Dėl to Lietuva netenka galimybių pasiekti didesnę ekonominę naudą ir socialinę gerovę, pastebi technologijų bendrovės „Wix“ padalinio Lietuvoje personalo vadovė Vaida Paulauskienė. Bendrovė pristato naują programą, orientuotą į moterų lyderystę IT inžinerijos srityje.
Skaičiuojama, kad šiuo metu IT sektoriuje Lietuvoje dirba 41 tūkst. asmenų, tačiau iš jų tik 20–25 proc. sudaro moterys. IT srities studentų Lietuvoje priskaičiuojama apie 1,5 tūkst., iš jų tik 12 proc. – moterys. Vertinant moterų atstovavimą IT inžinerijos srityje, vadovų grandyse susidaro dar didesnė lyčių disproporcija.
„Pastaraisiais metais Lietuvoje išsiskleidė ne viena moterims skirta iniciatyva, kuri palaiko ir įkvepia pokyčiams – naujiems startams IT srityje. Šios programos padėjo moterims žengti pirmuosius žingsnius. Bet kas toliau?, – sako technologijų bendrovės „Wix“ padalinio Lietuvoje personalo vadovė Vaida Paulauskienė, – Todėl nusprendėme sukurti „Women Engineers in Leadership“ (WEL) programą, kuria nubrėžiame tolesnę augimo perspektyvą, orientuotą į lyderystę IT inžinerijos srityje“.
Pasak V. Paulauskienės, lyderystės temos praplečia akiratį, leidžia atrasti naujų savirealizacijos galimybių ir atverti kelis į vadovaujamas pozicijas technologijų įmonėse. Kartu programa padeda įveikti visuomenėje vyraujančius stereotipus, susijusius su socialiniais lyčių vaidmenimis ir profesiniais pasirinkimais. Anot jos, lyčių disbalansas IT profesionalų komandose iliustruoja stereotipų įtaką. V. Paulauskienė įsitikinusi, kad moterų IT inžinierių skaičius Lietuvoje galėtų būti gerokai didesnis.
WEL iniciatyva siekiama motyvuoti ir įgalinti IT inžinerijos srityje dirbančias moteris tapti lyderėmis, sukurti palaikančių ryšių tinklą, kuris skatintų bendrauti, mokytis ir tobulėti. Pasaulyje pirmaujančių technologijų bendrovių patirtis ir įvairios studijos rodo, kad moterų įtrauktis į vadovaujančias pozicijas leidžia sukurti didesnę ilgalaikę ekonominę naudą. Lyčių įvairovė įmonėse skatina inovacijas ir kūrybiškumą, dėl to sukuriami geresni produktai ir taiklesni sprendimai, atliepiantys įvairius vartotojų poreikius.
Kompanijos „McKinsey“ atliktas tyrimas parodė, kad didesne įvairove pasižyminčios komandos turi 15 proc. didesnę tikimybę pasiekti geresnių rezultatų negu ne tokios įvairios. Kartu įvairovė yra svarbi pasitenkinimo darbu sąlyga, stiprina labiau įtraukią organizacijos kultūrą, didina darbuotojų lojalumą. Daugiau į lyderystę įtrauktų talentų moterų gali padėti efektyviau spręsti sudėtingus verslo ir visuomenės iššūkius.
„Lyčių lygybė ir įtrauktis yra viena iš nuolatinių mūsų pokalbių temų „Wix“ vadovų komandose. Sutariame, kad turime keisti situaciją, aktyviau palaikyti pažangą ir įgyvendinti realius sprendimus. Dėl to mūsų gildijų vadovai per įdarbinimo procesą šiandien skiria daugiau dėmesio kandidatėms moterims, nes visi norime geriau suprasti, kokių iššūkių joms kyla, kaip mes galime joms padėti ir paskatinti žengti į priekį. Matome pirmuosius teigiamus rezultatus, tačiau norime dar daugiau“, – apibendrina V. Paulauskienė. Pasak jos, būtent toks noras įkvėpė sukurti WEL programą, kuri keistų dabartinį status quo technologijų sektoriuje.
„Women Engineers in Leadership“ programa – tai naujas, unikalus moterų lyderystės technologijų sektoriuje projektas. Dvidešimt atrinktų dalyvių šešis mėnesius gilins žinias apie lyderystės principus, kaip išsiskirti profesinėje aplinkoje, ugdyti savo unikalų lyderystės stilių, taip pat – strateginį mąstymą bei vadybą inžinerijos srityje. Paskaitas ves ir praktine patirtimi dalinsis žinomi technologijų įmonių komandų vadovai ir verslo konsultantai. Teorines žinias dalyvės pritaikys interaktyviuose užsiėmimuose, spręsdamos realius verslo atvejus, tobulindamos komandinio darbo ir sprendimų priėmimo įgūdžius.
Ypatingas programos akcentas – mentorystė su patyrusiais, įvairias pozicijas užimančiais „Wix“ mentoriais ir mentorėmis, kurie padės atskleisti asmeninius lyderystės gebėjimus ir nubrėžti profesinio augimo trajektoriją.