Interneto platybėse sklando ne vienas gandas, jog itin greitas baterijos įkrovimas drastiškai mažina jos talpą. Net „Apple“ įdiegė išmanųjį krovimą naujuosiuose „iPhone“, kai palikus krauti telefoną per naktį, įkrovimo laikas prailginimas miego metu ir likus kelioms minutėms iki žadintuvo įjungiama pilna greitojo krovimo galia pakraunant akumuliatorių iki 100%. Taip saugoma baterija tarnaus ilgiau, jos talpa nedegraduos taip greitai. Tačiau italų technologijų dienraštis „DDAY.it“ nutarė išsiaiškinti šį mitą – kokią žalą išmanaus telefono akumuliatoriui daro greitasis įkrovimas.
Testavimo objektu buvo pasirinktas „Oppo Find X2 Pro“ išmanusis telefonas, turintis QHD+ ekraną su 120Hz atnaujinimo dažniu, „Qualcomm Snapdragon 865“ procesorių, palaikantis 5G ryšį, o unikali „SuperVOOC 2.0“ technologija su 65W pakrovimo blokeliu telefono bateriją nuo 0 iki 100% pakrauna per 37min. Testavimo laikotarpis – 45 dienos, per kurias užsibrėžta atlikti kuo daugiau iškrovimo / įkrovimo ciklų.
Baterijos iškrovimui buvo naudojami įvairūs sudėtingi benchmark testai maksimaliai išnaudojantys telefono resursus. Nepertraukiamų testų metų „Oppo Find X2 Pro“ nei karto nebuvo išjungiamas ar kaip nors kitaip duodama jam pailsėti, visas 45 dienas telefonas veikė tarsi pragare. Testavimas prasidėjo birželio mėnesio pradžioje, kai išorės temperatūra dar nebuvo tokia aukšta, o pasibaigė liepos mėn. viduryje, kai lauke kepino alinanti Italijos saulė.
Telefonas kartais įkaisdavo net iki 56°C ir, negana to, vos tik baterija išsekdavo iki 5%, ji nedelsiant buvo pajungiama prie 65W greitojo įkrovimo. Gamintojai nepataria pilnai iškrauti ir pilnai pakrauti išmaniojo telefono akumuliatoriaus, rekomenduojama neperžengti 20-80% ribų, tad ir įkrovimo pobūdis telefono bateriją laikė ties ekstremalia naudojimo riba.
Per 45 dienų testavimo laikotarpį buvo atlikta 248 pilni iškrovimo / įkrovimo ciklai, o tai maždaug atitinka eilinio vartotojo 1 metų baterijos krovimo ciklams. Turint omeny, kaip aršiai buvo testuojamas įrenginys, eilinis vartotojas telefonu naudojasi nuosaikiau ir dažnu atveju per vienerius metus nepasiekia net ir 200 pilnų ciklų.
Testavimo komanda norėjo sužinoti, ar greitasis įkrovimas naikino akumuliatoriaus talpą, ar ne. Akivaizdu, kad laikui bėgant, net ir nesinaudojant, baterija degraduoja, jos talpa mažėja, tačiau kaip stipriai ji sumažės po šių maksimalių apkrovų? Prieš testavimą buvo spėjama, kad akumuliatoriaus talpa sumažės 35%, bet rezultatai visus gerokai nustebino.
„DDAY.it“ vos tik įsigiję naują „Oppo Find X2 Pro“ atliko baterijos testą, kuris užtruko 7 val. 39min., tai buvo atspirties taškas.
Pasibaigus testavimo laikotarpiui, leidus įrenginiui atvėsti ir sugrįžus prie kasdienio naudojimo ritmo, po 255 iškrovimo / įkrovimo ciklų buvo atliktas paskutinis, kontrolinis matavimo testas, kuris užtruko 6 val. 30 min.
Rezultatai rodo, kad telefono baterija prarado tik 15% savo talpos. Reikia atminti, kad eiliniai vartotojai niekada taip ekstremaliai nenaudoja savo telefonų, išorės temperatūros būna gerokai žemesnės, laikomasi sveiko įkrovimo įpročių. Visą tai įvertinus, testavimo komanda nusprendė, kad realiame naudojime greitasis įkrovimas nedaro didelės žalos ličio jonų akumuliatoriui, kaip anksčiau buvo manyta.