„Apple“ planuoja perkelti produkcijos gamybą iš Kinijos

Paskelbė:   Lukas | 2019-06-22
„Apple“ planuoja perkelti produkcijos gamybą iš Kinijos
0 Pasidalinimai
101 Peržiūros

JAV gigantės „Apple” planuose iškelti nuo 15 iki 30 procentų savo įrenginių gamybos už Kinijos ribų. Pasak patikimų šaltinių, „Apple” aktyviai bendrauja su „Foxconn”, „Pegatron” bei „Wistron” dėl komponentų tiekimo kitose šalyse.

Neabejotina, jog tokiam sprendimui peno davė tebesitęsiantis prekybos karas tarp Kinijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Karas dar suintensyvės šio mėnesio pabaigoje, kai bus pritaikytas 25 procentų mokesčio tarifas visiems įvežamiems telefonams, nešiojamiems kompiuteriams bei planšetėms. Tiesa, pati „Apple” teigia, jog perkels dalį gamybos iš Kinijos neatsižvelgiant į tai, ar šie nesutarimai bus išspręsti, ar ne.

Su situacija iš arti susipažinęs šaltinis teigė, jog „mažėjantis gimstamumas, auganti darbo jėgos kaina bei gamybos centralizavimas vienoje šalyje - šie faktoriai savaime niekur nedings. Visai nesvarbu, ar 300 milijardų JAV dolerių tarifas įsigalios - „Apple” ketina diversifikuoti savo gamybą”.

Kalbant apie vietą, į kurią galėtų būti perkeltos „Apple” gamyklos, galima įvardinti keletą šalių - Indoneziją, Malaiziją, Vietnamą, Meksiką bei Indiją. Tiesa, realiausi kandidatai susilaukti naujų investicijų ir darbo vietų yra būtent Indija bei Vietnamas.

Šios žinios pasirodė prabėgus vos keletui savaičių po to, kai vienas stambiausių „Apple” partnerių „Foxconn” paskelbė, jog turi pakankamus pajėgumus gaminti „iPhone” telefonus JAV rinkai atsisakant Kinijoje esančių gamyklų. Taip pat jau yra žinoma, jog „Google Nest” bei „Nintendo” nebegamins savo produkcijos Kinijoje. Šiuo atveju gamintojai perkels gamyklas į Tailandą ir Vietnamą.

Šiuo momentu vis dar nėra aišku kuomet įvyks didieji pokyčiai, kadangi „Apple” vis dar laukia atsakymo iš savo partnerių dėl to, į kurią šalį perkelti gamyklas būtų naudingiausiai. Taip pat nėra žinoma, kiek darbo vietų Kinijos žmonėms kainuos toks sprendimas.


Parašyti komentarą