Dar viena vinis į „Huawei” karstą: šįkart pasekmės gali būti mirtinos

Ignas Petrikonis

2019-05-23, 01:00 (atnaujinta 2022-11-29, 01:59)

1 komentaras
Dar viena vinis į „Huawei” karstą: šįkart pasekmės gali būti mirtinos

„Huawei” šiuo metu išgyvena, švelniai tariant, ne pačius geriausius laikus. Neseniai sužinojome, kad kompanija savo telefonuose nebegalės naudoti „Google Play” aplikacijų parduotuvės, kas daugiau ar mažiau reiškia, jog kinų milžinė bus priversta išmaniuosiuose diegti pačios sukurtą operacinę sistemą.

Taip pat ryšius su gamintoju nutraukė ir tokie žinomi lustų gamintojai kaip „Qualcomm”, „Intel” ir „Broadcom”. Tiesa, pastarasis faktas „Huawei” taip stipriai neišgąsdino, mat telefonuose (ateityje planuojama ir nešiojamuose kompiuteriuose) jie jau kurį laiką diegia nuosavus „HiSilicon Kirin” procesorius. Deja, panašu, kad ir šis paskutinis paguodos lašas gali išgaruoti.

Sekdamas „Google” ir kitų amerikiečių firmų pavyzdžiu, Jungtinės Karalystės mikroschemų kūrėjas „ARM” nusprendė nutraukti bet kokius saitus su „Huawei”. Kompanija informavo „Huawei” ir su ja susijusius subjektus, kad nebegalės tiekti technologijų, palaikymo, atnaujinimų ir net diskutuoti techniniais klausimais. Toks sprendimas buvo ganėtinai keistas, nes „ARM” įsikūrusi Kembridže, tad neprivalo klausyti JAV valdžios, su kuo jai bendrauti ir prekiauti, bet, pasak „ARM” atstovų, ji naudoja daugybę amerikietiškų technologijų, todėl ir privalėjo priimti tokį sprendimą.

Kodėl tai svarbu? Kalbėdami apie tai, kad „Huawei” savo telefonams kuria nuosavus procesorius, nesame iki galo tikslūs. Kinai, lygiai taip pat kaip ir „Qualcomm”, „Apple” ir „Samsung”, lustų nekuria nuo nulio - nusipirkę tam tikrą architektūrą iš „ARM”, ant jos sumontuoja įvarius modulius (atminties, ryšio) ir tai pavadina nuosavu procesoriumi. Pavyzdžiui, naujasis „Huawei P30 Pro” naudoja „Kirin 980” lustą, turintį „ARM Cortex A76” bei „Cortex A55” branduolius.

„Huawei” atstovai netruko sureaguoti. Pasak jų, kompanija vertina ryšius su savo partneriais ir supranta, kokį spaudimą jie patiria dėl politiškai motyvuotų sprendimų. Vis dėlto „Huawei” yra tikra, kad ši nemaloni situacija gali būti išspręsta ir jos pirmenybe išlieka tikslas tiekti pasaulinio lygio technologijas ir produktus klietams visame pasaulyje.

Žinoma, teoriškai tai nėra pasaulio pabaiga - juk „ARM” nėra vienintelė, užsiimanti tokiu verslu, galų gale, juk ir pati „Huawei” investavusi milijardus dolerių galėtų imtis tokios veiklos. Tiesa, omenyje vertėtų turėti faktą, kad per paskutinį dešimtmetį joks kitas gamintojas nesugebėjo net iš toli priartėti prie „ARM” technologinės pažangos prasme, tad net ir didžiausius optimistus „Huawei” atžvilgiu ši naujiena turėtų suneraminti.

1 komentarų

Skaitytojas

Tik dar vienas dalykas, pagal adresą, kuris yra komentaruose. Ir pagal Google Maps matau, kad toj vietovėj yra tik Lietuvos draudimas, bent Google taip rodo. O ir nuosavi namai, tai gal va išsipirko serverius ir davai tipo žurnalistika užsiima. Nežinau tikrai, jų reik klausti kaip yra, jei įdomus pasikalbink juos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas