Ieškote išmaniojo telefono? Paaiškėjo ką renkasi daugelis, sužinokite ir Jūs

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-08-05
Ieškote išmaniojo telefono? Paaiškėjo ką renkasi daugelis, sužinokite ir Jūs
0 Pasidalinimai
1312 Peržiūros

Išmaniųjų telefonų rinkoje kasmet pasirodo vis naujesnių modelių – nuo pačių galingiausių, iki itin pigių variantų. Pirkėjai turi gausybę įvairiausių pasirinkimų, kuriuos gali atlikti atsižvelgiant į savo poreikius, pomėgius ir pan.

Internete pasirodė vartotojų pasirinkimo statistika, kurią sudarė „AnTuTu“, atsižvelgiant į vartotojų poreikius antrajame šių metų ketvirčio metu. Naujausia statistika atskleidžia, kad telefonų naudotojai renkasi modelius su vis didesniais ekranais, o Full HD raiška ir toliau išlieka pačiu populiariausiu variantu, kuomet kalbame apie įrenginių ekranus.

Kviečiame pažvelgti į „AnTuTu“ sudarytą statistiką detaliau, o tuo pačiu ir trumpai apžvelgti kas šiuo metu yra populiariausia. Tiesa, norėtumėme atkreipti dėmesį, jog statistika sudaryta remiantis telefonų testavimo programėlės „AnTuTu“ duomenimis tarp „Android“ išmaniųjų telefonų.

Ekrano dydis: renkamės vis didesnį

Nuo tada kai išmaniųjų telefonų priekinėje dalyje sumažėjo jų rėmeliai – gerokai išaugo didesnių telefonų kiekis. Taip, ekranų dydis jau perkopė 6 colius, tačiau daugeliu atveju korpuso dydis išliko labai panašus į tą, kuris buvo populiarus gerokai anksčiau.

Iš aukščiau esančio grafiko, nesunku pastebėti, jog populiariausiu ekranu dydžiu antrojo ketvirčio metu buvo 6,4, 6,3 ir 6,5 colių įstrižaine pasižymintys įrenginiai, o tai sudaro 45,7 proc. Kadaise labai populiari 5,5 ar 5,8 colių įstrižainė šiuo metu jau sudaro vos 7,9 proc. Žvelgiant į šią statistiką, akivaizdu, jog įrenginiai su mažais ekranais kone išnyko arba susidomėjimas jais yra itin minimalus.

Ekrano raiška: Full HD dominavimas

Išmanieji telefonai su Full HD raiška – absoliutus standartas šiai dienai. Taip, šiai dienai galime rasti ir įrenginių su HD raiška, tačiau tokius ekranus gamintojai dažniausiai montuoja į itin pigius telefonus. Žinoma, galime rasti ir aukštesnės raiškos ekranais pasižyminčius įrenginius, bet jų rinkoje nėra tiek daug.

Pastaruoju metu telefonuose išaugo ekrano atsinaujinimo dažnis, o taip pat atsirado ir 5G ryšio palaikymo galimybės, kas automatiškai reikalauja daugiau kitų resursų tam, jog įrenginys sėkmingai veiktų. Būtent dėl to dauguma kompanijų renkasi naudoti 1080p ekranus ir taip pasiūlyti geresnį baterijos tarnavimo laiką nei su aukštesne raiška.

Procesoriai: „Qualcomm“ ir toliau lyderiauja

JAV milžinė „Qualcomm“ kuria populiariausius mobiliuosius procesorius, o tai puikiai atsispindi ir „AnTuTu“ pateikiamoje statistikoje. Išmaniųjų telefonų su „Qualcomm“ lustais užimama rinkos dalis – 57,5 proc.

Antroje pozicijoje rikiuojasi „Samsung“, kurios sukurti lustai naudojami 14,8 proc. telefonų, o trečioje – „Huawei HiSilicon“ su 14,6 proc. Kaip bebūtų, nei „Samsung“ nei „Huawei“ niekaip negali prilygti „Qualcomm“. Pastarosios kompanijos lustai naudojami daugybėje išmaniųjų telefonų, o jų produkcija vertinama dėl savo aukščiausios kokybės bei stabilaus veikimo.

Procesorių branduoliai: aštuoni ir tik aštuoni

Antrojo ketvirčio metu, tarp „AnTuTu“ vartotojų, nesunku pastebėti įspūdingą aštuonių branduolių procesorių dominavo. Visumoje tai virsta net 94,8 proc., o tai leidžia daryti prielaidą, jog kone visi įrenginiai šiai dienai naudoja būtent aštuonių branduolių lustus.

Operatyvioji atmintis (RAM): bent 6 GB

Dažniausiai išmaniuose telefonuose aptinkamas operatyviosios (RAM) atminties kiekis siekia 6 GB, kas sudaro 33,9 proc. visų įrenginių. Ir nors tai turėtų būti pakankamas kiekis atminties daugeliui mūsų, tačiau tai yra tik pradinis atskaitos taškas, kuris šiuo metu randamas daugelyje bent vidutinės klasės telefonų.

Akivaizdu ir tai, jog vis labiau auga susidomėjimas 8 GB ar 12 GB išmaniaisiais telefonais, kurie antrojo ketvirčio metu buvo naudojami 23,9 proc. „AnTuTu“ vartotojų. Tiesa, dar viena įdomi statistikos detalė yra ta, jog ganėtinai didelį procentą sudaro ir telefonai su 4 GB operatyviosios atminties.

Vidinė talpykla: 128 GB tampa standartu

Ar dar pamenate kai 16 GB ar 32 GB buvo standartinė išmaniųjų telefonų vidinė atmintis? Šiai dienai tokios talpyklos sudaro tik 13,4 proc. ir dažniausiai yra randamos tik senuose arba labai pigiuose įrenginiuose.

Naujasis standartas – 128 GB, kurie randami 41,1 proc. išmaniųjų telefonų, kuriuos naudoja „AnTuTu“ naudotojai. Tai ganėtinai logiška, o taip nesunku suprasti ir tai, jog ateityje dar labiau didės daugiau vidinės atminties galintys pasiūlyti įrenginiai. Jau dabar 256 GB talpyklos naudojamos 9,1 proc. telefonų.

„Android“ versija: „Android 10“ sparčiai populiarėja

Nors „Google“ turėjo nemažai problemų priverčiant telefonų gamintojus atnaujinti savo išmaniųjų telefonų operacinės sistemos versiją, tačiau panašu, kad ši problema vis mažesnė. „AnTuTu“ statistika rodo, jog „Android 10“ naudojama jau daugiau nei 60,3 proc. išmaniųjų.

Verta paminėti, jog praėjusio ketvirčio metu šis procentas siekė vos 31,7. Antroje pozicijoje šiuo metu – „Android 9“, kuri naudojama 30,5 proc. išmaniųjų telefonų.


Parašyti komentarą