5G telefonų pardavimai auga lyg ant mielių: pagrindinė to priežastis slypi Azijoje

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-09-13
5G telefonų pardavimai auga lyg ant mielių: pagrindinė to priežastis slypi Azijoje
0 Pasidalinimai
117 Peržiūros

Išmaniųjų telefonų pardavimai pastaruoju metu vis mažėjo, o prie to šiemet prisidėjo ir pasaulinė pandemija. Jau rašėme, jog ekspertai prakalbo apie kiek geresnes šių metų prognozes, o visai neseniai pasirodė ir spėjimų apie 5G išmaniųjų telefonų pardavimus.

Rinkos tyrimų agentūra „Canalys“ skelbia, jog šiemet pasauliniai 5G išmaniųjų telefonų pardavimai turėtų pasiekti 278 mln. vienetų, o net 62 proc. visų pardavimų įvyks Kinijoje. Prognozuojama, kad Šiaurės Amerikoje bus parduota 42 mln., o Europoje, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose bus parduota maždaug 32 mln. vienetų telefonų su 5G palaikymu.

„Canalys“ taip pat skelbia, jog išmaniųjų telefonų pardavimai šiemet turėtų kristi 10,7 proc., lyginant su praėjusių metų rezultatais, tačiau situacija gerėti pradės jau kitąmet, 2021 metais. Ekspertų teigimu, metinis augimas tuomet turėtų pasiekti 9,9 proc., o tai reiškia, jog bus parduota daugiau nei 1,3 mlrd. telefonų.

Grįžtant prie 5G temos, neabejotinai didžiausią įtaką tokiam 5G išmaniųjų telefonų populiarumui daro Kinijos rinka, kurioje šiuos įrenginius perkama labai dažni. Kitąmet taip pat tikimasi mažėjančios tokių prietaisų kainos, o tai turės didžiulę įtaką ir 5G įrenginių pardavimams kituose regionuose.

Kalbant apie tokių telefonų kainas, reikėtų pastebėti tai, jog šių metų pradžioje rinkoje nebuvo nei vieno 5G išmaniojo, kurio kaina būtų žemesnė nei 300 JAV dolerių, o šiuo metu galima rasti įrenginių su 5G modemais už mažiau nei 250 dolerių. Žinoma, jų nėra daug ir dauguma tokio tipo produktų vis dar turi kiek aukštesnę kainą nei įprasta, tačiau prognozės rodo, jog vidutinė kaina iki 2024 metų gali nukristi net iki 477 JAV dolerių.


Parašyti komentarą