„Motorola One Zoom” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-11-01
„Motorola One Zoom” apžvalga
0 Pasidalinimai
355 Peržiūros

„Motorola” prekinis ženklas ir telefonai yra praktiškai neišskiriamas duetas. Ši amerikiečių kompanija gūdžiais 1983 metais pirmoji pasaulyje pristatė mobilųjį telefoną ir nuo to laiko iki maždaug 2007 metų buvo viena šios rinkos lyderių. Deja, 2011 metais gamintojui atėjo sunkūs laikai ir „Motorola” už beveik 12,5 milijardo JAV dolerių buvo priversta tapti „Google” dalimi. Vis dėl to paieškos gigantas šiuo pirkiniu pasidžiaugė vos 3 metus ir už 4 kartus mažesnę sumą legendinį prekės ženklą galiausiai perleido kinams iš „Lenovo”.

Azijos kompiuterių milžinė su „Motorola” elgėsi kur kas atsakingiau ir, galima sakyti, atgaivino mirštančią įmonę. Galbūt ji ir neprasiskverbė iki išmaniųjų rinkos lyderių, tačiau už Atlanto „Motorola” praktiškai dominuoja vidutinių ir biudžetinių telefonų segmente. Kadangi telekomunikacijų legenda pagaliau oficialiai žengė į Lietuvą, ta proga apžvelgsime vos prieš mėnesį debiutavusį „Motorola One Zoom”, priklausantį vidutinei klasei ir norintį mesti pirštinę įrenginiams iš „Xiaomi” ar „Huawei”. Taigi, išsiaiškinkime, ar tai yra kažkas daugiau nei tuščios ambicijos.

Dizainas

Dažnai vos užmetę akį į daiktą, kone iškart galime pasakyti, patinka mums jo išvaizda ar ne. Tačiau labai retai atsitinka taip, kad stebint tam tikrą objektą belieka tik trūkčioti pečiais ir geriausiai toje situacijoje tinka žodis keistas - per daug neįprastas, kad padėtume jį į kurią nors iš „gražus” ar „negražus” lentynų. Būtent taip pasijaučiau vertindamas „Motorola One Zoom” dizainą.

Žiūrint į prietaisą iš priekio, viskas daugmaž kaip ir bet kuriame kitame, pastaraisiais metais išleistame vidutinioke. Visą priekinę dalį dengia mažus rėmelius turintis ekranas su nedidele lašo formos išpjova priekinei kamerai. Tačiau visas keistumas slypi nugarėlėje - tiesiog neįmanoma nepastebėti centrinėje dalyje kyšančio gigantiško 4 kameras talpinančio modulio. Na taip, kampuotas iškyšas matėme ir „iPhone 11 Pro”, ir neseniai pristatytame „Pixel 4”, bet šiuose telefonuose jos yra kvadratinės, o ne stačiakampės, ir kone dvigubai mažesnės. „Motorola” papildomą modulio vietą po kameromis išnaudojo… Šviečiančiam savo kompanijos logotipui, kuris įsižiebia, vos paspaudžiame įjungimo mygtuką ir lieka įjungtas, kol vėl neišjungiame telefono. Pastarasis sprendimas tikrai originalus ir pamalonino mane, kaip technologijų entuziastą, tačiau kamerų modulio forma atrodo pernelyg neįprastai, kad sukurtų estetikos įspūdį.

Kur priekaištų tikrai neturiu, yra surinkimo kokybė. Kaip ir daugelis naujų, daugiau nei 200 eurų kainuojančių išmaniųjų, „One Zoom” gali pasigirti stikline nugarėle ir metaliniu rėmu. Šiek tiek nustebino gamintojo pasirinkimas nugarėlę apsaugoti 5 metų senumo „Gorilla Glass 3”, o priekinę dalį - niekam nežinomo „Panda King Glass” gamintojo apsauginiu stiklu, tačiau kadangi per testavimo laikotarpį nesugebėjau palikti nė vieno įbrėžimo, nelaikau to didelių trūkumu. „Motorola” labai norėčiau pagirti už labai stilingą ir malonią liesti nugarėlės stiklo dangą. Ant jos ne tik mažiau matomi pirštų antspaudai, bet ir kyla mažesnė tikimybė, kad telefonas salto judesiu išsitėkš ant grindų.

Kadangi galinė „Motorola One Zoom” dalis lengvai lenkta, išmanusis patogiai guli delne. Galbūt tik briaunos, kuriose rėmelis susijungia su stiklu, galėtų būti ne tokios aštrios. Dešiniame šone įtaisyti garso reguliavimo ir įjungimo mygtukai yra ten, kur ir tikėjausi juos rasti, tačiau nustebau prietaiso viršuje, o ne kaip įprasta apačioje, išvydęs garsiakalbio groteles. Užtat apatinėje dalyje šalia USB-C kištuko kyšo vis rečiau sutinkama 3,5mm ausinių jungtis. Kadangi zoomo svoris nesiekia 190g, o dydis - nesitaiko į planšečių kategoriją, jis tilps į daugelį kišenių ir bus patogus naudoti.

Ekranas

Ekranas yra brangiausias kiekvieno išmaniojo komponentas, todėl kiekviena kompanija siekdama sumažinti įrenginio kainą pirmiausia imasi ieškoti matricos kokybės kompromisų. Štai neseniai pristatytas pigusis „iPhone 11” naudoja pigesnę IPS ekrano technologiją, o ne pažangesnę OLED, randamą pas jo brangesnius brolius. Na, jei jau IPS montuojamas į 800 eurų kainuojančius telefonus, tai perpus pigesniuose išmaniuosiuose tikėtis OLED būtų naivu?

„Motorola One Zoom” sėkmingai šį mitą paneigia. Telekomunikacijų legenda nepagailėjo pinigų ir įtaisė 6,39 colio įstrižainės FHD+ raiškos OLED matricą, į kurią įsiterpia nedidelė taško arba lašo formos išpjova priekinei kamerai. Turiu pripažinti, kad rėmeliai aplink ekraną ganėtinai nemaži, ypač apatinis. Nors tai ir neerzina, tačiau leidžia suprasti, kad reikalų turime ne su flagmanu.

Visgi visi šie nusiskundimai išgaruoja pamačius vaizdą ekrane. Puikus kontrastas, ryškios spalvos, nuostabiai atrodančios aplikacijos, veikiančios tamsiuoju režimu. Galbūt pagal nutylėjimą nustatytas ekrano režimas pernelyg stipriai ryškina atspalvius ir traukia juos į šaltesnių tonų pusę, bet tai lengvai išsprendžiama nustatymuose pasirinkus „Natūralų” spalvų atvaizdavimą.

OLED technologija suteikia ir daugiau privalumų. „Motorola One Zoom”, pasirinkus tai parametrų skiltyje, net ir esam išjungtam ekranui rodys laiką, baterijos likutį bei pranešimus. Kad baterija nebūtų per stipriai sekinama, ši informacija pasirodo vos pajudinus išjungtą telefoną. Po ekranu taip pat sumontuotas optinis pirštų antspaudų jutiklis, kuris yra ganėtinai tikslus, tačiau ganėtinai lėtas. Situacija geresnė nei „Samsung Galaxy S10” ar „Galaxy A” telefonuose, bet tikrai neprilygsta tam, ką siūlė senieji nugarėlėje įtaisyti skeneriai. Galbūt gamintojas galėjo tokį įmontuoti vietoje to įmantraus šviečiančio logotipo?

Veikimas

Įžangoje minėjome, kas prieš keletą metų „Motorola” priklausė „Google”. Tai paliko įspaudą kompanijos filosofijoje, todėl gamintojo telefonai siūlo tokią naudojimo patirtį, kokią ir įsivaizdavo Android kūrėjai.

Tai reiškia, jog „Motorola One Zoom” įdiegta beveik visiškai nemodifikuota Android 9 versija, papildyta vos keliomis „Motorola” modifikacijomis. Dėl šios priežasties operacinės sistemos dizainas atrodo itin moderniai, veikia visos šioje versijoje pristatytos „Google” naujovės, o veikimo sklandumas primena „Google Pixel” telefonus. Kitaip tariant, animacijos labai malonios akiai ir yra ganėtinai tolygios. Iš minėtų gamintojo modifikacijų galima išskirti pasirenkamą gestų valdymą (manęs nesužavėjo) bei keletą malonių smulkmenų. Pavyzdžiui, jei pranešimas ateina esant išjungtam ekranui, palaikius ant jo ikonėlės ir pabraukus žemyn, galima matyti pranešimo turinį, pavyzdžiui, perskaityti elektroninį laišką, neatrakinus išmaniojo ir neatidarius aplikacijos. Taip pat galima aktyvuoti įvairius gestus, tarkime, du kartus telefonu pamosavus ir pjaustant kokį svogūną, bus įjungiama šviestuvo funkcija. 

Žodžiu, visko su saiku, tačiau taip ir nesupratau, kodėl vos prieš mėnesį pristatytas telefonas, turintis švarią praktiškai nemodifikuotą programinę įrangą, negali vartotojų nudžiuginti naujausia Android 10 versija. Laimė, programinės įrangos atnaujinimas „One Zoom” turėtų pasiekti visai netrukus.

Kalbant apie geležį, „Motorola One Zoom” būtų sunku pavadinti čempionu. 4GB operatyviosios ir 128GB vidinės atminties, išplečiamos išorine atminties kortele, bei vidutinio pajėgumo „Snapdragon 675” procesorius niekam nepadarys įspūdžio. Mane ganėtinai nustebino gamintojo sprendimas rinktis šeštos klasės „Qualcomm” lustą, kai panašiai kainuojantys „Samsung Galaxy A80” ir „Xiaomi Mi 9T” aprūpinti pajėgesniu „Snapdragon 730”. Galbūt toks ėjimas turėjo padidinti baterijos ištvermę ir sukoncentruoti lėšas kitiems komponentams, tačiau dėl to bus nuliūdinti žaidimų mėgėjai. Aukščiausiais grafikos nustatymais veikiantis „Call of Duty” žaidimas privertė įrenginį paprakaituoti (kažkodėl įkaito ne telefono viršus, bet apačia) ir dėl to praleisti vieną kitą kadrą. Žaisti tikrai įmanoma, bet akivaizdu, kad telefonas „One Zoom” skirtas ne tam.

Laimė, tradicinės programos didesnių problemų nesukėlė. telefonai.eu greičio testas buvo išlaikytas silpnu aštuonetu – įrenginys greitai atvėrė socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, ir vidutiniškai susitvarkė su „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimais. Deja, 4GB operatyviosios atminties nepakako visų aplikacijų išlaikyti fone.

Ryšių kategorijoje, kaip jau tapo įprasta, nieko netikėto nepastebėjau. Palaikomos 2 SIM kortelės (jei nuspręsite išplėsti atmintį „MicroSD” atmintine, vietos liks tik vienai), naujausi Bluetooth 5.0 ir Wi-Fi AC standartai. GPS ir 4G veikimas nepavedė, nors mobiliojo interneto greitis ir šiek tiek atsiliko nuo flagmanų.

Garsas

„Motorola” visada garsėjo netradiciniais sprendimais ir šįkart tai puikiai pasijautė pamačius viršutinėje, o ne kaip įprasta, apatinėje briaunoje įmontuotą garsiakalbį. Ilgai galvojau ir pagaliau supratau, koks to tikslas. Jei esate triukšmingoje patalpoje ir kalbėdami telefonu negirdite pašnekovo, įjungus garsiakalbį, nereikės prie ausies dėti apversto įrenginio ir kaskart norint kažką pasakyti, atitraukti ir prikišti išmanųjį prie burnos. Taigi, tikrai protinga.

Kita vertus, garsiakalbio kokybė tik vidutiniška ir jį lygiai taip pat nesunku uždengti žaidžiant žaidimus ar žiūrint filmus. Pokalbių ausinė ganėtinai kokybiška ir nekels problemų išgirsti pašnekovo.

Apatinėje briaunoje įmontuota 3,5mm jungtis į ausines tiekia kokybišką ir stiprų garsą. Tiesą pasakius, net nustebau - grojo garsiau nei bet kuriame paskutiniu metu testuotame išmaniajame. Beje, labai malonu, jog įrenginio dėžutėje rasime labai neblogas ausines, o vidutinės klasės segmente tai ganėtinai retas atvejis. 

Kamera

Jau telefono pavadinime esantis žodis „Zoom” (liet. priartinimas) leidžia suprasti, jog kameros buvo pagrindinis gamintojo prioritetas. Tačiau kadangi pastaruoju metu kone visi vidutinės klasės telefonai nugarėlėje turi daugybę akių, įspūdingus megapikselių skaičius, bet demonstruoja ganėtinai nuviliantį galutinį rezultatą, iš „Motorola One Zoom” nesitikėjau nieko ypatingo.

Pagrindinė įrenginio kamera pasižymi jau nebestebinančia 48MP raiška, bet užtat iš kitų tiek pat megapikselių turinčių konkurentų išsiskiria plačia, daug šviesos užfiksuojančia f/1.7 diafragma. Visa tai lemia, jog nuotraukos gero apšvietimo sąlygomis yra tikras saldainiukas. Šviesios, detalios ir spalviškai ganėtinai tikslios. Kadangi 48MP rezoliucijos failas užima daug atminties ir tamsoje tokia krūva pikselių neveikia visavertiškai, dėka „Quad-Bayer” technologijos, 4 maži vaizdo taškeliai sujungiami į vieną ir gaunama labai geros kokybės 12MP nuotrauka. Žinoma, detalumas nepalyginamai prastesnis ir kyla šiokių tokių problemų ekspozicija, bet kokybe tikrai likau patenkintas.

Vis dėlto magija prasideda nusileidus saulei. Automatiniu režimu fotografuoti kadrai tikrai nedaro įspūdžio, nors ir bandoma mažinant rezoliuciją gaudyti daugiau šviesos. Tačiau įjunkite naktinį režimą ir liksite sužavėti, na, bent jau aš likau apstulbęs. Su gatvių apšvietimu susitvarkoma puikiai, detalumas geras ir nėra to geltono atspalvio kaip analogiškose „Samsung” telefonų nuotraukose. Jei atvirai, netgi mano „Xiaomi Mi 9” nusileidžia šiam „Moto” naktinėje fotografijoje. Tiesa, turiu įspėti, kad „Nakties” režimu fotografuoti nėra labai malonu. Įrenginį tvirtai reikia laikyti kelias sekundes, kol vyksta vaizdo fiksavimas, o po to jau užfiksuota nuotrauka dar kokias 3-4 sekundes apdorojama, kas reiškia, kad akimirksniu pasižiūrėti, kas gavosi nufotografavus, nepavyks. Vis dėlto rezultatas vertas šiokio tokio vargo.

Antroji, 8MP rezoliucijos priartinimui skirta kamera vaizdą optiškai gali pritraukti 3 kartus. Tai truputį geriau nei siūlo naujausi „iPhone” ar „Samsung” flagmanai, bet pastebimai prasčiau nei „Huawei P30 Pro” randamas net 5x priartinimo periskopinis objektyvas. Žodžiu, keista, kodėl „Motorola” taip stipriai reklamuoja šį funkcionalumą. Pačios nuotraukos neatrodo blogai, tačiau palyginus su pagrindinės kameros stebuklais - skirtumas akivaizdus ir tikrai ne į gerąją pusę. Kita vertus, abejoju, ar labai dažnai naudosimės priartinimu.

 • Plataus kampo kamera

 • Pagrindinė kamera

 • Sulieto fono režimas

 • Automobilio fotografija

 • Fotografija dieną

 • Naktinio režimo fotografija

 • Fotografija tamsoje be naktinio režimo

 • Naktinio režimo fotografija

 • Fotografija tamsoje be naktinio režimo

 • Naktinio režimo fotografija

 • Asmenukių kameros protretas

 • Įprasta asmenukė

Už ką norisi pabarti „Motorola One Zoom”, neabejotinai yra 16MP itin plataus kampo objektyvas. Istorija labai panaši kaip ir su priartinimo kamera - visi nuotraukos parametrai atsilieka nuo pagrindiniu sensoriumi darytų kadrų, tačiau šiuo atveju prisideda ir iškraipyti kraštai. Tai yra absoliučiai visoms itin plataus kampo kameroms būdinga problema, bet kiti gamintojai („Samsung”) ją sprendžia programiškai o „Motorolai” to padaryti nepavyko. Žinoma, tai labiau kabinėjimasis prie detalių, nes daugelis vartotojų to net nepastebės ir liks sužavėti itin plačios panoramos ar kito vaizdo.

Paskutinioji 5MP akis nuotraukų nedaro, o tik renka atstumo iki fotografuojamo objekto informaciją ir taip padeda pagrindinei kamerai štampuoti sulieto fono nuotraukas. Su žmonėmis šis režimas veikia geriau nei su kitais objektais, bet kontūrų aptikimas vis dar yra labai toli nuo idealaus.

„Motorola One Zoom” filmavimo galimybės nėra įspūdingos, kadangi nepalaikomas 4K raiškos 60 kadrų per sekundę vaizdo įrašymas (maksimalus kadrų skaičius siekia 30), bet užtat gamintojas nepagailėjo resursų ir pirmąsias dvi kameras aprūpino retenybe tampančiu optiniu stabilizavimu. Todėl filmuota medžiaga tampa geriau sufokusuota, mažiau drebanti ir malonesnė akiai. Vis tik jeigu filmavimo kokybė jums yra pirmoje vietoje, reikėtų pasidairyti į „Samsung” ar „Apple” flagmanus.

25MP asmenukių kamerai priekaištų neturiu - jokio kiniškiems telefonams būdingo veido pudravimo, portreto režimas veikia kur kas geriau nei galinėje kameroje, o tamsoje netgi yra naudojama ta pati „Quad-Bayer” technologija, kai iš 25 lieka 6,125 šviesai jautraus megapikselio. Apibendrinant asmenukių fanai neliks nusivylę.

Baterija

Paskutiniu metu įpratau geros baterijos ištvermės tikėtis tik iš tokių gamintojų kaip „Xiaomi” ar „Huawei”, na, ir gal dar tam tikrų „Samsung” modelių, todėl „Motorola One Zoom” didelių lūkesčių nekėliau.

Deja, 4000mAh talpos baterija ir „Snapdragon 675”, pademonstravęs savo efektyvumą, sugebėjo paneigti mano išankstines nuostatas. Vidutiniškai aktyviai naudojantis, komfortiškai galima pasiekti 8-9 valandas įjungto ekrano laiko. Kitaip tariant, dvi visavertes darbo dienas be įkrovimo. Tai kur kas geriau nei galėjo pademonstruoti neseniai testuotas  „Samsung Galaxy A80” ar perpus trumpiau gyvuojantis mano asmeninis „Xiaomi Mi 9”.

Tik štai įkrovimo srityje tenka nukabinti nosį. Nesitikėjau išvysti belaidžio įkrovimo funkcijos, tačiau vos 15W galios įkrovimą liežuvis sunkiai apsiverčia pavadinti greitu. „Motorola One Zoom” kraunasi daugiau negu 2h ir ganėtinai stipriai atsilieka nuo „Samsung Galaxy A80”, turinčio kur kas spartesnį 25W baterijos papildymą.

Verdiktas

Akivaizdu, jog „Motorola” į mūsų šalies rinką žengia išties nepalankiomis sąlygomis - biudžetiniame ir vidutinės klasės segmente lyderiauja „Xiaomi” ir „Huawei”, kurių telefonai, lyginant su rinkos naujoku, gali pasiūlyti tas pačias arba geresnes specifikacijas už mažesnę sumą. Tačiau „Motorola One Zoom” siekia kai ko kita - kitaip nei minėtieji prekiniai ženklai, legendinis amerikiečių gamintojas, nors ir priklausantis kinams, siūlo vakarietišką požiūrį į pigesnį telefoną, kuris jaučiamas nuostabią patirtį siūlančioje programinėje įrangoje.

Nusipirkę „Motorola One Zoom” galbūt nepažaisite žaidimų geriausiomis grafikomis, bet užtat galėsite džiaugtis puikiu ekranu, baterija ir geriausiomis kameromis šioje kainų kategorijoje. Be to, atgaivinsite nostalgiją šiam legendinei kompanijai, o šviečiantis „Motorola” logotipas leis išsiskirti iš mūsų šalies gatves užplūdusios kiniškų išmaniųjų jūros.

Jei svarstote apie „Motorola One Zoom” pirkimą, geriausią kainą mūsų šalyje rasite čia.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Motorola One Zoom

Aliexpress

Įvertinimas 8.7

Dizainas 8
Ekranas 9
Veikimas 8
Garsas 8
Kamera 9
Baterija 10

Privalumai

 • Maloni liesti nugarėlės tekstūra ir šviečiantis gamintojo logotipas
 • Geros kokybės OLED ekranas
 • Neapkrauta ir moderni vartotojo sąsaja
 • Ištverminga baterija
 • Bene geriausia kamerų kokybė kainos segmente ir tiesiog nuotabus naktinis režimas

Trūkumai

 • Keistas dizainas
 • Procesorius galėtų būti spartesnis
 • Silpnas garsiakalbis
 • Lėtas baterijos įkrovimas
 • Didoka kaina