Technologijos

„Huawei“ sulaukė Europos Komisijos pripažinimo: įvardinta kaip viena inovatyviausių pasaulyje

„Huawei“ sulaukė Europos Komisijos pripažinimo: įvardinta kaip viena inovatyviausių pasaulyje

Europos Komisija (EK) kiekvienais metais skelbia ES pramonės mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) investicijų suvestinę, kurioje pagal tyrimams skirtas lėšas sureitinguojama 2500 pasaulinių kompanijų. Neseniai ES Jungtinių tyrimų centro parengtoje 2021 metų suvestinėje tarptautinė telekomunikacijų įmonė „Huawei“ pagal investicijas į MTTP užėmė antrą vietą pasaulyje. Lyginant su praėjusiais metais, bendrovei reitinge pavyko pakilti į viršų viena pozicija, kas rodo didėjantį kompanijos indėlį į Europos ir pasaulio aukštųjų technologijų pramonės ateitį.

Ilgametė ir abiem pusėms naudinga partnerystė

„Šiuo metu „Huawei“ yra pripažinta antru didžiausiu privataus sektoriaus investuotoju į MTTP pasaulyje. EK MTTP investicijų suvestinė laikoma vienu autoritetingiausių tokio tipo tyrimų, todėl galima patikimai teigti, kad ilgametė „Huawei“ politika sutelkti maksimalius resursus mokslui ir plėtoti naujausias technologijas leido jai tapti antra inovatyviausia kompanija planetoje. Visgi dar svarbiau yra tai, jog bendrovės skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas mokslo srityje prisideda prie Europos technologinio konkurencingumo skatinimo bei leidžia vartotojams pasiūlyti pačius pažangiausius produktus ir paslaugas“, – teigia Mindaugas Plukys, „Huawei Technologies“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Lietuvoje.

Didelė „Huawei“ tarptautinių tyrimų dalis vykdoma Europoje, o pirmasis įmonės mokslinių tyrimų centras regione buvo įkurtas Švedijoje dar 2000 metais. „Huawei“ šiuo metu turi 23 tyrimų biurus dvylikoje žemyno šalių, kuriuose dirba 2400 mokslininkų. Bendrovė taip pat aktyviai dalyvauja Europos Sąjungos „Europos horizontas“ programoje, kuria skatinami moksliniai tyrimai ir inovacijos – su 150 universitetų Senajame žemyne ir privataus sektoriaus įmonėmis kuriami 5G, debesijos, daiktų interneto sprendimai bei informacinių technologijų platformos, kurios bus reikalingos ateities išmaniesiems miestams.

Sėkmės pamatas – laisvas mokslinis bendradarbiavimas

„Europos horizonto“ programa laikoma pagrindiniu ES visapusiškos politikos elementu, leisiančiu Europai prisitaikyti prie skaitmeninio amžiaus. Atviras šios iniciatyvos požiūris užtikrina, kad mokslininkai visame pasaulyje gali siekti aukščiausios kompetencijos. Ši strategija pagerins žemyno ekonominius rodiklius, padidins Europos pramonės konkurencingumą pasaulinėje arenoje bei atliks pagrindinį vaidmenį įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus – imtis aiškių ir konkrečių kovos su klimato kaita veiksmų ir spręsti pagrindines socialines problemas, kurias patiria visuomenė.

Privačios, viešosios, mokslinių tyrimų ir švietimo bendruomenės skatinamos bendradarbiauti įgyvendinant šį didelės svarbos ES politikos veiksmų planą, apimantį mokslinių tyrimų ir mokslo sektorius, nes Europos ir viso pasaulio mokslininkų darbas bei sumanumas padeda pagrindus novatoriškai visuomenei. Kadangi tyrimų ir mokslo sektorius tapo ekonominės politikos instrumentu, glaudesnė jo integracija su pramone paspartins inovacijų plėtrą ir pagrindinių verslų – transporto, logistikos, švietimo, gamybos, žemės ūko ir sveikatos apsaugos – skaitmeninę transformaciją.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

atnaujinta 2022-11-29, 01:57

Temos

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas