Technologijos

Tapatybės kortelių turėtojams – fantastiškos naujienos: nuo šiol įgausite daugiau galimybių, naudotis bus ženkliai patogiau

Lietuvos gyventojai pasirašyti el. erdvėje ar patvirtinti savo tapatybę dažniau naudoja mobiliojo ryšio priemones, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atlikta apklausa.

Tapatybės kortelių turėtojams – fantastiškos naujienos: nuo šiol įgausite daugiau galimybių, naudotis bus ženkliai patogiau

Asmens tapatybės kortelės, kaip pasirašymo priemonė, yra mažiau populiaresnės. Tam įtakos gali turėti ir patogumo veiksnys: norint pasirašyti ar patvirtinti savo tapatybę su asmens tapatybės kortele, reikėdavo tinkamai paruošti kompiuterį ir turėti tam pritaikytą lustinių kortelių skaitytuvą.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Be to, nemaža dalis gyventojų apskritai nežino apie šias galimybes“, – apgailestauja Vaidotas Ramonas, RRT skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

Visgi, pasak eksperto, situacija gali pasikeisti, nes birželio pradžioje pradėta platinti mCard LTU programėlė, kuri sudarys galimybę naudotis asmens tapatybės kortelėmis elektroninėje erdvėje ženkliai patogiau.

„Nuo šiol užteks mobiliojo telefono, palaikančio NFC technologiją, su įdiegta mCard LTU programėle. Kitaip tariant, nebereikės papildomų lustinių kortelių skaitytuvų. Tiesa, asmens tapatybės kortelė turi būti išduota nuo 2021 m. rugpjūčio 14 d., senesnės nėra tinkamos“, – aiškina RRT skaitmeninių paslaugų ekspertas.

Šiuo metu nauju asmens tapatybės kortelių funkcionalumu galima pasinaudoti tik jungiantis prie valstybinių paslaugų www.epaslaugos.lt portale – pasirinkus „Bekontaktė ATK“.

„Tai – jau labai svarbus pirmasis žingsnis. Žinoma, dar svarbiau, kad ateityje šia naujove pasinaudotų ne tik viešasis sektorius, bet ir verslas – integruodamas tokią galimybę savo paslaugų portaluose ir pateikdamas savo klientams dar vieną nemokamą alternatyvą“, – teigia V. Ramonas, Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

10 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Mindaugas hhj

Išmeta jūsų kortelė neregistruotas el. Parasui susisiekite su migracijos departamentų.

Darius

Galejo laikinai palikti abu metodus, nes su senomis kortelemis nuo liepos men. nieko nebegalima daryti.

SaulenasM

Kažkada, kai pasiėmiau, kai tik jos atsirado, t.y. vos ne prieš 10m viskas veikė gan neblogai, valdžios vartai, kai kurie bankai, po to naršyklėse pradėjo naikint Java palaikymą, na ir viskas prasidėjo ir daėjo iki to kad tapo neįmanoma naudotis. Pasikeičiau dabar naują, galvoju pabandysiu vėl gal kas nors gero per tiek metų įvyko, na gal ir nėra taip blogai, jei kas nors ją palaikytų, vėl tie patys valdžios vartai, smart ID niekaip ne susikūriau su ID, o kur dar galima ją panaudoti???

Merde ID : antireklama

Kai išsiiminėjau tą kortelę, jau prieš 8 metus žinojau apie tokią galimybę. Kai atsiimdamas paklausiau darbuotojos, kaip tai realizuoti praktiškai, pradėjo vartyti akis ir kažką pezėti apie mokestį, apie registrų centrą, ir blablabla. Viskas tuo ir baigėsi. Net skaitytuvų normalių negalėjo rekomenduoti, tai parsisiunčiau kažkokį kinietišką, skirtą Ispanijos rinkai. Ir ką, ispaniškas kortelės skaito, lietuviškas - ne! Suprantu, kad firmwarą reiktų atnaujinti - niekas neduoda! Barakas, ne kitaip.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas