JAV ne tik pratęsė sankcijas Kinijos bendrovėms, tarp kurių yra mums gerai žinoma „Huawei, bet taip pat papildė paribojimų sąrašą. Nuo šiol uždrausta ne tik JAV bendrovėms teikti paslaugas Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“, bet ir kitose šalyse naudoti JAV technologijas gaminant „Huawei“ produkciją. Tokiu draudimu JAV smogė tiesiai į „Huawei“ širdį – procesorių gamybą. „Huawei“ naudoja savo kuriamus „Kirin“ procesorius, tačiau jų gamybą vykdydavo TSMC gamyklose. Kadangi TSMC lustų gamybai naudoja JAV technologijas, nauji apribojimai draudžia turimais įrenginiais gaminti „Huawei“ naudojamus procesorius.
„Huawei“ išmanieji telefonai nėra pagrindinė bendrovės verslo atšaka, didžiąją dalį pajamų ji gauna iš telekomunikacijos ryšių įrenginių gamybos ir aptarnavimo. Jau dabar yra sudarytos sutartys įdiegti apie 600000 5G bazinių stočių, kuriose yra naudojami „HiSilicon Kirin“ procesoriai gaminami TSMC. Tad „Huawei“ privalo rasti sprendimą. Buvo pasirodžiusios kalbos, kad „Huawei“ gali perpirkti TSMC gaminamus procesorius iš „MediaTek“, tačiau dabar pasirodė nauji gandai.
Pasak Phonearena, „Samsung“ veda derybas su „Huawei“ dėl 5G bazinių stočių lustų gamybos. Po TSMC „Samsung“ yra antroji pagal dydį lustų gamintoja. Be to, „Asia Times“ pranešė, kad „Samsung“ 7nm procesorių gamybai nenaudoja JAV įrenginių, ji įrengė atskirą gamybos liniją, kurioje naudojami Japonijos kompanijų technologijos ir ultravioletinės litografijos įrenginiai pagaminti Nyderlandų kompanijos ASML, kas atveria derybų duris su „Huawei“.
„Samsung“ yra didžiausia išmaniųjų telefonų gamintoja pasaulyje, o „Huawei“ neseniai užėmė antrą vietą su lūkesčiais išstumti „Samsung“ nuo viršūnės. Vargu ar Pietų Korėjos gigantas sutiks gaminti „Huawei“ procesorius skirtus išmaniesiems telefonams, taip pats sau augindami konkurentą, tačiau apribojus sutartimi jų panaudojimą išskirtinai 5G stočių panaudojime, toks bendradarbiavimas galėtų būti puiki alternatyva abiems korporacijoms – „Huawei“ paaukojus išmaniųjų telefonų rinkos dalį išsaugoti telekomunikacijų ryšių verslą, „Samsung“ susižerti padoraus pelno iš vieno stambiausių užsakovų pasaulyje.
Tiesa, „Huawei“ lustų gamybą gali perkelti į Kinijos bendrovę SMIC, tačiau ji tik šiais metais įvaldė 14nm gamybos technologiją, taip pat nėra iki galo žinoma, ar naujai kuriama 7nm technologijos linija nenaudoja JAV įrenginių. Įdomu, kokiu keliu pasuks „Huawei“. Atidžiai stebėsime situaciją, kad praneštume naujausias žinias.