Tarp „Huawei“ fotografijos konkurso prizininkų – du lietuviai

Paskelbė:   spauda | 2018-09-12
Tarp „Huawei“ fotografijos konkurso prizininkų – du lietuviai
0 Pasidalinimai
116 Peržiūros

Galimybė savo paties telefonu daryta nuotrauka papuošti prestižinį „National Geography“ žurnalo viršelį ir už tai dar kišenę papildyti 10 tūkst. eurų pasitaiko ne kasdien. Tačiau „Huawei“ dėka visa tai vienam laimingajam tapo realybe. Didelio populiarumo Lietuvoje ir visame pasaulyje sulaukęs „Huawei Next Image“ mobiliosios fotografijos konkursas kirto finišo liniją. Fotografijos entuziastai iš daugiau nei 20 šalių išbandė savo laimę pasidalindami įspūdingiausiais kadrais, padarytais „Huawei“ telefonu, o kompetentinga komisija paskelbė konkurso nugalėtojus. Galima pasidžiaugti, kad tarp prizininkų atsidūrė ir dvi lietuviškos pavardės.

Nugalėtojams – įspūdingi prizai

Konkurso dalyviai vertinimui pateikė kiek daugiau nei 67 tūkst. nuotraukų. Iš viso buvo atiduota daugiau kaip 950 tūkst. balsų, nulėmusių finalininkus. Kaip teigia „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei, nors prizinis fondas išties įspūdingas, šio konkurso tikslas – ne tik išdalinti apdovanojimus geriausiems iš geriausių.

„Norėjome pamatyti pasaulį skirtingiausiose šalyse gyvenančių žmonių akimis. Be abejo, mums taip pat buvo labai smalsu sužinoti, kokią vietą kasdieniame žmonių gyvenime užima mobilioji fotografija. Mano nuomone, konkurso rengėjų lūkesčiai išsipildė su kaupu“, – kalba Yanfei.

Kompanijos atstovas įsitikinęs, kad konkurso prizinis fondas turėjo patenkinti net ir išrankiausius dalyvius. Pagrindinio prizo laimėtojas be piniginės premijos turės galimybę savo nuotrauka papuošti „National Geographic“ žurnalo viršelį. Yanfei manymu, tokia galimybė neabejotinai vilioja tiek fotografijos mėgėjus, tiek profesionalus.

Komisijos balsai lėmė, kad pagrindinį „Huawei Next Image“ konkurso prizą laimėjo rekapavo slapyvardžiu pasivadinęs konkurso dalyvis, atsiuntęs nuotrauką pavadinimu „Art & Leukemia“.

Konkurso žiuri šią nuotrauką įvertino geriausiai iš 50 kadrų, kurie sulaukė daugiausiai internautų balsų. Nuotraukos autorius be pagrindinio prizo savo kišenę papildys 10 tūkst. eurų premija bei galės džiaugtis „Huawei MateBook X“ kompiuteriu. Žinoma, tai dar ne viskas. Nugalėtojo taip pat laukia fotografijos ekspedicija Italijoje, kurią organizuoja „National Geographic“.

Tarp prizininkų – lietuviai

„Next Image“ konkursas sudomino ne tik užsieniečius, bet ir lietuvius. Akivaizdu, kad mobilioji fotografija Lietuvoje itin populiari, o ja užsiima tiek mėgėjai, tiek profesionalai. Tą liudija ir faktas, kad tarp prizininkų pateko du tautiečiai.

Labos nakties (angl. Good night) kategorijoje antrąją vietą laimėjo Gintaras Garšva, „Huawei“ telefonu įamžinęs naktinį pasivaikščiojimą po rugpjūčio dangumi. Antrąją vietą taip pat pelnė šalyje puikiai žinomas fotožurnalistas Ramūnas Danisevičius, kurio fotografija „My City“ sužavėjo komisijos narius Sveikas, gyvenime! (angl. Hello, Life!) kategorijoje.

Nugalėtojai skirtingose kategorijose:

Veidai (angl. Faces) – costin.mocanu, „The rainy day“

Labos nakties (angl. Good Night) – Wes.MW, „Caught in a beam of light“

Sveikas, gyvenime! (angl. Hello Life!) – costin.mocanu, „Solo“ 

Vietos (angl. Check-In) – emiliobgr, „Sir Archibald“

Gamta (angl. Nature) – Віктор, nėra pavadinimo

Kadruotė (angl. Story Board) – zdenek-dvorak, „Moments from the life of my daughter“

Kiekvienos kategorijos nugalėtojams atiteks „Huawei „MateBook X“ kompiuteriai, 2000 eurų grynais, o publikos ir komisijos simpatijų sulaukę kadrai atsidurs „National Geographic“ žurnale. Antros ir trečios vietos nugalėtojai kiekvienoje kategorijoje gaus „Huawei P20 Pro“ ir „Huawei P20“ išmaniuosius telefonus. Daugiausiai publikos balsų sulaukęs konkurso dalyvis taip pat mėgausis P20 įrenginiu. 

Komisijos dėmesys trim elementams

Vertindama konkurso dalyvių pateiktas nuotraukas, kompetentinga komisija atsižvelgė į tris pagrindinius aspektus. Pirmasis – nuotraukos meninė vertė. Toliau sekė kokybė ir kadro unikalumas.

Konkurso žiuri sudarė šeši gerbiami asmenys, turintys įvairių meninių žinių: „Nantional Geographic“ fotografas Dominicas Branco, „Leica“ fotografas Alexas Lambrechtsas, pasaulio spaudos fotografijos laureatas Tomaszas Lazaras, pripažintas Danijos fotografas Bobby Anwaras ir aktorė, „Huawei P20“ serijos veidas Gal Gadot. Šį penketuką papildė „Huawei CEE&Nordic“ prezidentas Yanmingas Wangas.

Anot organizatorių, konkursas orientuotas į vieną konkrečią sritį – mobiliąją fotografiją, – kadangi šiuolaikiniai išmanieji telefonai yra aprūpinti kameromis, galinčiomis konkuruoti su įprastais fotoaparatais.

„Dalyvių skaičius konkurse, atsiųstų nuotraukų įvairovė bei balsavusiųjų aktyvumas rodo, kad mobilioji fotografija įgauna dar daugiau dėmesio. Akivaizdu, kad žmonės vis labiau nori fotografuoti, tą darant tiek profesionaliu, tiek mėgėjišku lygmeniu. O pažangių telefonų pagalba visa tai padaryti yra gerokai lengviau“, – teigia Yanfei.


Parašyti komentarą