„Google” nenori, kad apie tai žinotumėte: paskelbta, kaip esame sekami „Gmail” progamėlėje

Justas Stasiulaitis

2021-02-23, 11:50 (atnaujinta 2022-12-07, 13:09)

0 komentarų
„Google” nenori, kad apie tai žinotumėte: paskelbta, kaip esame sekami „Gmail” progamėlėje

Šaindien internautai pradėjo dalintis netikėtu atradimu. Pasirodo, „Google" tyliai paskelbė aplikacijos privatumo informaciją apie „Apple” įrenginiams skirtą „Gmail" programėlę, o kiek anksčiau tai buvo atlikta ir su „YouTube" programa.

Viskas prasidėjo nuo to, kad akyliausi entuziastai pastebėjo, jog jau du mėnesius nėra atnaujinama „iOS" platformai skirta „Gmail” aplikacija. Iš dalies tai lėmė naujas „Apple” reikalavimas, kad po atnaujinimo būtų pateikta privatumo informacija ir apie tai, kokius duomenis „Gmail" renka apie jus. Galų gale, informacija „App Store” parduotuvėje pagaliau buvo paskelbta, nors vartotojai vis vien nesulaukė jokio šios programėlės atnaujinimo.

„App Privacy" pranešimai yra skelbiami nuo gruodžio mėnesio, o „Google" dėl suprantamų priežasčių (rinkdama jūsų duomenis reklamos užsakovams kompanija gauna didžiąją dalį savo pajamų) itin neskuba teikti šios informacijos. Internetinės paieškos milžinė dar sausio pradžioje pranešė, kad privatumo duomenis pridės prie savo programų „šią ar kitą savaitę", tačiau iki sausio 20 dienos dauguma programėlių vis dar nebuvo atnaujintos ir privatumo informacijos jų apraše dar nebuvo.

„Google" šiandien jau yra pridėjusi privatumo etiketes „YouTube" ir kai kurioms mažiau populiarioms aplikacijoms, tačiau iš pagrindinių programų, tokių kaip „Google paieška”, „Google nuotraukos” ir „Google Maps", „Gmail" yra pirmoji, kurioje galime rasti šią informaciją.

Kita vertus, „Gmail" programos privatumo informacijoje nėra nieko labai netikėto. „Google“ nuolat renka duomenis apie jūsų buvimo vietą, vartotojo ID ir jūsų elgseną, o šią informaciją jie parduoda trečiųjų šalių reklamos pirkėjams. Jūsų pirkiniai, kontaktinė informacija, vartojamas turinys, paieškos istorija ir bendri naudojimo duomenys yra naudojami analizės, produkto suasmeninimo ir programų funkcijoms gerinti. Daugelis mūsų apie tai buvome girdėję ar bent jau nujautėme, bet kai tai yra parašyta juodu ant balto, galimai bent jau dalis vartotojų susimąstys, ar verta ir toliau naudotis „Google” paslaugomis, o galbūt verta pasižvalgyti į labiau privatumą gerbiančias alternatyvas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas