„Google” nenori, kad apie tai žinotumėte: paskelbta, kaip esame sekami „Gmail” progamėlėje

Paskelbė:   Justas Stasiulaitis | 2021-02-23
„Google” nenori, kad apie tai žinotumėte: paskelbta, kaip esame sekami „Gmail” progamėlėje
0 Pasidalinimai
2452 Peržiūros

Šaindien internautai pradėjo dalintis netikėtu atradimu. Pasirodo, „Google" tyliai paskelbė aplikacijos privatumo informaciją apie „Apple” įrenginiams skirtą „Gmail" programėlę, o kiek anksčiau tai buvo atlikta ir su „YouTube" programa.

Viskas prasidėjo nuo to, kad akyliausi entuziastai pastebėjo, jog jau du mėnesius nėra atnaujinama „iOS" platformai skirta „Gmail” aplikacija. Iš dalies tai lėmė naujas „Apple” reikalavimas, kad po atnaujinimo būtų pateikta privatumo informacija ir apie tai, kokius duomenis „Gmail" renka apie jus. Galų gale, informacija „App Store” parduotuvėje pagaliau buvo paskelbta, nors vartotojai vis vien nesulaukė jokio šios programėlės atnaujinimo.

„App Privacy" pranešimai yra skelbiami nuo gruodžio mėnesio, o „Google" dėl suprantamų priežasčių (rinkdama jūsų duomenis reklamos užsakovams kompanija gauna didžiąją dalį savo pajamų) itin neskuba teikti šios informacijos. Internetinės paieškos milžinė dar sausio pradžioje pranešė, kad privatumo duomenis pridės prie savo programų „šią ar kitą savaitę", tačiau iki sausio 20 dienos dauguma programėlių vis dar nebuvo atnaujintos ir privatumo informacijos jų apraše dar nebuvo.

„Google" šiandien jau yra pridėjusi privatumo etiketes „YouTube" ir kai kurioms mažiau populiarioms aplikacijoms, tačiau iš pagrindinių programų, tokių kaip „Google paieška”, „Google nuotraukos” ir „Google Maps", „Gmail" yra pirmoji, kurioje galime rasti šią informaciją.

Kita vertus, „Gmail" programos privatumo informacijoje nėra nieko labai netikėto. „Google“ nuolat renka duomenis apie jūsų buvimo vietą, vartotojo ID ir jūsų elgseną, o šią informaciją jie parduoda trečiųjų šalių reklamos pirkėjams. Jūsų pirkiniai, kontaktinė informacija, vartojamas turinys, paieškos istorija ir bendri naudojimo duomenys yra naudojami analizės, produkto suasmeninimo ir programų funkcijoms gerinti. Daugelis mūsų apie tai buvome girdėję ar bent jau nujautėme, bet kai tai yra parašyta juodu ant balto, galimai bent jau dalis vartotojų susimąstys, ar verta ir toliau naudotis „Google” paslaugomis, o galbūt verta pasižvalgyti į labiau privatumą gerbiančias alternatyvas.

 
 

Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Išrastas savaime susitaisantis stiklas Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Nutekinta informacija apie „Mediatek Helio P40“ ir „Helio P70“ procesorius Autorius: Admin
Naujiena
Kinijos kompanija „Bluboo“ taip pat kuria pirštų antspaudų jutiklį ekrane Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga