Viskas, ką privalo žinoti kiekvienas RC automobilio turėtojas: sužinokite, kaip tinkamai prižiūrėti savo turimą RC modelį ir kas yra svarbiausia

Arnas Balčiūnas

2024-04-01, 16:35

0 komentarų

Kalbant apie radijo bangomis valdomų automobilių priežiūrą, pirmiausia reikia skirti bekelei skirtus modelius, atsparius susidūrimams ir skirtus judėti nelygiu paviršiumi, ir keliu važiuoti skirtus modelius, paprastai greitesnius, bet tinkančius važiuoti tik lygiu paviršiumi.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Viskas, ką privalo žinoti kiekvienas RC automobilio turėtojas: sužinokite, kaip tinkamai prižiūrėti savo turimą RC modelį ir kas yra svarbiausia

Labiausiai paplitę, tinkantys vaikams, yra varomi baterijomis, tačiau yra ir modelių su vidaus degimo varikliu, dažniau naudojamų suaugusiųjų sportinėse varžybose. Bet koks radijo bangomis valdomas automobilis, net jei jis turi tvirtą važiuoklę, turi būti tinkamai ir reguliariai prižiūrimas.

Pagrindinę RC automobilių techninę priežiūrą sudaro tinkamas ir kruopštus valymas bei varžtų priveržimas, kas yra ypač svarbu atlikti po pirmųjų važiavimų nauju automobiliu. Šiandien pateikiamą gidą, kuris pravers kiekvienam pradedančiam, o gal net ir įgudusiam.

Nuvalykite savo RC automobilį po kiekvieno naudojimo

Jei norite tinkamai prižiūrėti RC automobilį kruopščiai nuvalykite jį po kiekvieno naudojimo. Paprastas ir labai efektyvus būdas nuvalyti ant automobilio po naudojimo susikaupusį dulkių, smėlio ir nešvarumų sluoksnį – pasitelkti suslėgto oro įrenginį.

Tereikia nedidelio oro kompresoriaus ir pistoleto smailiu antgaliu, kad kruopščiai išvalytumėte net ir sunkiai prieinamas vietas. Jei neturite suspausto oro įrenginio, siūlome naudoti minkštą šepetį ir šluostę.

Nuvalę dulkių ir nešvarumų sluoksnį, pasitelkite drėgną šluostę, sudrėkintą vandens ir švelnaus ploviklio mišiniu, kad nuvalytumėte likusius nešvarumus. Labai atsargiai valykite vietas aplink guolius, nes dėl nešvarumų ir dulkių guoliai greičiau susidėvi. Niekada neplaukite automobilio po tekančiu vandeniu.

Pasirūpinkite ratų guoliais

Valydami ratų guolius, būtinai nuimkite aplink ašis ir kitus važiuoklės elementus apsivyniojusias žoles. Žolės ir nešvarumai taip pat gali kauptis tarp ratlankių ir išorinio rato guolio ir gali sugadinti guolį bei blokuoti transmisiją. Štai kodėl valant pravartu nuimti ratus.

Šiame valymo etape rekomenduojame naudoti „WD-40“ daugiafunkcinę priemonę, su juo ne tik nuvalysite nešvarumų likučius, bet ir pašalinsite likusią drėgmę.

Sutepkite RC automobilio ratų guolius

Po valymo patariame periodiškai tikrinti guolių būklę. Ypatingą dėmesį guoliams skirkite, jei automobilis naudojamas žaidimams. Atkreipkite dėmesį, ar ratai nėra atsilaisvinę ir ar nekliba. Jei ratai yra atsilaisvinę ir kliba, gali greitai susidėvėti guoliai. Susidėvėjęs guolis sulėtins rato sukimąsi, esant apkrovai, o tai perkraus variklį.

Transmisijos guolių būklę galima patikrinti, pakračius galinę automobilio dalį ir apžiūrėjus tarpą tarp guolių. Stumtelėkite automobilį ant stalo, kad įsitikintumėte, jog jis gerai rieda. Automobilis visada turi judėti laisvai, be triukšmo ir be girgždesio.

Tinkamai prižiūrėdami ir reguliariai valydami bei sutepdami, ypač prieš ir po naudojimo šlapiomis sąlygomis, galite žymiai pailginti guolių tarnavimo laiką. Norėdami sutepti guolius, galite naudoti „WD-40“ baltą ličio tepalą, kuris suteps automobilio guolius ir sukurs sausą plėvelę, kuri, kitaip nei riebus tepalas, nepritrauks dulkių.

Pasirūpinkite savo automobilio transmisijos ir važiuoklės priežiūra

Turėtumėte apžiūrėti rėmą ir kiekvieną pavaros sistemos komponentą: nuo variklio iki ratų, – kad įsitikintumėte, jog nė vienas komponentas nėra atsilaisvinęs. Ypač kruopščiai patikrinkite „servo“ svirties varžtus, vairo jungtį, apatinę amortizatorių dalį, pakabos svirtis ir viršutines svirtis.

Važiavimo metu šie varžtai sukasi, todėl jie gali atsilaisvinti. Juos pakanka saikingai priveržti tinkamu atsuktuvu. Per daug nepriveržkite – galite pažeisti korpusą arba varžtų sriegius. Tarpusavyje judančias dalis, jungtis ir vietas aplink jungtis, prieš tai jas nuvalę „WD-40“ daugiafunkcine priemone, galite sutepti ir „WD-40“ silikoniniu tepalu.

Nepamirškite ir apie elektros grandinės priežiūrą

Elektrinių komponentų paviršių valymas ir patikrinimas – labai svarbūs žingsniai. Verta patikrinti, ar veikia greičio reguliatoriaus ventiliatorius ir ar jis gali laisvai suktis. Taip pat patikrinkite visus komponentus, ar šie nėra atsilaisvinę. Įsitikinkite, kad laidai nepažeisti ir netrukdo perduoti elektros srovę.

Atkreipkite dėmesį, ar baterijų korpusas ir kontaktai yra švarūs. Visus šiuos elementus galima apdoroti „WD-40“ kontaktų valikliu, kuris veiksmingai tirpdo riebalus ir pašaliną bet kokią ant elektros grandinių ar elektroninės įrangos susikaupusią drėgmę, įskaitant jautrias medžiagas.

Ši priemonė nedelsiant įsiskverbia į sunkiai prieinamas vietas, greitai išdžiūsta ir nepalieka likučių bei atkuria arba pagerina laidumą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas