Pirmoji diena su „Samsung Galaxy S10+”

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-02-28
0 Pasidalinimai
85 Peržiūros

Šiandien yra lygiai savaitė nuo tos dienos, kai San Franciske buvo pristatyta naujoji „Samsung Galaxy S10” serija. Malonu, kad per tokį sąlyginai trumpą laikotarpį naujieji prietaisai jau spėjo pasiekti mūsų šalį ir Telefonai.eu komanda buvo viena pirmųjų gavusi išbandyti naująjį galaktikos karį. Taigi, su juo nusprendėme praleisti dieną ir papasakoti pačius karščiausius įspūdžius.

Dizainas - velnias slypi detalėse

Vos išsiėmęs „Samsung Galaxy S10+” iš dėžutės likau nustebęs, tiesa, blogąja prasme. Išmanusis atrodo ir rankoje jaučiasi praktiškai taip pat kaip ir jo pirmtakai „Samsung Galaxy S8+ ir S9+”. Tai nejaugi per dvejus metus niekas nepasikeitė?

Paprastam vartotojui bene pastebimiausias dalykas - naujos spalvos. Mūsų egzempliorius pasižymėjo balta spalva, kuri priklausomai nuo apšvietimo įgauna žalsvą ar melsvą atspalvius. Nežinau kaip kitiems, bet man tokį grožį paslėpti dėklu būtų tikra kvailystė.

Kiti pakitimai daug subtilesni - S10+ tapo puse milimetro plonesnis bei 15g lengvesnis už pirmtaką. Pokyčiai lyg ir mikroskopiniai, bet įrenginys delne guli žymiai maloniau. Galbūt prie to prisidėjo ir mažiau aštrios briaunos. Nemažiau džiugina ir faktas, kad tris kameras talpinanti korpuso iškiša leidžia telefonui gulėti ant stalo visiškai stabiliai. Vienintelis ergonomikos lepsusas yra ganėtinai aukštai dešiniojoje briaunoje įsitaisęs įjungimo mygtukas. Galimai viskas dėl mano mažų rankų, bet norint jį pasiekti kažkodėl reikia nepatogiai perimti prietaisą. Nepaisant šio minuso, „Samsung Galaxy S10+” tikrai nėra per didelis ir puikiai tilps kelnių kišenėje.

Ekranas - geriausias tapo dar geresnis

Kai tik kalba pasisuka apie ekranus, „Samsung” AMOLED technologijos matricos sulaukia daugybės liaupsių. Visgi šiais metais kompanija stengėsi sukoncentruoti dėmėsį į jų formą.

Šiųmetė naujovė atsiskleidė vos paspaudus įjungimo mygtuką ir suspindus baltam įjungimo fonui - ekranas yra 6.4 colio įstrižainės ir užima praktiškai visą priekinę dalį. Kodėl tai svarbu? Net ir būdamas pastebimai mažesnis, „Galaxy S10+” korpuse sugeba sutalpinti „Galaxy Note9” dydžio matricą. Tai pasiekti pavyko sumažinus rėmelius, pačiame ekrane išpjovus nedidelę skylutę ir ten sumontavus priekines kameras. Principas primena garsųjį „iPhone X” antakį, bet yra kur kas mažiau krentantis į akis - dešiniajame viršutiniame kampe esančios kameros užima labai nedaug naudingo ekrano ploto ir visiškai netrukdo naudojantis įvairiomis aplikacijomis. Vienintelis neįprastas dalykas yra tai, kad baterijos įkrovos lygis ir ryšio stulpeliai atsidūrė labiau ties centru.

Kai rodos kalbėti apie „Samsung” ekranų kokybę nebėra ką, Pietų Korėjos milžinė ima ir įrodo, kad jai net ir dangus nėra riba. Tradiciškai nustatymuose ekraną taupančią FHD+ raišką pakeitęs į aukščiausiąją QHD+, vėl likau be amo. S10+ matrica ne tik yra pastebimai šviesesnė nei mano turimo bei ir taip akis deginančio „Samsung Galaxy Note9”, bet dar ir atvaizduoja gražesnes spalvas. Juoda atrodo dar gilesnė ir kontrastingesnė, o balta dar baltesnė. Tiesa, nustatymuose taip pat rekomenduočiau pakeisti ekrano režimą iš „Natūralaus” į „Ryškų”, mat pirmoji parinktis pernelyg pašiltina atspalvius.

Dar vienas įdomus aspektas - šiemet iš nugarėlės po ekranu persikėlė ir pirštų antspaudų skeneris. Pats atrakinimo procesas atrodo labai futuristiškai, bet šiek tiek nuliūdino atrakinimo greitis - jis vis dar atsilieka nuo mums įprastų atskirai korpuse įmontuotų skaitytuvų. Visgi nykštį į viršų keliu už galimybe atrakinti telefoną ir neįjungus ekrano bei labai didelį nuskaitymo tikslumą.

Veikimas - nedidelis žingsnis į priekį

Išmėginęs naująjį pirštų antspaudų skaitytuvą, patraukiau į nustatymus, kur įsijungiau dar ir atrakinimą veidu. Gaila, naujajame modelyje nebeliko vietos saugiam akies rainelės skaitytuvui, ir todėl atrakinimas turi kliautis vien tik priekine kamera. Guodžia nebent tai, kad procesas labai greitas ir tikslus, nors ir ne toks saugus.

Patekęs į pagrindinį ekraną ir meniu, nepamačiau nieko, ko nebūčiau matęs savajame neseniai „Android 9 Pie” atnaujinimą gavusiame „Samsung Galaxy Note 9”. Nors labai patiko tai, kad dauguma gamyklinių aplikacijų valdymo elementus perkėlė į apačią (pagaliau susiprasta, kad didėjant ekranams žmonių pirštai ilgėti nepradeda), bendras vaizdas vis dar gana lūdnas. Gausybė nenaudojamų programų, funkcionalumo, kurio taip ir neišnaudosime bei lyg vaiduoklis netikėtai vis dar pasirodantis visų nekenčiamas balso asistentas „Bixby”.

Veikimo greitis vėlgi nėra sritis, paliksianti mus pravira burna. Kai kurios aplikacijos atsiveria kiek greičiau, kitos - kone identiškai praeitų metų modeliams. Džiaugiuosi, kad bent jau sistemos animacijos pastebimai sklandesnės.

Kita vertus, baterijos srityje dedasi labai malonūs dalykai. „Samsung Galaxy S10+” akumuliatorius padidėjo iki milžiniško 4100mAh dydžio bei, padedamas taupesnio procesoriaus, sugeba ištverme pralenkti visus prieš tai buvusius modelius, įskaitant ir „Galaxy Note9”. Nors kol kas išvadų daryti negaliu, bet pasinaudojus telefonu visą dieną, vakare liko maždaug 55% likutis. Tikrai puikus rezultatas, žinant mano aktyvų naudojimosi stilių. Kadangi baterijos rezervas didelis, „Samsung” inžinieriai sugalvojo, kaip jį išnaudoti - tiesiog įjunkite „Energijos dalinimosi” funkciją ir ant nugarėlės padėkite krauti kitą belaidį įkrovimą palaikantį telefoną ar prietaisą. Deja, bet tokia funkcija gerai veikia tik teoriškai - 5 minutes ant dešimtuko pragulėjęs „Galaxy Note9” pasikrovė vos 1%.

Paminėti norėčiau ir kamerų veikimą. Iš 3 nugarėlėje esančių sensorių didžiausią įspūdį padarė šiųmetė naujovė - ultra-plataus kampo jutiklis, leidžiantis aprėpti didesnį plotą ir vienoje nuotraukoje sutalpinti daugiau žmonių ar aplinkos.

Pirminis verdiktas

Galbūt iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad „Samsung Galaxy S10+” tėra lengvą plastinę operaciją išgyvenęs „Samsung Galaxy S9+”, bet galiu užtikrinti, kad daug mažesnių ir didesnių patobulinimų (ypač ekrano ir baterijos srityse) leidžia naująjį modelį karūnuoti visaverčiu įpėdiniu.

Nors pasižiūrėjus į šio telefono kainą norisi juokais paklausti: „Ar čia litais?”- nekantriausius pirkėjus jau dabar galiu užtikrinti, kad įsigiję „Samsung Galaxy S10+” galėsite būti ramūs mažiausiai dvejus metus arba tol, kol prietaisai su sulankstomais ekranais pakankamai ištobulės. O visiems abejojantiems, siūlome palaukti savaitę, kol pasirodys kur kas detalesnė mūsų apžvalga


Parašyti komentarą