Ilgus metus buvau „Android“ išmaniųjų telefonų naudotojas, tačiau pastarieji metai privertė ganėtinai stipriai susimąstyti ar verta tai tęsti. Taip, mano darbas iš esmės susijęs su nuolatiniu įrenginių keitimu, jų testavimu ir pan., tačiau asmeninėms reikmėms vis dažniau kildavo mintis dairytis į kažką kito. Kažką, kas suteiktų visko ko man reikia ir neverstų sukti galvos kas kelis mėnesius.
Po ilgų svarstymų, į pirkinių krepšelį įtraukiau „iPhone 16 Pro Max“ ir praėjus jau daugiau nei keturiems mėnesiams esu itin patenkintas. „Apple“ niekada negarsėjo kaip didžiules inovacijas savo išmaniuose telefonuose siūlanti bendrovė, tačiau per pastaruosius keletą metų bendrovė pasiūlė tai, kas iš esmės užpildo visas daugeliui pirkėjų aktualias žymas.
Kalbant apie „Android“ telefonus, pasakyčiau, jog šiuo metu rinkoje rasti visapusiškai gerą telefoną – itin sudėtinga. Taip, daugelis jų yra išties geri, tačiau naudojantis intensyviai ir dar ilgajam periode – atsiras krūva problemų, kurių sprendimas dažnai, bet nebūtinai, atims daugybę laiko.
Šiame tekste pateiksiu tris pagrindines priežastis kodėl artimiausiu metu neketinu pirkti „Android“ išmaniojo telefono. Taip pat, norėčiau atkreipti dėmesį, jog tai yra mano asmeninė nuomonė, kuri nebūtinai gali sutapti su Jūsų ir tai niekaip nėra susiję su portalo pozicija. Jeigu turėsite kitokių minčių ar argumentų – kviečiu viskuo pasidalinti komentaruose, galėsime padiskutuoti apie tai plačiau. Taigi, mano argumentai kodėl aš neketinu pirkti „Android“ telefono.
„Android“ atnaujinimai ir problemos po jų
Būtų sunku įvardinti gamintoją, kurio išmaniojo telefono nesu bandęs. Ar tai būtų „Samsung“, ar „Huawei“, „Google“, „Xiaomi“ ar kažkokie kiti pigūs „Android“ įrenginiai. Ir visi jie, įskaitant ir „Google Pixel“, turi vienokių ar kitokių problemų su „Android“ operacinės sistemos atnaujinimais. Anksčiau dažna problema būdavo, jog atnaujinimai atkeliaudavo retai, bet tai pastaruoju metu kiek pasitaisė. Nepaisant to, problemos vis tiek neišvengiamos.
Kiekvienas gamintojas naudoja savaip modifikuotą „Android“ platformą ir tai tikriausiai yra pati didžiausia blogybė išmaniųjų telefonų pasaulyje. Jeigu dažnais atvejais naujiniai turėtų pagerinti tam tikras telefono savybes, tai „Android“ pasaulyje dažnai galima pagalvoti, jog viskas vyksta atvirkščiai. Jeigu prieš atnaujinimą, atrodo, kad veikia viskas, tai po jo būtinai kažkas pasikeis – baterija pradės tarnauti trumpiau, „Bluetooth“ prisijungimas taps komplikuotas ar dar kokia nors smulkmena, kuri laikui bėgant ės nervines ląsteles.
Paskutinius metus „Android“ pasaulyje praleidau su „Galaxy S23 Ultra“ ir galiu pasakyti, kad gamyklinius nustatymus teko atkurti gal kokius keturis kartus. Perkant tokį brangų telefoną, mažiausiai ką norėtųsi daryti, tai atkurti gamyklinius nustatymus. Deja, tačiau standartiškai, kas kelis atnaujinimus, tai tekdavo padaryti. Ačiū, užteks.
Gausybė funkcijų ir mažai naudos
Išmaniųjų telefonų rinkoje yra tendencija lenktyniauti. Kartais lenktynės vyksta dėl kameros megapikselių, kartais dėl baterijos talpos ar jos įkrovimo galimybių. Pasakysiu atvirai – man to nereikia. Aš tiesiog noriu, jog viskas veiktų taip kaip priklauso.
Pradžioje apie greitąjį įkrovimą. Aš savo išmanųjį dažniausiai įkraunu naktį, kuomet einu miegoti. Ir man jokio skirtumo kiek tai užtruks – ar valandą, ar dvi, ar visą naktį. Telefono įkrovimas vienaip ar kitaip netrunka ilgiau nei mano nakties miegas, todėl man nereikalingas super duper greitas įkrovimas. Nuo to daugiau ar mažiau kenčia ir baterija, telefonas įkaista iki tokio lygio, jog tampa nepatogu juo naudotis.
Tęsti galima ir apie kamerų megapikselius ar jų kiekį. Aš asmeniškai telefonu fotografuoju nedaug, bet jei ir fotografuoju, tai man iš esmės reikalingos dvi kameros – pagrindinė ir plataus kampo. Man nereikia prastai veikiančios ar netvarkingos makro kameros ar įspūdingo priartinimo, kuriame be taškų daugiau nelabai ką įžiūrėsi. Suprantu, gamintojai nori parodyti ką sugeba padaryti, bet tai iš esmės nesukuria jokios naudos vartotojui.
Daugybę panašių pavyzdžių galima rasti ir pigesniuose „Android“ telefonuose, kur naudojama nemažai „inovatyvių“ sprendimų, tačiau jie arba nesukuria jokios naudos arba sukelia nemažai galvos skausmo dėl netinkamo veikimo.
Ilgaamžiškumas
Jeigu dėl aukščiau minimų dalykų galėtumėme diskutuoti bent keletą dienų, o gal ir savaičių, tai fakto, jog „Android“ išmaniųjų telefonų tarnavimo laikas yra ganėtinai trumpas, nepaneigsite niekas. Sunku būtų nesutikti su mintimi, jog „Android“ įrenginiai atnaujinimus gauna vidutiniškai du metus, o ir tai ne visada.
Net ir perkant brangiausius „Google“ sukurtos operacinės flagmanus reikėtų nepamiršti, jog po keleto metų Jums reikės atsinaujinti. Tiesą pasakius, nesu naudojęs nei vieno „Android“ telefono daugiau nei metus, o tam yra keletas priežasčių. Viena jų – jau minėti programinės įrangos atnaujinimai, o kita – baterijos tarnavimo laikas. Per pastaruosius keletą metų neteko naudoti „Android“ telefono, kuris po pusmečio veiktų bent panašiai kaip veikė pirmosiomis savaitėmis. O Jūs?
Ką aš noriu pasakyti?
Ilgėjant išmaniųjų telefonų naudojimosi laikotarpiui, vis svarbiau tampa visų jo savybių visuma, kokybiškų atnaujinimų kiekis bei, žinoma, ilgaamžiškumas. Kodėl aš niekada negrįšiu prie „Android“? Išties, tai nėra visiška tiesa. Kažkada vis tiek grįšiu. Šiose lenktynėse nėra vieno lyderio ir jis nuolatos kinta, tačiau tai ką šiandien gali pasiūlyti „Apple“ – yra geriausia.
Taip, čia nerasite greičiausio įkrovimo, nerasite įspūdingiausių kamerų ar dar kažkokių didelių blizgučių. Tačiau viskas veiks. Ir veiks taip kaip ir turėtų veikti – nuo pirmos dienos, iki paskutinės, kuri bus bent dvigubai vėliau nei su „Android“. Manote kitaip? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose ir galėsime padiskutuoti apie tai.