„airBaltic“ žvelgia į ateities sprendimus lėktuvuose: atliko pirminį „SpaceX“ interneto ryšio sistemos „Starlink“ bandymą savo lėktuve

Pranešimas spaudai

2024-03-30, 16:35

0 komentarų

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ pranešė atlikusi pirminį „SpaceX“ interneto ryšio sistemos „Starlink“ bandymą savo lėktuve „Airbus A220-300“.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„airBaltic“ žvelgia į ateities sprendimus lėktuvuose: atliko pirminį „SpaceX“ interneto ryšio sistemos „Starlink“ bandymą savo lėktuve

Antžeminis bandymas buvo atliktas aviakompanijos bazėje Rygoje, o skrydžio metu veiksianti ryšio sistema buvo išbandyta pilnoje kabinoje, kurią sudarė „airBaltic“ ir „SpaceX“ „Starlink“ darbuotojai.

„Džiaugiamės, kad galime pirmauti Europoje siūlydami greitaeigį, neribotą ir nemokamą ryšį skrydžio metu mūsų lėktuvuose. Šis pirmasis bandymas suteikė gerų įžvalgų ir priartino mus prie „airBaltic“ keleivių, keliaujančių „airBaltic“ tinkle Europoje ir už jos ribų, aptarnavimo tobulinimo“, – teigė „airBaltic“ prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„Esame dėkingi savo partneriams iš „SpaceX“ bendrovės „Starlink“ už nepaliaujamą paramą visos šios permainingos kelionės metu. Jų bendri užmojai ir atsidavimas puikiai papildo „airBaltic“ vertybes. Kadangi naudojame vieną moderniausių rinkoje orlaivių tipų, kitas logiškas žingsnis mums buvo šiame orlaivių parke įdiegti pažangiausią „Starlink“ interneto skrydžio metu sprendimą“, – išskyrė M. Gaussas.

„Bendrovė „Starlink“ ir toliau aktyvina didelės spartos ir mažo vėlavimo internetą lėktuvuose visame pasaulyje, todėl džiaugiamės galėdami šią naujos kartos patirtį perkelti į Europą su „airBaltic“ A220 lėktuvų parku“, – sakė Jasonas Fritchas, „Starlink Enterprise Sales“ viceprezidentas.

„airBaltic“ bendradarbiauja su „SpaceX“, kad gautų reikiamą STC (papildomo tipo sertifikavimo) patvirtinimą, ir tikimasi, kad iki šių metų pabaigos produktas bus pradėtas montuoti „airBaltic“ orlaiviuose „Airbus A220-300“.

„airBaltic“, planuojanti visą savo A220-300 lėktuvų parką aprūpinti „SpaceX“ bendrovės „Starlink“ ryšio sistema skrydžio metu, siekia, kad kiekvienas keleivis galėtų sklandžiai naudotis sparčiu internetu visos kelionės metu be jokių rūpesčių ar prisijungimo puslapių. Nuo įlaipinimo iki nusileidimo interneto prieiga bus prieinama visiems keleiviams.

Bendrovės „SpaceX“ sukurtas „Starlink“ teikia didelės spartos, mažo vėlavimo plačiajuostį internetą daugiau nei 90 pasaulio šalių ir teritorijų, o praėjusiais metais pradėjo teikti komercinių orlaivių skrydžio spartųjį internetą. Naudojant palydovus, esančius žemoje Žemės orbitoje, daugiau nei 65 kartus arčiau nei įprasti geostacionarieji palydovai, „Starlink“ pasiekia gerokai mažesnį vėlavimą ir didesnę perdavimo spartą galutiniams naudotojams.

„Starlink“ gali perduoti iki 500 Mbps duomenų srautą į orlaivį, o dėl vos 20 ms uždelsimo keleiviai gali užsiimti veikla, kurios anksčiau skrydžio metu nebuvo galima vykdyti, įskaitant internetinius žaidimus, virtualius privačius tinklus ir kitą didelės duomenų perdavimo spartos veiklą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas