„Huawei“ sulaukė smūgio ir iš švedų: kompanijos atstovai neslepia nuostabos ir nusivylimo

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-10-21
„Huawei“ sulaukė smūgio ir iš švedų: kompanijos atstovai neslepia nuostabos ir nusivylimo
0 Pasidalinimai
1467 Peržiūros

Kinijos milžinės „Huawei“ situacija tampa vis labiau komplikuota. Vakar Švedijos vyriausybė uždraudė „Huawei“ ir ZTE kompanijoms diegti naujos kartos 5G ryšio tinklą šalyje. Tikriausiai nieko nenustebins ir to priežastys – galimas pavojus nacionaliniam saugumui.

Kaip skelbia Švedijos telekomunikacijų tarnyba, abi Kinijos kompanijos privalės pašalinti turės pašalinti dabartinę ryšio infrastruktūrą iki 2025 metų pradžios. Švedai prisijungė prie ganėtinai nemažo sąrašo šalių, kurios jau anksčiau buvo priėmusios analogiškus sprendimus.

Neilgai trukus po šio švedų nutarimo, savo nuomonę išsakė ir „Huawei“ atstovai. „Huawei“ vadovo Baltijos šalyse Ricky Cheno teigimu, toks sprendimas kelia nuostabą ir tuo pačiu nusivylimą. Žemiau kviečiame skaityti „Huawei“ komentarą į Švedijos vyriausybės priimtą sprendimą.

Komentuoja Ricky Chen, „Huawei“ vadovas Baltijos šalyse:

Esame nustebę ir nusivylę dėl šiandien paskelbtų Švedijos pašto ir telekomunikacijos tarybos licencijos sąlygų operatorių dalyvavimui 3,5 GHz ir 2,3 GHz ryšio juostų aukcionuose.

„Huawei“ yra privati tarptautinė bendrovė, o jos akcijos priklauso jos darbuotojams. Įtarimai, kad „Huawei“ kelia grėsmę saugumui nėra paremti jokiais faktais, todėl sprendimas neleisti bendrovei dalyvauti 5G ryšio diegime yra nepagrįstas, nesąžiningas ir mums nepriimtinas.

Per dvidešimt savo veiklos Švedijoje metų, o taip pat ir tris dešimtmečius daugiau nei 170 pasaulio šalių ir regionų, nefiksavome nei vieno saugumo incidento. Informacinių technologijų ir ryšių srityje esame svarbūs švedų partneriai, o ne grėsmė – niekada nekėlėme nė menkiausio pavojaus Švedijos kibernetiniam saugumui. Pašalinus „Huawei“ iš ryšio infrastruktūros 5G tinklai netaps saugesniais – veikiau bus trukdoma konkurencingai verslo aplinkai ir naujovėms.

Artimiausiu metu planuojame atidžiai išnagrinėti Švedijos pašto ir telekomunikacijos tarybos sprendimo poveikį mūsų verslui. Tuo pačiu tikimės, kad Švedijos vyriausybė dar kartą peržiūrės šį sprendimą, remdamiesi sąžiningos ir atviros rinkos dvasia, kurią visada ir palaikė. Esame pasirengę ir toliau ieškoti galimybių bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis, teikti paslaugas savo klientams Švedijoje, bei prisidėti prie vietos bendruomenės gerovės.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga