Dar šių metų pradžioje buvo pristatytas naujasis belaidžio įkrovimo standartas „Qi2“, kurį kūrė „Apple“ ir kiti šios organizacijos nariai, o tai leis įkrauti įrenginius greičiau ir efektyviau.
Fantastiškas pasiūlymas elektrinių automobilių turėtojams – spauskite čia ir sužinokite kaip pasinaudoti!
Naujasis „Qi2“ standartas pakeis anksčiau naudotą „Qi“. Vienas didžiausių skirtumų yra tas, jog naujoji technologija leis tinkamai išnaudoti magnetinius srovės profilius, tinkamai sulygiuojant įkraunamą įrenginį ir patį įkroviklį. Toks sprendimas pasiūlys greitesnį įkrovimą ir mažesnį energijos išeikvojimą.
Ir nors oficialus pristatymas įvyko kone prieš metus, iki šiol apie tai nebuvo jokių naujienų. Kaip bebūtų, „Wireless Power Consortium“ pagaliau išplatino oficialų pranešimą, kuriame patvirtino, jog pirmoji „Qi2“ standartą palaikančių įkroviklių partija bus pristatyta vartotojams jau šventiniu laikotarpiu.
„Džiaugiamės matydami, kad mūsų bendruomenės nariai sparčiai įsitraukia ir kuria „Qi2“ prietaisams skirtų priedų ekosistemas. Tikimės, kad „Qi2“ jau greitai taps de facto pasauliniu belaidžio įkrovimo standartu“, - teigė WPC valdybos pirmininkas Fady Mishriki.
Verta pastebėti, jog šis atnaujinimas sukurtas pagal „Apple MagSafe“ belaidį įkrovimo sprendimą. Naujai sukurtas standartas užtikrina, kad vartotojų įrenginiai veiktų saugiai, veiksmingai ir būtų suderinami su kitais prekės ženklais. „Qi2“ bus pasaulinis belaidžio įkrovimo standartas ir suteiks tą garantiją tiek vartotojams, tiek ir mažmenininkams. Tokiu būdu tikimasi išspręsti ir sumaištį dėl skirtingų sertifikavimų bei standartų.
Šiai dienai dauguma „Samsung“ ar „Google“ produktų, įskaitant telefonus, laikrodžius ar garso produktus, naudoja „Qi“ standartą, tačiau neturi reikiamo sertifikavimo. Perėjimas prie „Qi2“ naudojimo išspręs šią problemą, o taip pat leis vartotojams turėtų mažiau laidų ar įkroviklių. Tai teoriškai gali suteikti galimybę naudoti „Apple MagSafe“ belaidį įkroviklį net ir su „Android“ išmaniaisiais telefonais.