Pietų Korėjos milžinė „Samsung“ jau ruošia kitų metų flagmanus – tai „Galaxy S25“ seriją. Tikėtina, jog „Samsung“, kaip ir kasmet, pristatys tris modelius. 2025 metų pradžioje sulauksime „Galaxy S25“, „Galaxy S25+“ ir „Samsung Galaxy S25 Ultra“.
Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
Pranešama, kad „Qualcomm“ už kiekvieną „Snapdragon 8 Elite“ taikomųjų programų procesorių, kuris bus naudojamas „Galaxy S25“ flagmanų serijoje, kuri turėtų būti pristatyta kitą mėnesį, ima iki 185 eurų. Kaip jau esame pažymėję anksčiau, dėl to gali padidėti šios linijos kaina.
Tai bus pirmasis „Snapdragon AP“, pagamintas naudojant TSMC 3 nm technologinį mazgą, todėl taip pat yra tikimybė, kad TSMC padidins SoC kūrimo kainą. Sklinda gandai, kad dėl su dirbtiniu intelektu susijusių lustų paklausos liejykla kitais metais 10 proc. padidins pažangios 3 nm / 5 nm gamybos kainas.
Nors „Samsung“ paprastai daugumoje „Galaxy S25“ ir „Galaxy S25+“ modelių už JAV, Kanados ir Kinijos ribų naudoja savo „Exynos 2500“ mikroschemų rinkinį, kompanijos liejyklai nepavyko pasiekti, kad 3 nm išeiga viršytų 70 proc. kurių paprastai reikia norint pateisinti masinę mikroschemos gamybą.
Išeiga – tai iš silicio plokštelės pagamintų tinkamų naudoti lustų procentinė dalis. Kadangi, kaip pranešama, 3 nm išeiga svyruoja tarp 20 ir 30 proc., norint pagaminti tiek „Exynos 2500“ lustų, kad jų užtektų 2025 metų „Samsung“ flagmanų serijai reikalingam skaičiui, reikėtų panaudoti per daug papildomų brangių silicio plokštelių. Todėl „Exynos 2500 AP“ nebus naudojamas „Galaxy S25“ serijoje, nors „Samsung“ tikisi šį lustą naudoti „Galaxy Z Flip 7“ ir „Galaxy z Flip FE“.
Taigi tikimasi, kad šiais metais gamintojasį visus savo „Galaxy S25“ serijos telefonus įdės „Snapdragon 8 Elite AP“. Sunku įsivaizduoti, kaip šiais metais būtų galima išvengti kainų kilimo. Jei ir bus gerų naujienų, tai „Snapdragon 8 Elite AP“ pasižymi galingu surinkimu – du „Prime“ branduoliai veikia 4,32 GHz taktiniu dažniu, o šeši „Performance“ branduoliai – net 3,53 GHz dažniu. Efektyvumo branduolių nėra.
„MediaTek“ sėkmingai atsisakė efektyvumo branduolių su „Dimensity 9300“ ir „Dimensity 9400“, taigi čia yra tam tikras precedentas. Jei „Exynos 2600“ susidurs su ta pačia problema, „Samsung“ taip pat turės priimti sunkų sprendimą dėl 2026 metų „Galaxy S26“ serijos kainų nustatymo.
Žinoma, Pietų Korėjos kompanija nenori susidurti su nepatogumais, kad „Exynos“ mikroschemų rinkiniui sukurti reikia TSMC, tačiau, tiesą sakant, „Samsung Foundry“ jau kurį laiką turi problemų dėl mažos išeigos. Galbūt prisimenate, kad dėl mažo „Samsung Foundry“ 4 nm mazgo našumo „Qualcomm“ buvo priversta perkelti „Snapdragon 8 Gen 1“ gamybą į TSMC, kur ji buvo šiek tiek pakoreguota ir pavadinta „Snapdragon 8+ Gen 1“.
Taigi „Samsung Foundry“ spaudžiama išspręsti savo išeigos problemą. Ji jau kainavo „Sammy“ galimybę sukurti „Snapdragon 8 Elite 2“. Trečiąjį šių metų ketvirtį TSMC užėmė 64 proc. sutartinių liejyklų pramonės dalies, palyginti su 12 proc. „Samsung Foundry“.