„Huawei P Smart Pro” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-02-03
„Huawei P Smart Pro” apžvalga
0 Pasidalinimai
972 Peržiūros

Banggood

„Huawei” neseniai paskelbė 2019 metų pardavimų statistiką. Joje puikuojasi įspūdingas 240 milijonų parduotų išmaniųjų skaičius, leidęs tapti antruoju didžiausiu šių prietaisų gamintojų. Maždaug 40 milijonų sudarė flagmanų pardavimai, tačiau kas tada tie likę 200 milijonų? Įvairūs biudžetinės ir ekonominės klasės įrenginiai, kurie vertinant skaičius, statistiniam pirkėjui yra netgi įdomesni už iš eterio nesitraukiančius „Huawei P30 Pro”.

Šįkart Telefonai.eu testavimo laboratoriją pasiekė naujasis gamintojo kainai jautrių modelių karalius - „Huawei P smart Pro”. Tačiau ar tikrai jis turi to mėlyno flagmanų kraujo ir yra vertas jūsų dėmesio? O gal tai tik bandymas gražiame įvyniojime parduoti tą pačią biudžetinės klasės įrenginių patirtį? Apie viską - šioje apžvalgoje.

Dizainas

„Pro” prierašas technologijų rinkoje pastaruoju metu vartojamas taip dažnai, kad dauguma profesionalų pamatę, ant kokių produktų jis puikuojasi, greičiausiai išsinertų iš kailio, norėdami sau sugalvoti kokį nors kitą titulą. Žinodamas, kad „Huawei P smart Pro” yra ekonominės klasės atstovas, pamaniau, kad tai bus vienas tų aukščiau paminėtų atvejų.

Tačiau vos išsiėmęs prietaisą iš dėžutės buvau beatsisakąs šios pirminės nuostatos - tokio sunkaus ir masyvaus išmaniojo telefono neteko testuoti ne tik per šiuos kelis 2020 metų mėnesius, bet ir per visus praėjusius metus. „Huawei P smart Pro” nė iš tolo nepriminė pigių plastikinių konkurentų ir tarsi savo dizainu nuo pat pirmųjų minučių bandė pateisinti „Pro” etiketę. Vis dėlto ilgainiui net 206g siekiantis svoris pradėjo erzinti. Paprasčiausiai telefonas nėra toks didelis (nors tikrai nemažas), neturi tokios talpios baterijos, itin brangių surinkimo medžiagų ar kažko kito, kas pateisintų tokią gigantišką masę.

Kalbant apie medžiagas, prabangiausias „P smart Pro” elementas yra aliuminio rėmas. Taip, net ir šiandien tokia prabanga negali pasigirti dauguma šio išmaniojo konkurentų - pvz. „Samsung Galaxy A51”. Visgi nugarėlėje yra ne kas kitas, o tas pats pigusis plastikas. „Huawei”, mano testuotame variante, jį bandė užmaskuoti flagmanuose naudojama „Breathing Crystal” spalva, bet mano akiai, galutinis rezultatas vis tiek atrodo pigiai. Tiesiog plastikas neturi to stiklui būdingo gylio ir šviesoje taip įspūdingai nežaižaruoja. Kita problema - ypač pirštų antspaudus traukianti danga, dėl ko kiekvienąkart paėmus telefoną į rankas, atrodo, kad galinė dalis riebaluota.

Turiu keletą priekaištų „Huawei P smart Pro” ergonomikai. Aliuminio rėmelio briaunos yra ganėtinai aštrios ir ne visai tiksliai pereina į plastiką, todėl naudojimo komfortas be dėklo ganėtinai prastas. Pridėkime dar ir didelį svorį ir gausime salto ant grindų. Laimė, korpusas atrodo toks tvirtas, kad, rodos, atlaikytų ne vieną kritimą. Tačiau tikrai galiu pagirti gamintoją už komfortiškoje vietoje išdėstytus garso reguliavimo mygtukus ir įjungimo klaviše sumontuotą pirštų antspaudų skenerį - jis ne tik itin patogus, bet ir veikia kur kas sparčiau už po ekranu įtaisytus brolius.

Ekranas

Kad ekrano kokybė yra vienas tų elementų, kuriam taupyti nevalia net ir biudžetinės klasės modelyje, „Huawei” ir jų konkurentai suprato jau prieš keletą metų. Dėl šios priežasties „Huawei P smart Pro” manęs nei sužavėjo, nei nuvylė.

Įrenginyje randame 6,59 colio įstrižainės FHD+ rezoliucijos IPS ekraną. Iš šių 3 faktų svarbiausias dydis - jis tikrai įspūdingas ir nedaug atsilieka nuo „Samsung Galaxy Note10+”. Tiesą sakant, manau, kad tai netgi yra vienas svarbiausių  „Huawei P smart Pro” pranašumų prieš konkurentus, jeigu ieškote telefono multimedijai. Galbūt naudojimas viena ranka ir bus utopija, bet už viską bus atlyginta žiūrint „YouTube” ar naršant. 

Kitas svarbu faktas - išpjovų nebuvimas. Gamintojas priekinę kamerą paslėpė motorizuotame mechanizme, pakylančiame iš viršutinės įrenginio dalies. Vėlgi - jau kuris laikas tai nebėra naujovė, bet tikslas pasiektas - net ir priekabiausi pirkėjai nebegalės skųstis. Pridėkime dar ir ganėtinai siaurus rėmus ir turime tikrą ekrano čempioną.

Na, tiksliau turėtume, jei „Huawei” nebūtų pataupius ir tokiam ganėtinai nepigiam, „Pro” raidėmis pažymėtam modeliui ir pasirinkusi „AMOLED” technologiją. IPS vis dar atrodo neblogai, tačiau blyškokos spalvos, kontrasto trūkumas ir nuolat įjungto ekrano funkcijos nebuvimas, kasmet atrodo vis skurdžiau ir skurdžiau. Juo labiau, kai tos pačios kainų kategorijos konkurentai jau antrus metus iš eilės siūlo „AMOLED”. Nesupraskite neteisingai - „P smart Pro” ekranui toli iki autsaiderių, tiesiog tokia matrica jau atrodo pasenusi.

Susirūpinti reikėtų ir ekrano apsauga. „Huawei”, nesulaužė tradicijų ir gamykliškai užklijavo apsauginę plėvelę, bet po ja nesislepia joks įmantrus įbrėžimams atsparus „Gorilla Glass”. Žodžiu, kai plėvelė susibraižys (o tai įvyks labai greitai), būkite pasiruošę klijuoti apsauginį stiklą ar kitą plėvelę.

Veikimas

Nors „Huawei P smart Pro” modelis yra visiškai naujas, tačiau savo vidiniais komponentais jis man buvo visiškai pažįstamas - identišką „Kirin 710F” procesorių pirmąkart sutikau neseniai bandytame „Huawei” dukterinės kompanijos „Honor 9X” modelyje (jo apžvalgą galite rasti čia). Taigi, puikiai žinojau, ko tikėtis iš „P smart Pro”.

Žinoma, „Huawei” variantas yra šiek tiek aukštesnės klasės ir turi 6, o ne 4GB operatyviosios atminties bei 128GB atmintinę, kurią dar galima išplėsti atminties kortele. Visas šis komplektas veikė lygiai taip kaip ir planavau. Socialinių tinklų, muzikos, naujienų ir naršyklės programėlėms neturėjau jokių priekaištų - daugiau ar mažiau panaši patirtis kaip flagmanuose, tačiau vos atvėrus kokį nors sudėtingesnį žaidimą ar kelias biuro programas, iškart pasirodydavo pirmieji prakaito lašai. Tai pasireikšdavo uždelsta reakcija į komandas ir sklandumo stokojančiomis animacijomis. Turiu pripažinti, kad nė karto nepapuoliau į situaciją, kai darbo tęsti nebuvo įmanoma, tačiau ganėtinai dažnai jutau galios stygių. Kalbant apie žaidimus... Tiesiog nesinori kalbėti. „Asphalt 9” ir „Call of Duty” veikia tik žemiausiais grafikos nustatymais ir to negelbsti operacinėje sistemoje įsegta „GPU Turbo 3.0”. Žodžiu, „P smart Pro” žaidimų fanai turėtų apeiti ratu.

Mūsų tradicinį testą „Huawei P smart Pro” išlaikė su patenkinamu balu - atvėrė  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, ir šiaip ne taip, žemiausiais nustatymais, susitvarkė su „Call of Duty” ir „Asphalt 9” žaidimais. Kitaip nei kituose 6GB operatyviosios atminties turinčiuose telefonuose, visos šios aplikacijos nebuvo išlaikytos fone. Dėl to greičiausiai kalta bateriją taupanti programinė įranga, bet, lyginant su „Honor 9X”, fone veikė kur kas daugiau programų.

„EMUI 9.1” vartotojo sąsaja, veikianti Android 9, paliko labai neblogą įspūdį. Dizainas, valdymo elementų išdėstymas, šriftas ir kiti dizaino dalykai - vis dar ne mano skonio, bet turiu pagirti itin patogų valdymą gestais (galima pasirinkti nustatymuose, vietoje tradicinių mygtukų apačioje) ir puikią optimizaciją. Turiu įtarimą, kad būtent „EMUI” dėka toks ne pačios aukščiausios klasės lustas taip puikiai susitvarkė su kasdienėmis užduotimis, lenkdamas kai kuriuos galingesnius konkurentus. Beje, po poros mėnesių šio telefono savininkai sulauks „EMUI 10” ir Android 10 atnaujinimo, kuris atšviežins senstelėjusį dizainą ir galimai dar labiau pagerins veikimą.

Na, ir pabaigai norėčiau įmesti vieną didelį akmenį į gamintojo daržą. „P smart Pro”, net ir būdamas sąlyginai aukštos klasės, nepalaiko „Wi-Fi ac” standarto ir nesugebėjo prisijungti prie mano namų 5GHz dažnio tinklo. Paprastai tariant, tai lems kur kas prastesnius interneto greičius. Bluetooth ir 4G greičiai taip pat neblizga, o NFC nebuvimas išvis yra nesusipratimas.

Greičiausiai perskaičius tiek daug įvairių priekaištų, kyla klausimas, kodėl „Huawei” gamindama naują vidutinės klasės karalių pasirinko tokią ribotą „Kirin 710F” platformą? Atsakymas paprastas - gamintojas neabejotinai užantyje turėjo kur kas galingesnių lustų, tačiau jie nespėjo būti sertifikuoti prieš įsigaliojant JAV sankcijoms. Tai reiškė dilemą - rinktis silpnesnį lustą ir „Google” paslaugas ar galingesnį procesorių ir atsisakyti gyvybiškai svarbių aplikacijų. Manau, šioje situacijoje „Huawei” pasielgė teisingai ir pasirinko mažesnę blogybę iš dviejų.

Garsas

„Huawei P smart Pro” garsas yra vienas labiausiai su visa telefono koncepcija nederančių aspektų. Apie tai gamintojas nekalba jokiose reklamose ar giduose, kas savaime jau yra ženklas, kad stebuklų tikėtis nereikia.

Apačioje įtaisytas garsiakalbis skleidžia tylų, ne pačios aukščiausios kokybės garsą. Jam trūksta charakterio, aiškumo ir… Garso. Jo visiškai pakaks išgirsti skambučio tonui, triukšmingoje aplinkoje susikalbėti su pašnekovu ar iš bėdos peržiūrėti kokį nors vaizdo įrašą. Daugiau iš šio garso šaltinio tikėtis nederėtų.

Situacija su pokalbių ausine labai panaši. Tiesa, bent jau šiuo atveju garsas atkuriamas su mažiau iškraipymų, bet garsumo poreikis vis tiek išlieka. Muzikos taip pat nerekomenduoju klausyti su didesnėmis ausinėmis - paprasčiausiai nepakaks jungties galios. Pokalbio ausinė „Huawei” telefonuose dažniausiai nekelia problemų, tad taip atsitiko ir šįkart. Nė karto nepatyriau jokių su skambučiu susijusių nepatogumų.

Norėtųsi paburbėti dėl prastos vibracijos, bet ji nėra daug blogesnė už aukštesnės klasės priešininkų, tad labai barti gamintojo nereikėtų. Matyt, šis aspektas kol kas rūpi tik „Apple”, „Samsung” ir „LG”.

Kamera

Kiekvienąkart bandymui gavęs žemesnės klasės „Huawei” telefoną, nejučia pagaunu save jam keliantį kur kas didesnius lūkesčius, dėl kurių kalti daugumą konkurentų vienu smūgiu patiesiantys „P30” ir „P30 Pro”. Tiesa, tuo šiek tiek naudojasi ir pati kompanija ekonominių modelių kamerą iškeldama kaip didžiausią privalumą.

„P smart Pro” nugarėlėje turi 3 kamerų modulį, pavadintą įmantriai skambančiu „Triple AI” pavadinimu. Trijulės žvaigždė - pagrindinis 48MP sensorius. Nors tokia didelė rezoliucija - reali, norint ja fotografuoti, reikės įsijungti „Pro” režimą ir ten rankiniu būdu nustatyti 48MP. Deja, tačiau tiek nemažai paspaudimų neatperka galutinis rezultatas. Net ir fotografuodamas gero apšvietimo sąlygomis, pastebėjau, kad pačios mažiausios detalės vis tiek nėra idealiai įamžinamos, o detalumo prieaugis ganėtinai mažas. Be to, reikės susitaikyti su šiek tiek didesniu optinio triukšmo kiekiu ir kur kas didesniais nuotraukų failais.

Daug geriau nekišti nagų ir fotografuoti pagal nutylėjimą nustatyta 12MP raiška. Nuotraukos gero apšvietimo sąlygomis bus pakankamai detalios, šviesios ir gerai sufokusuotos. Spalvų paletė man vis dar ne prie širdies, bet negaliu sakyti, kad koloritas labai toli nuo realybės. Gamintojas primygtinai siūlo naudoti dirbtinį intelektą, atpažįstantį net 500 skirtingų scenų, ir realybėje veikiantį labai neblogai. Kartais visas pagražinimas baigiasi paryškintomis spalvomis ir nepageidaujamu ryškumu, bet tam tikrais atvejais (pavyzdžiui, fotografuojant dangų) geriau parenkama ekspozicija ir išties gauname geresnę nuotrauką.

„Huawei P30 Pro” kamerų karaliau titulą pelnęs naktinis režimas atsidūrė ir „P smart Pro“ - jį pasirinkus ir 6 sekundes tvirtai palaikius telefoną tamsoje užfiksuojamas pastebimai geresnės kokybės kadras. Visgi nuotraukose lieka daug optinio triukšmo, šiek tiek trūksta šviesumo ir detalumo. Iki brangesnio brolio dar tikrai trūksta, jau nekalbant apie tai, kad neseniai bandytas „Samsung Galaxy A51” analogiškoje situacijoje sugeba įamžinti mano akiai patrauklesnę nuotrauką.

Antra eilėje - 8MP itin plataus kampo kamera. Kad ir kaip žiūrėčiau, tiesiog negaliu užsimerkti prieš niūrius, šviesos ir detalumo stokojančius paveikslus, tačiau ji savo darbą atlieka - kadre sutalpina šiek tiek platesnį vaizdą. Įdomu tai, kad tas platus kampas nėra toks jau platus ir kur kas geresnę nuotraukų kokybę galima gauti žengus porą žingsnių atgal ir pasirinkus pagrindinį jutiklį.

 • Pagrindinė kamera

 • Pagrindinė kamera

 • Pagrindinė kamera

 • Pagrindinė kamera (48MP)

 • Itin plataus kampo kamera

 • Itin plataus kampo kamera

 • Portreto režimas

 • Naktinis režimas

 • Auto režimas

 • Naktinis režimas

 • Auto režimas

 • Auto režimas

 • Naktinis režimas

 • Naktinis režimas

Trečioji akis iš trijų yra 2MP gylio sensorius, kurio pagrindinė ir vienintelė užduotis - padėti pagrindinei kamera sulieti foną už fotografuojamo objekto. Pastebėjau, kad ši funkcija su žmonėmis veikia visai neblogai, bet fotografuojant negyvus objektus kartais tenka užfiksuoti kelis kadrus iš skirtingų atstumų, kad bent vienas jų gautųsi toks, kokio tikimės.

Filmuoti šiuo telefonu nerekomenduoju dėl optinės vaizdo stabilizacijos nebuvimo. Elektroninė jos imitacija veikia tik vaizdą įrašinėjant HD raiška, tad pasirinkę FullHD nusikelsite kelerius metus atgal - vaizdas drebės, o fokusas šokinės. Filmavimas 4K rezoliucija gamintojui vis dar atrodo kaip nereikalinga prabanga ekonominės klasės modeliui - tokios galimybės „P smart Pro” nėra.

Asmenukių fronte - 16MP sensorius, kurį iš korpuso pakelia specialus mechanizmas. Procesas tikrai nėra žaibiškas, bet ir pernelyg neerzina. Be to, jei netyčia fotografuodami selfie išmesite telefoną iš rankų, išmaniojo sensoriai aptiks kritimą ir dar prietaisui nenusileidus ant žemės įtrauks kamerą atgal - taip bus išvengta kameros pažeidimo ir asmenukių abstinencijos sindromo. Kokybe, kaip nedidelis tokio tipo nuotraukų fanas nesiskundžiau, tačiau „Natūralus Dirbtinio Intelekto pagražinimas, mane paverčia kažkokiu ateiviu. Geriau jau šiuos efektus išjungti ir tiesiog susirasti gerai apšviestą vietą asmenukei.

Baterija

Didelės talpos baterijos jau seniai nebėra kiniškų telefonų išskirtinumas - šiandien 4000mAh turi ne tik „Huawei” ar „Xiaomi”, bet ir tas pats „Samsung”. Vis dėlto „P smart Pro” demonstruoja, kas vis dar yra baterijos čempionas.

Išmanusis vidutiniu naudojimo intensyvumu - naršyklė, socialiniai tinklai, „Spotify”, kamera, biuro aplikacijos - atlaikė 2 dienas. Taip, ryte ištrauki USB-C įkrovimo ir jį prisimeni tik kitos dienos vakare. Manau, šioje vietoje atsiperka lusto galios trūkumas ir kartas nuo karto fone uždaromos aplikacijos.

Įdomu tai, kad „P smart Pro” turėdamas identiško dydžio akumuliatorių ir tą patį procesorių baterijos teste pasirodė geriau nei „Honor 9X”.

Senstelėjusi „Kirin” platforma gamintojui neleido įmontuoti nieko geriau nei sraigės lėtumo 10W baterijos įkrovimo. Tai netgi lėmė, kad buvau priverstas keisti įpročius ir telefoną krauti per naktį, nes laiko nuo atsikėlimo iš lovos iki išėjimo iš namų paprasčiausiai nepakakdavo - tuščia baterija kraunasi daugiau negu 2h.

Verdiktas

„Huawei P smart Pro”, mano nuomone, yra labai keistas telefonas. Tam tikros jo pusės - solidus korpusas, didelis ekranas, subalansuotas ir nereikalingais objektyvais neperkrautas kamerų komplektas ir puiki baterija - tarsi rodo ambicijas į vidutinės išmaniųjų klasės karaliaus titulą, bet plastikinė nugarėlė, galios stokojantis procesorius ir skurdus ryšių rinkinys tarsi primena valstietišką modelio kilmę.

Jeigu ieškote solidaus dizaino išmaniojo, turinčio visas stipriąsias „Huawei” telefonų puses, „Huawei P smart Pro” tikrai turėtų jūsų sąrašo viršuje. Tačiau jeigu tiesiog renkatės vidutinės kainų kategorijos telefoną, verta pasižvalgyti į konkurentus, kurie gali būti spartesni, tam tikrais aspektais modernesni ir netgi kainuoti šiek tiek mažiau.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Apžvalga
„Doogee S60“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Apžvalga
„Doogee Mix 2“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Apžvalga
„Gretel GT6000“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis

Geriausios kainos

Huawei P Smart Pro

Aliexpress

Įvertinimas 8.3

Dizainas 9
Veikimas 8
Kamera 8
Baterija 9
Ekranas 9
Garsas 7

Privalumai

 • Tvirtas ir solidus korpusas
 • Ekranas be išpjovų
 • Sklandžiai atliekamos kasdienės užduotys
 • Neblogas kamerų komplektas
 • Puiki baterija

Trūkumai

 • Plastikinė nugarėlė
 • Blankios ekrano spalvos
 • Galios ir ryšių kokybės trūkumas
 • Prasta nuotraukų kokybė tamsoje
 • Lėtas įkrovimas

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga