Naujausi flagmanai turės dar daugiau galios: „Qualcomm“ pristatė naująjį procesorių, kurį naudos daugelis gamintojų

Naujausi flagmanai turės dar daugiau galios: „Qualcomm“ pristatė naująjį procesorių, kurį naudos daugelis gamintojų

Lukas Snarskis

JAV milžinė „Qualcomm“ prieš keletą dienų pristatė naująjį „Snapdragon 7 Gen 1“ mikroschemų rinkinį, kurį jau netrukus rasime naujausiuose vidutinės klasės išmaniuose telefonuose. Kartu su juo, pademonstruotas ir naujas galiūnas – tai „Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1“ lustas.

„Qualcomm“ atstovų teigimu, naujasis lustas pasiūlys 10 proc. didesnį procesoriaus našumą ir 30 proc. didesnį procesoriaus energijos vartojimo efektyvumą. Didžiausias „Cortex-X2“ branduolys dabar gali pasiekti 3,2 GHz, kas pagaliau atitinka tai, ką 2021 metų pradžioje galėjo pasiūlyti „Snapdragon 870“ lustas. Atnaujinimo sulaukė ir kiti du procesorių klasteriai.

Snapdragon-8-Plus-Gen-1-specs

Bendras energijos vartojimo efektyvumas pagerėjo 15 proc. Kalbant praktiškiau, telefonas, kuriame naudojamas tas pats mikroschemų rinkinys, gali transliuoti vaizdo įrašą 1 valanda 30 minučių ilgiau nei telefonas, kuriame naudojamas senesnės kartos procesorius. Balso skambučiai, ar kiti nedidelės apkrovos veiksmai, dabar gali trukti 5 valandas ir 30 minučių ilgiau nei anksčiau.

Kad gautų šiuos patobulinimus, „Qualcomm“ turėjo pakeisti pagrindinę gamyklą. Nors naujasis mikroschemų rinkinys ir naudoja 4 nm architektūrą, tačiau dabar jis atkeliauja iš TSMC, o ne „Samsung“ fabrikų.

Snapdragon-8-Plus-Gen-1-perf

Iš susisiekimo pusės, „Snapdragon 8 Gen 1“ turės integruotą „X65“ 5G ryšio modemą, gebantį perduoti informaciją net iki 10 GB/s sparta bei palaiko „Wi-Fi 6“ bei „Wi-Fi 6E“ standartus. Prie viso to prisideda ir naujausia „Bluetooth“ technologija, kurios dėka belaidžiu būdu bus galima perduoti „CD“ kokybės garsą visiškai nepaaukojant kokybės.

Snapdragon-8-Plus-Gen-1-power

Pabaigai, „Qualcomm“ nepamiršo ir saugumo - kompanija dirbo ties „Trust Management Engine“ tobulinimu. Tai technologija, pirmą kartą pristatyta „Snapdragon 888“ ir skirta asmens duomenų saugumui užtikrinti. Ji veikia kaip apsauginis sluoksnis ir sumažina įsilaužimo ar duomenų vagystės riziką net jei būna prasibrauta pro ankstesnius ir silpnesnius apsaugos sluoksnius.

Snapdragon-8-Plus-Gen-1-video

Pranešama, kad pirmieji išmanieji telefonai su naujuoju „Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1“ turėtų pasirodyti trečiojo ketvirčio metu. Flagmanams skirtą procesorių ketina panaudoti tokie gamintojai kaip „Xiaomi“, „Asus“, „Lenovo“, Motorola“, „OnePlus“ ir daugelis kitų, kurie ruošia naujus aukščiausios klasės įrenginius.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas