Ar teko kada nors užstrigti su išsikrovusiu telefonu? Tai siaubinga patirtis! Negalite skambinti, rašyti žinučių, žaisti žaidimų ar net pasitikrinti laiko. Būtent išsikraunanti baterija yra viena opiausių telefonų problemų.
Vienas geriausių VPN pasiūlymų rinkoje – spauskite čia ir sutaupykite net iki 75% su mūsų specialiu pasiūlymu
Kinijos gamintojai jau pradėjo naudoti silicio-anglies baterijas, kurios pasižymi gerokai didesne talpa, tačiau užima mažiau vietos. Tai, žinoma, sukelia spaudimą ir tokiems gigantams kaip „Samsung“ ir „Apple“, kurios bus priverstos naudoti naujausius sprendimus.
Kaip tikriausiai žinote, Kinijos prekių ženklai jau dabar savo prietaisuose montuoja baterijas, kurių talpa viršija 6 000 mAh ar dar daugiau. Kita vertus, „Samsung“ ir „Apple“ ir toliau laikosi 5 000 mAh ribos, net ir savo aukščiausios klasės modeliuose, pavyzdžiui, „Galaxy S24 Ultra“.
Dabar aiškėja, jog abi bendrovės jau kuria savo technologinius sprendimus, kurie susiję su silicio ir anglies baterijomis. Teigiama, kad „Samsung“ tiesiogiai dalyvauja kuriant silicio-anglies baterijas. Tačiau nėra aišku, kada ši technologija gali būti pradėta naudoti komerciniame įrenginyje.
Silicio-anglies akumuliatoriai pasižymi didesniu energijos tankiu, o tai reiškia, kad galima pasiekti didesnę akumuliatoriaus talpą esant tam pačiam fiziniam plotui. Todėl tai padeda išspręsti pagrindinę aukščiausios klasės telefonų problemą - suderinti akumuliatoriaus veikimo trukmę su našumu ir funkcijų integracija.
Tokiuose pavyzdiniuose įrenginiuose kaip „iPhone 16 Pro Max“ ir „Galaxy S24 Ultra“ yra daugybė komponentų, todėl akumuliatoriams lieka mažai vietos. Inžinieriai turi kruopščiai tvarkyti šią ribotą vidinę erdvę, kad didesni akumuliatoriai nepakenktų našumui, šilumos valdymui ar kitoms svarbioms funkcijoms.
Nors programinės įrangos optimizavimas ir energiją taupantys komponentai prailgino baterijos veikimo laiką, vis labiau ryškėja dabartinės ličio jonų technologijos ribos. „Samsung“ ir „Apple“ atrodo, kad silicio-anglies akumuliatorių diegimas yra labai reikalingas žingsnis į priekį, tačiau klausimas, ar ši naujovė bus greitai įgyvendinta, lieka atviras.