatos nutinka, apsvarstykite galimybę pakeisti paslaugų teikėją, kuris neribotų jūsų duomenų srauto pralaidumo. Jūs nusipelnėte greičio, už kurį mokate!