Naujasis „Samsung“ flagmanų procesorius bus dar pažangesnis: ketinama naudoti „Google“ sukurtą sprendimą, kuris pagerins dirbtinio intelekto veikimą

Lukas Snarskis

2024-04-10, 14:55

0 komentarų

Dirbtinio intelekto sprendimai išmaniuose telefonuose – jau nebe naujiena. Naujausius sprendimus jau siūlo kai kurie gamintojai, o netrukus įvairios naujovės pasieks ir daugelio kitų bendrovių produktus. Tarp lyderių – „Samsung“.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Naujasis „Samsung“ flagmanų procesorius bus dar pažangesnis: ketinama naudoti „Google“ sukurtą sprendimą, kuris pagerins dirbtinio intelekto veikimą

Pietų Korėjos milžinė stengiasi maksimaliai išnaudoti dirbtinio intelekto galimybes, o gausu tokių funkcijų pristatyta su „Galaxy S24“ serijos flagmanais. „Samsung“ jau kuris laikas kuria ir naująjį „Exynos 2500“ mikroschemų rinkinį, kur ketina naudoti „Google“ sukurtą TPU.

TPU, arba „Tensor Processing Unit“, jau kelerius metus yra „Pixel“ telefonų dalis ir yra integruota į „Tensor“ mikroschemų rinkinius, kurie sukurti kartu su „Samsung“. Tai vienas iš kelių tipų dirbtinio intelekto greitintuvų, kuris intensyviai naudojamas „Google“ produktuose - jei dirbate su dirbtiniu intelektu, galite net išsinuomoti didesnes TPU versijas, pasitelkiant „Google Cloud“.

Tai suteiks telefonams, veikiantiems su „Exynos 2500“, pradedant „Galaxy S25“ serija, prieigą prie „Google“ mašininio mokymosi API, kuri galės paleisti modelius įrenginyje. Dabartinė „Galaxy AI“ iteracija daugiausia veikia debesų režimu, nors „Samsung“ ir sustiprino „Exynos 2400“ dirbtinio intelekto aparatinę įrangą, jos vis dar nepakanka.

Remiantis naujausia informacija, naujajame flagmanų lustų rinkinyje taip pat bus du neuroninio apdorojimo vienetai - G-NPU ir S-NPU. G reiškia „bendrasis“ ir yra lankstesnė fiksuotos funkcijos NPU versija. Šie procesoriai „Exynos“ gaminiuose naudojami nuo 2200 modelio.

Jau žinoma ir tai, kad „Galaxy S25“ serijoje bus naudojami ir „Exynos 2500“, ir „Snapdragon 8 Gen 4“ mikroschemų rinkiniai, o ne tik „Exynos“, kaip teigta anksčiau. Bendrovė „Qualcomm“ taip pat skatina dirbtinio intelekto spartinimą – „Snapdragon 8 Gen 3“ gali paleisti modelius, turinčius iki 10 mlrd. parametrų, tačiau jos „AI Engine“ skiriasi nuo TPU. Galbūt skirtumus išlygins „Android“ mašininio mokymosi API?

Neseniai pasirodžiusi informacija atskleidžia ir tai, kad „Exynos 2500“ bus gaminamas naudojant „Samsung“ 3 nm architektūrą. Čia bus 3,2 GHz dažnio „Cortex-X5“, trys 2,3-2,5 GHz dažnio A730 branduoliai, dar du mažesnio taktinio dažnio A730 branduoliai ir keturi A520 branduoliai. Šis mikroschemų rinkinys naudos „Xclipse 950“ vaizdo plokštę.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas