Jeigu galvojate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną – dar vertėtų palaukti: pateikiame priežastis, kodėl pirkti tokį prietaisą nėra gera mintis

Lina Snarskienė

2025-01-03, 07:55 (atnaujinta 2025-01-04, 09:58)

0 komentarų

Pastaruosius kelerius metus sulankstomi išmanieji telefonai dėl savo futuristinio dizaino ir pažadų apie universalumą sulaukė daug dėmesio. Tačiau, nepaisant viso šurmulio, daugumai pirkėjų jie tebėra abejotinas pasirinkimas.

Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
Jeigu galvojate įsigyti sulenkiamą išmanųjį telefoną – dar vertėtų palaukti: pateikiame priežastis, kodėl pirkti tokį prietaisą nėra gera mintis

Jei svarstote galimybę išleisti sunkiai uždirbtus pinigus vienam iš jų, galbūt norėtumėte stabtelėti ir įvertinti praktines sulankstomo įrenginio realijas. Štai kodėl turėtumėte susilaikyti.

Ilgaamžiškumas vis dar kelia didelį susirūpinimą

Akivaizdžiausia problema, susijusi su sulankstomais telefonais, yra jų patvarumas. Sulankstomi ekranai yra pagaminti iš itin plono stiklo arba plastiko, kuris iš prigimties yra trapesnis nei įprastuose išmaniuosiuose telefonuose naudojamas stiklas.

Įbrėžimų, įlenkimų ir net nuolatinių įlenkimų gali atsirasti daug greičiau, nei tikėjotės – ir tai tik tuo atveju, jei su telefonu elgsitės atsargiai. Atsitiktinis kritimas arba kasdienių dulkių ir šiukšlių poveikis taip pat gali smarkiai pažeisti sulankstomą ekraną.

Nepamirškime ir vyrių. Bet kurio sulankstomo telefono pagrindas nėra atsparus nusidėvėjimui. Laikui bėgant mechanizmas gali atsipalaiduoti arba sustingti, o tai turi įtakos sulankstymo sklandumui. Žmonėms, gyvenantiems dulkėtoje ar drėgnoje aplinkoje, vyrių irimas gali pagreitėti, todėl brangus prietaisas nebebus aukščiausios kokybės.

Kaina ir praktiškumas

Sulankstomi įrenginiai yra brangūs. Nesvarbu, ar tai būtų „Samsung Galaxy Z Fold“ serija, „Huawei Mate X“, ar bet kuris kitas rinkoje esantis sulankstomasis įrenginys, jo kaina dažnai yra dvigubai ar net trigubai didesnė nei įprasto išmaniojo telefono. Už tą pačią kainą galėtumėte nusipirkti aukščiausios klasės flagmaną ir dar liktų vidutinės klasės telefonui ar planšetiniam kompiuteriui.

Tokia didelė kaina nebūtų problema, jei sulenkiami telefonai būtų neprilygstamai naudingi, tačiau taip būna retai. Nors didesnis ekranas gali atrodyti kaip svajonė apie produktyvumą, dauguma įrenginių programinės įrangos nėra optimizuotos taip, kad būtų galima visapusiškai išnaudoti papildomą erdvę.

Daugiatikslis darbas telefonuose dažnai būna gremėzdiškas ir nenuoseklus, palyginti su nešiojamuoju kompiuteriu ar planšetiniu kompiuteriu. Jei nesate žmogus, kuris yra giliai investavęs į konkretų naudojimo atvejį, sunku pateisinti aukštesnę kainą.

Išlieka programinės įrangos problemų

Kalbant apie programinę įrangą, sulankstomi telefonai nėra tokie ištobulinti kaip tradiciniai išmanieji įrenginiai. „Android“ kūrėjai tik neseniai pradėjo optimizuoti programas didesniems sulankstomiems ekranams, tačiau net ir tada patirtis gali būti labai prasta.

Daugelis programėlių arba nėra gerai pritaikytos, arba neišnaudoja visų unikalaus formos veiksnio privalumų. Šis optimizavimo trūkumas ypač vargina, kai vienu metu bandote naudotis keliomis aplikacijomis, o tai turėtų būti pagrindinis sulankstomo ekrano privalumas.

Abejotinas ilgaamžiškumas

Daugumai žmonių išmanieji telefonai yra ilgalaikės investicijos. Tikimės, kad jie tarnaus trejus, ketverius ar net penkerius metus. Tačiau sulankstomieji telefonai šiuo požiūriu nėra įrodyti. Dėl trapių ekranų, sudėtingų vyrių ir riboto taisymo galimybių derinio kyla abejonių dėl jų ilgaamžiškumo. Nors gamintojai padarė pažangą gerindami patvarumą, sulankstomieji telefonai vis dar nėra tokie pat ilgaamžiai kaip tradiciniai išmanieji įrenginiai.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra remonto išlaidos. Įtrūkus vidiniam ekranui arba sugadinus vyrį, remonto sąskaita gali būti astronominė. Pavyzdžiui, „Galaxy Z Fold 6“ pagrindinio ekrano pakeitimas kainuoja 415 eurų. Už tokią kainą galite įsigyti padorų vidutinės klasės telefoną.

Akumuliatoriaus veikimo trukmės kompromisai

Sulankstomiems telefonams dažnai sunku prilygti tradicinių išmaniųjų telefonų baterijos veikimo trukmei. Didesni ekranai ir sudėtingos konstrukcijos sunaudoja daugiau energijos, tačiau dėl savo formos faktoriaus šie prietaisai dažnai turi mažesnes baterijas.

Nors gamintojai bando tai sušvelninti optimizacijomis ir dvigubos baterijos komplektais, realus naudojimas dažnai neatitinka lūkesčių. Jei esate žmogus, kuris pasikliauja visą dieną veikiančiu akumuliatoriumi, sulankstomas įrenginys gali neatlaikyti.

Ribotas priedų ir dėklų kiekis

Dar vienas sulenkiamųjų telefonų minusas – trečiųjų šalių priedų trūkumas. Įprastuose išmaniuosiuose telefonuose gausu dėklų, ekrano apsaugų ir kitų priedų, o sulankstomieji turi mažiau galimybių.

Net jei yra dėklų, jie dažnai būna nepatogūs ir brangūs, o tai menkina elegantišką prietaiso išvaizdą ir pojūtį. Be to, atsižvelgiant į sulankstomų įrenginių trapumą, daugumai žmonių apsieiti be dėklo nėra praktiška.

Yra geresnių alternatyvų

Jei jus vilioja sulankstomo telefono idėja dėl didesnio ekrano, verta apsvarstyti kitas galimybes. Tokie planšetiniai kompiuteriai kaip „iPad“ ar „Samsung Galaxy Tab“ serijos įrenginiai turi didesnius ekranus, geresnį akumuliatoriaus veikimo laiką ir didesnį optimizuotų programų pasirinkimą ir visa tai kainuoja mažiau.

Jei ieškote daugiafunkcinių galimybių, standartinis išmanusis telefonas, suporuotas su nešiojamuoju kompiuteriu arba planšetiniu kompiuteriu, dažnai užtikrina sklandesnę ir ekonomiškesnę patirtį.

Sulankstomųjų telefonų rinka vis dar vystosi

Sulankstomieji telefonai yra įdomus žvilgsnis į išmaniųjų telefonų ateitį, tačiau jie vis dar yra dar tik kuriami. Gamintojai nuolat tobulina dizainą, šalina trūkumus ir eksperimentuoja su naujomis funkcijomis.

Nors ši pažanga teikia vilčių, ji taip pat reiškia, kad šiandieniniai tokie įrenginiai gali pasijusti pasenę daug anksčiau nei įprasti išmanieji telefonai. Jei nusprendėte įsigyti sulankstomąjį telefoną, gali būti prasminga palaukti, kol technologija dar labiau subręs.

Kam iš tikrųjų skirti sulankstomieji?

Galiausiai, sulankstomieji nėra skirti visiems. Jie skirti nišinei auditorijai – entuziastams, kurie yra pasirengę mokėti daugiau už pažangiausią dizainą ir neprieštarauja su tuo susijusiems trūkumams. Tačiau vidutiniam vartotojui dėl kompromisų, susijusių su patvarumu, programine įranga ir kaina, juos sunku rekomenduoti.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas