„Honor 20” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-08-26
„Honor 20” apžvalga
0 Pasidalinimai
372 Peržiūros

Prieš keletą mėnesių „Huawei” supurtė stagnuoti pradedančią išmaniųjų rinką pristatydama į geriausių metų telefono titulą pretenduojantį „Huawei P30 Pro.” Deja, dėl kone keturženklės kainos daugeliui žmonių teko apsiriboti seilės pavarvinimu į didžiulius plakatus gatvėse ir visur persekiojančias reklamas internete.

Nenorėdama, kad šie vartotojai išsivaikščiotų pas konkurentus iš „OnePlus” ir „Xiaomi”, „Huawei” į pagalbą pasitelkė jai priklausantį ir į jaunimą nutaikytą „Honor” prekės ženklą. Jo užduotis buvo perkelti visa tai, ką geriausio turi „Huawei”, į kur kas pigesnį įrenginį. Būtent taip gimė „Honor 20” - flagmano savybėmis pasižymintis vidutinės klasės telefonas. Kaip pavyko šis eksperimentas ir ar „Honor 20” vertas jūsų dėmesio, sužinosite mūsų apžvalgoje.

Dizainas

Vos tik išsiėmus įrenginį iš pakuotės, į galvą šovė pastaruoju metu retai aplankanti mintis: „Kokią plytą tie kinai čia įdėjo?" Na gerai, prietaiso dydis netgi kompaktiškesnis nei priešininkų ir netgi neišlenda iš plaštakos ribų. Ne visai teigiamai nustebino kampuota forma, sukurianti storumo įspūdį ir visiškai neprimenanti konkurentų, turinčių lenktas nugarėles. Nestandartiškai pasirodė ir gamintojo pasirinkimas pirštų antspaudų jutiklį įmontuoti dešiniame šone, įjungimo mygtuke. Tiesa, sprendimas tikrai pasiteisino, nes vieta iš tiesų patogi, o skeneris veikia daug greičiau nei šiuo metu madingi po ekranu įtaisyti analogai.

Apatinės briaunos viduryje puikuojasi „USB-C” jungtis, jos dešinėje - garsiakalbio skylutės, o kairėje… Nieko. Toje vietoje tuščia, lyg kažkas būtų pamiršęs įmontuoti ausinių jungtį. Išties keista, kaip tokiame storuliuke neatsirado vietos šiam komponentui. Prie minusų priskirčiau ir iš korpuso išsikišantį kamerų modulį, neleidžiantį telefonui stabiliai gulėti ant stalo. Visgi visus trūkumus kompensuoja blizgios ir modernios spalvos, puiki surinkimo kokybė, abi puses dengiantis nesibraižantis stiklas bei jas sutvirtinantis aliuminio rėmas. 

Ekranas

Neabejotinai ypatingiausia „Honor 20” dalis - kairiajame viršutiniame kampe tarsi skylamušiu išmušta skylutė kamerai. Mano nuomone, tai kur kas elegantiškesnis sprendimas nei antakio ar lašo formos išpjovos. Be to, analogišką dalyką galime sutikti ir aukštesnės klasės „Samsung Galaxy S10” telefonuose, tik juose kamera įmontuota dešinėje, kur daug labiau krenta į akis, pastumdama ryšio, baterijos ir laikrodžio ikonėles pranešimų juostoje į vidurį. „Honor 20” atveju, asmenukių kamera buvo visiškai nepastebima, o būsimiems savininkams siūlau nusistatyti ir ją maskuojančių ekrano fonų - tarkime, ji gali tapti papūgos akimi.

Visa likusi ekrano techninė pusė yra ganėtinai nuobodi. Nors ekranas dengia didžiąja dalį priekinės dalies, stori rėmai leidžia pastebėti, jog „Honor 20” nepriklauso lyderių kategorijai. Tiesa, daug labiau nuliūdino faktas, kad gamintojas pataupė ir matricos gamybai pasirinko naudoti atgyvenusią IPS technologiją. Taigi, kaip ir buvo galima tikėtis, vaizdas ekrane nėra toks kontrastingas, juoda spalva nėra tokia gili ir tenka pamiršti apie „Nuolat įjungto” ekrano funkciją, esant išjungtam ekranui rodančią laiką ir gautus pranešimus (tai kompensuojama ryškia pranešimų lempute pokalbių ausinės grotelėse). „Honor 20” matrica netgi neturi didžiausio IPS pranašumo prieš OLED - didelio šviesumo, kurio kabai pasigedau saulėtoje Italijoje. 

Nesupraskite manęs neteisingai, dvidešimtuko FHD+ raiškos ekranas pakankamai kokybiškas ir pasižymi itin natūralia balta spalva, tiesiog tos pačios kainų kategorijos konkurentai iš „Xiaomi” ir „OnePlus” sugebėjo vartotojus nudžiuginti pažangesniu OLED sprendimu.

Veikimas

Jeigu ekrano ir dizaino srityse kinai privalėjo imtis šiokio tokio kampų karpymo, tai visa geležis, galima sakyti, tiesiog perkelta iš „Huawei P30 Pro.” Čia randame ne tik vieną galingiausių rinkoje, pačių „Huawei” inžinierių sukurtą, „Kirin 980” procesorių bei net 128GB vidinės ir 6GB operatyviosios atminties. Tiesa, toks didelis gigabaitų kiekis standartiniame modelyje suteikiamas kaip kompensacija dėl „MicroSD” kortelės nepalaikymo.

Iš vyresnių brolių paveldėta ir minkštoji dalis - „EMUI 9” vartotojo sąsaja, paremta „Android 9” operacine sistema. Tiesa, dėl man nesuprantamų priežasčių „Honor” „EMUI” maskuoja po „Magic UI” pavadinimu. Kad ir kokias slėpynes žaistų gamintojas, turinio tai nekeičia; net ir po visų pokyčių nesu patenkintas tuo Huavėjaus Androidu. Visų pirma, erzina dizaino netolygumus - nors kai kur galime įžvelgti modernaus plokščio dizaino apraiškų, dauguma programų ikonų vis dar atrodo senoviškai. Antra - slinkimas aukštyn ar žemyn naršyklėje ar kitose programose veikia kažkaip keistai. Dažnai atrodė, kad jis ne tik toks sklandus, bet ir reikalauja daugiau pastangų negu esu įpratęs. Na, ir trečia - krūvos nenaudojamų funkcijų, tokių kaip „Huawei Share” ar „HiTouch” ir šiaip šlamšto, čiulpiančio telefono resursus ir atmintį. Nudžiugino tik puikus valdymas gestais (papildomai reikia pasirinkti nustatymuose) bei tai, kad „EMUI” išsigydė didžiausią skaidulį - dėl paranojiško energijos taupymo priverstinai uždaromas programas ir įeinančių pranešimų neatvaizdavimą. Žodžiu, pagaliau viskas veiks prognozuojamai.

Visgi labiausiai rūpimas klausimas yra bendras įrenginio veikimas. Prisipažinsiu, kadangi nesu „Huawei” telefonų gerbėjas ir pastaruoju metu naudojau „Xiaomi Mi 9” su teoriškai pajėgesniu „Snapdragon 855” procesoriumi, pasiryždamas 2 savaitėms pagrindiniu išmaniuoju paversti „Honor 20” šiek tiek nerimavau. Laimei, jau pirmą dieną supratau, bijoti visai nebuvo dėl ko. Sklandumo prasme abu modeliai yra identiški, kas reiškia, jog jiems kol kas prilygti negali niekas iš „Android” pasaulio. Netgi pasirodė, kad „Honor 20” greičiau tvarkosi su tokiomis nesudėtingomis aplikacijomis kaip „Instagram” ar „Flipboard”, bet „Mi 9” atsikirto kiek geresne žaidimų patirtimi. Turbūt todėl nė kiek nenustebau, kad tradicinis Telefonai.eu veikimo testas įveiktas su pagyrimu. „Honor 20” žaibiškai atvėrė socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“ (surinko xx 000 taškų) kameros ir YouTube programėles bei gebėjo aukščiausiais grafikos nustatymais be sutrikimų leisti „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus.

Apibendrinandamas norėčiau pagirti „Honor”, kad nepasekė konkurentų pavyzdžiu ir savo vartotojams su plonesnėmis piniginėmis pateikė aukščiausio lygio geležį.

Garsas

Turėdamas galvoje „Honor 20” kainos kategoriją ir „flagmano už mažiau” filosofiją, nesitikėjau jokių melomanus džiuginančių savybių, todėl per daug nenusivyliau.

Labiausiai stebino prasta išmaniojo vibracija. Taip, ja pasigirti negali absoliuti dauguma kiniškų telefonų, bet „Honor 20” vibracijos motoriukas yra ypač silpnas. Toks silpnas, kad kai įrenginys būdavo kišenėje, kartais praleisdavau pranešimus. Dėl šios priežasties rekomenduoju kartu dėvėti išmanųjį laikrodį ir apyrankę, rodančią telefono pranešimus.

Štai „Honor 20” garsiakalbis yra kur kas standartiškesnis. Žinoma, jis tik vienas ir ganėtinai mažas, bet garsą atkuria ganėtinai kokybiškai. Galbūt aukštos natos didžiausio garsumo parinktyje iškraipomos ir jaučiamas žemų dažnių badas, bet viskas daugmaž konkurentų lygyje.

Garsas per pridėtą USB-C į 3,5mm ausinių jungties adapterį vėlgi nevers nuo kėdės. Tradiciškai „Huawei” telefonai nepasižymi dideliu garsumu ar išskirtinių garso skaidrumu, bet daugeliui vartotojų to tikrai turėtų pakakti.

Kamera

„Huawei P30 Pro”, kaip ir buvo galima tikėtis, nupūtė visus konkurentus savo kamerų kiekiu ir jų funkcijomis. Kadangi „Honor 20” yra tarsi pigesnis minėto flagmano variantas, norėtųsi jame išvysti tą patį fotografijos arsenalą. Deja, nors sensorių kiekis išliko toks pats, ten slepiasi visai kitas žvėris. Ir ne gerąja prasme.

Pagrindinė kamera nugarėlėje yra tas pats 48MP jutiklis, kurį randame „OnePlus 7 Pro” ar „Xiaomi Mi 9”. Nors megapikselių daugiau nei „P30 Pro”, šis sensorius neprilygsta brangiojo brolio analogui. Žinoma, tai tikrai nereiškia, jog nuotraukos bus prastos. Pagal nutylėjimą fotografuojama 12MP rezoliucija, nes tada failai užima mažiau vietos atmintinėje ir įamžinama daugiau šviesos. Visgi dieną rekomenduoju įsijungti 48MP režimą - taip galėsite džiaugtis ne tik įspūdingu detalumu, bet ir tikslesnėmis spalvomis. Kalbant apie spalvas, primygtinai rekomenduoju nenaudoti dirbtinio intelekto funkcijos, parenkančios optimalius nustatymus pagal fotografuojamą objektą. Ji labai dažnai pernelyg paryškina spalvas. Vienintelis kartas, kai tikrai pajaučiau jos naudą, buvo saulėlydžio fotografavimas - „Xiaomi Mi 9” analogišką kadrą įamžino daug prasčiau.

Kitas „Honor 20” arkliukas - nakties režimas. Net ir visiškoje tamsoje užfiksuoti objektai atrodo tarsi apšviesti ryškia šviesa. Taip, nemažai optinio triukšmo ir kokybė yra per žingsnį nuo šviesai jautresnį sensorių turinčio „P30 Pro”, bet nuotraukos išties atima žadą. Žodžiu, kameros programinės įrangos srityje „Huawei” stovi ant lyderių pakylos.

 • Fotografija dieną

 • Itin plataus kampo kamera

 • Macro kameros fotografija

 • Nakties režimas absoliučioje tamsoje

 • Saulėlydis

 • Dirbtinio intelekto pagražinta nuotrauka

 • Gero apšvietimo sąlygos

Antroji kamera nugarėlėje tėra 2MP gylio sensorius, skirtas sulieti fono režimui. Jis savo darbą atlieka puikiai, portretai atrodo šauniai, bet jo vietoje konkurentai turi optiniam priartinimui skirtus jutiklius. Klausimas, kiek tai iš tiesų tai reikalinga telefone, bet faktas, jog šioje srityje pataupyta.

Trečioji akis ir šių metų mados klyksmas - 16MP itin plataus kampo kamera. Šis dalykas pasiteisina, kai norima nuotraukoje apimti kuo platesnį vaizdą, bet nesinori žengti kelis žingsnius atgal. Dieną jos kokybe skųstis negaliu, bet vakare patarčiau naudoti pagrindinį sensorių dėl kur kas platesnės diafragmos.

O štai ketvirtoji kamera įmontuota aukščiau išvardintos trijulės dešinėje ir yra skirta macro fotografijai. Kitaip tariant, rasos lašų, skruzdžių ir panašių dalykų fiksavimui, kai pagrindinis sensorius negali sufokusuoti vaizdo taip arti tokių smulkių dalykų. Išties, idėja skamba puikiai, problema tik ta, jog ši kamera yra vos 2MP ir ja fotografuotų nuotraukų kokybė visais kartais atrodė per prasta net ir socialiniams tinklams. Panašu, ji buvo įtaisyta, kad specifikacijų sąraše „Honor 20” galėtų pasigirti didesniu už konkurentus, net 4 kamerų skaičiumi.

Kalbant apie filmavimą, nebuvau labai sužavėtas. Kitaip nei konkurentai, „Honor 20” negali filmuoti 4K raiška 60 kadrų per sekundę greičiu, apsiribojama 30fps. Filmuoti galima tiek pagrindiniu, tiek itin plataus kampo sensorinis, bet nė vieno jų kokybė neprilygsta naujausiems „Apple” ar „Samsung” modeliams.

32MP asmenukių kamera mane maloniai nustebino. Ji ne tik puikiai atkuria spalvas, įamžina net mažiausius odos paviršiaus nelygumus, bet ir puikiai sulieja foną portreto režime. Bravo, „Honor”, o gal „Huawei”? Ai, nelabai svarbu.

Baterija

Kelias valandas pasinaudojęs „Honor 20” svarsčiau, koks telefono aspektas bus pats išskirtiniausias ir lenks konkurentus. Tai paaiškėjo dienos pabaigoje, kai baterijos ikona rodė 55%.

Tą dieną išmaniojo visai netaupiau. Daug fotografavau, kitiems įrenginiams dalinau Wi-Fi bei telefoną naudojau navigacijai, jau nekalbant apie tokias kasdienes užduotis kaip socialiniai tinklai ar naršymas internete. Tokiu pat metu manasis „Xiaomi Mi 9” jau gaudytų paskutinį kvapą, o štai „Honor” atsilaikė. Na taip, 3750mAh baterija šiek tiek didesnė, bet tikrai nėra milžiniška. Dėl mano akys krypo puikią programinės įrangos optimizaciją ir taupų „Kirin 980.” Visa tai leido pasiekti, jog naudojantis „Honor 20” vidutiniu intensyvumu, įkroviklį prisiminti teks tik kas antrą dieną.

Galbūt žinodami, koks ištvermingas bus „Honor 20”, „Huawei” pagailėjo įdegti itin greitą „P30 Pro” modelyje randamą 40W greitąjį įkrovimą, bet dėl to per daug nepykau - 22.5W „Super Charge” akumuliatorių pildė ganėtinai sparčiai. Belaidis įkrovimas? Taip, trūksta, bet tai neturėtų lemti kito telefono pasirinkimo.

Verdiktas

„Honor 20”, kitaip nei „Huawei P30 Pro”, nebuvo sukurtas skinti laurus įvairiuose apdovanojimuose, reitinguose ar palyginimuose. Kainos kategorija įpareigojo gamintoją priimti kompromisų dizaino, ekrano ir garso srityse, tačiau „Huawei” inžinieriai pranoko patys save perkeldami kertines flagmano stiprybes - itin galingą procesorių, gerai optimizuotą vartotojo sąsają bei kameros programinę įrangą - į daugiau nei dvigubai pigesnį prietaisą. O svarbiausia, besidairantiems į „Xiaomi” ar „OnePlus” pusę „Honor 20” turi nepaneigiamą argumentą - kur kas ištvermingesnę bateriją.

Turėdami visa tai galvoje, galime „Honor 20” vadinti dėmesio vertu pirkiniu ir savo skaitytojams rekomenduoti kaip bene geriausią pasirinkimą kainos kategorijoje iki 400 eurų.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Honor 20

Aliexpress

Įvertinimas 9

Dizainas 8
Ekranas 9
Veikimas 10
Garsas 8
Kamera 9
Baterija 10

Privalumai

 • Puiki surinkimo kokybė
 • Itin spartus veikimas
 • Geros kokybės asmenukių ir pagrindinė kameros
 • Fantastiška baterija

Trūkumai

 • Neįspūdingas dizainas
 • Nepažangus ir neitin šviesus IPS ekranas
 • Silpna vibracija ir vidutiniška garso kokybė