„Samsung Galaxy Note 10” apžvalga

Ignas Petrikonis

2019-09-08, 01:00 (atnaujinta 2021-05-23, 11:24)

1 komentaras
„Samsung Galaxy Note 10” apžvalga

Kasdieniame gyvenime nė nemirktelėjame išgirdę tokius paradoksus kaip plastikinė stiklinė, ilgi šortai ar juodi baltiniai, tačiau skaičių kupiname technologijų pasaulyje tokie nesusipratimai gana retas dalykas. Štai „Samsung” jau aštuonerius metus vartotojams siūlo „Galaxy Note” telefonus, kurie nuosekliai siūlė didžiausius ekranus ir geriausius parametrus rinkoje.

Visgi šiemet kompanijos smegenyse įvyko trumpasis jungimas ir jie… Kartu su įprastu modeliu išleido ir mažą planšetofoną. Taip, „Samsung Galaxy Note10” yra skirtas tiems, kas norėjo monstriškos didžiųjų Noutų galios, bet niekaip negalėjo perlipti per gigantiško ekrano barjerą. Šiandien išsiaiškinsime, ar šis „Samsung” ėjimas pasiteisino ir ar „Galaxy Note10” yra vertas jūsų dėmesio.

Dizainas

Kadangi „Note10” pagrindinis pardavimo argumentas yra jo dydis, vos tik išsiėmęs prietaisą iš dėžutės nekantravau tai patikrinti. Labai nustebau, nes tas kompaktiškas gigantofonas nėra jau toks mažas - jis maždaug vidutinio šiuolaikinio išmaniojo dydžio. „Samsung” netgi tvirtina, jog „Note10” išmatavimai praktiškai identiški 3 metų senumo „Galaxy Note7.” Visgi dešimtukas į aptemptų džinsų kišenę įsispraus kur kas lengviau nei didesnysis brolis „Samsung Galaxy Note10.”

Labai smagu, kad gamintojas karpydamas korpuso dydį, nepataupė medžiagoms ir pasiūlė absoliučiai aukščiausią klasę. Pirmu smuiku dizaine groja berėmis, lenktas, ir nesibraižančiu „Gorilla Glass 6” stiklu padengtas ekranas bei identišku spindulių lenkta ir tuo pačiu stiklu apsaugota nugarėlė. Kalbant apie ją, rekomenduoju rinktis veidrodinę „Pašvaistės” spalvą, nes mano testuotas juodas variantas atrodo solidžiai, bet gana nuobodžiai. Kita vertus, labiausiai gamintoją pagirti norėčiau pagirti už idealiai išpjautą aliuminį rėmą, jungiantį ekraną ir nugarėlę. Jis, kitaip nei praeitų modelyje, visiškai neįsirėžia į odą. Dėl to telefono tiesiog nesinori paleisti iš rankų ar mauti į dėžutėje pridedamą dėklą. Tiesa, tokiu atveju tenka susitaikyti, kad dėl lenktų kraštų jį bus sunkiau paimti nuo stalo, o naudojimą ant kieto paviršiaus dar labiau apsunkins iš korpuso stipriai išsikišantis 3 kamerų modulis, neleidžiantis stabiliai gulėti horizontalioje padėtyje.

Kritikos strėlių Pietų Korėjiečiams norėčiau pasiųsti tik už į kairįjį šoną perkeltą įjungimo mygtuką, užėmusį buvusio „Bixby” klavišo vietą. Toks jausmas, jog „Samsung” norėjo atkeršyti dėl „Bixby” mygtuko jau kelis metus zyziantiems žurnalistams. Tokia pozicija, man, dešiniarankiui, labai kliuvo. Maža to, ilgiau palaikius „Note10” įjungimo mygtuką, iššoka ne išjungimo parinkčių meniu, o nekenčiamas „Bixby”, tad norint visai išjungti telefoną reikės to ieškoti įrankių juostoje. Laimė, nustatymuose šį nesusipratimą galima lengvai ištaisyti. Beje, pirmąkart istorijoje, „Galaxy Note” prietaisas neteko 3,5mm ausinių jungties, todėl šalia „USB-C” lizdo, priešingoje „S-Pen” rašikliui vietoje, tuščia.

Kalbant apibendrintai, „Samsung Galaxy Note10” dėl dydžio ir tiesiog juvelyrinės surinkimo kokybės bei medžiagų, tituluočiau patogiausiu šiemet rankoje laikytu telefonu ir neabejotinai vienu gražiausių.

Ekranas

„Galaxy Note” išmanieji visada garsėjo ne tik ekrano dydžiu, bet ir lyderių pakylos verta kokybe. „Samsung” šiemet tikrai nebando laužyti šios tradicijos ir netgi iškelia „Note10” ekraną į pirmą planą.

Gamintojas labai pabrėžia, kaip stipriai jam pavyko sumažinti ekrano rėmus, lyginant su pirmtaku. Aišku, viskas įvyko ne be aukų - viršutinėje ekrano dalyje, ties prietaiso viduriu, o ne dešiniajame šone, kaip seniau pristatytuose „Galaxy S10” telefonuose, žioji skylė priekinei kamerai. Skylutė kur kas mažesnė nei „S10” broliuose ir dėl savo pozicijos visiškai netrukdo matyti ikonėlių pranešimų juostoje bei neužstoja didelės erdvės žiūrint video. Be to, ši iškarpa suteikia erdvės kūrybingam darbastalio apipavidalinimui (pvz. galima naudoti šį Žmogaus-voro ekrano foną).

Kalbant apie ekrano ergonomiką, nors 6,3 colio įstrižainė „Galaxy Note” serijos standartais yra nedidelė, valdymas viena ranka beveik neįmanomas. Užtat pagaliau nesusidūriau su atsitiktiniais paspaudimais dėl lenktų ekrano šonų. Tai kur kabliukas, paklausite.

Didžiausias „Galaxy Note10” kompromisas - nuo „Note4” laikų mažiausia rezoliucija, atitinkanti tik FHD, o ne QHD standartą. Na taip, net ir „Note10+” bei paskutinieji pirmtakai programiškai pagal nutylėjimą buvo nustatyti veikti FHD raiška ir norint tai pakeisti reikėjo atlikti kelis paspaudimus nustatymuose, bet toks parametrų suprastėjimas „Samsung” flagmane išties bado akis.

Ar rezoliucijos nuostolis juntamas realybėje? Nelabai. Galbūt vaizdas neatrodo taip neįtikėtinai saldainiškai kaip Pliuse, bet raiškos kasdieniam naudojimui pakanka. Užtat viską su kaupu kompensuoja ekrano kokybė. Spalvos ir bendras vaizdas „Note10” ekrane atrodo taip natūraliai kaip jokioje kitoje AMOLED matricoje, todėl akys, dar ir padedamos didelio ekrano šviesumo, vargsta kur kas mažiau nei naudojant kitus telefonus.

Žodžiu, „Galaxy Note10” rasite vieną geriausių šių metų ekranų, kas bent jau iš dalies kompensuos korėjiečių skūpumą raiškai.

Veikimas

Nemėgstu pradėti nuo blogų įspūdžių, bet šįkart tylėti negaliu, nes dėl vieno dalyko „Samsung” prisiprašė. Maždaug prieš pusę metų testuodamas „Samsung Galaxy S10” gana atlaidžiai žiūrėjau į ultragarsinį, po ekranu sumontuotą, pirštų antspaudų jutiklį. Žinote, nauja technologija, ateityje gamintojas ją tobulins - tokios mintys sukosi mano galvoje. Visgi naujajame „Galaxy Note 10” radęs tą patį, identiškai nepatikimai veikiantį skenerį, dar ir įmontuotą šiek tiek aukščiau, labai nusivyliau. Rekomenduočiau geriau jau rinktis nelabai saugų atrakinimą veidu, nes piršto antspaudo nuskaitymas vis dar yra loterija, kurios šansai 1:1. Iš tikrųjų keista, kai „Huawei” ar netgi pigieji „Xiaomi” sugeba pasiūlyti analogišką, bet kur kas patikimesnį komponentą.

Na, kadangi jau paleidau negeras mintis, laikas pereiti prie to, kas „Note” serijos telefoną daro Noutu - „S-Pen” rašiklis. Manau, tai yra kertinė „Samsung Galaxy Note10” stiprybė, nes jei jiems pagaliukas nėra reikalingas, vartotojai praktiškai nieko neprarasdami gali rinktis pigesnius „Galaxy S10.” „Samsung” tai tikrai supranta ir šiemet kaip reikiant padirbėjo su „S-Pen.” Dabar ant jo esančiu mygtuku ne tik galima užfiksuoti asmenukę, bet ir mojuojant perjungti iš priekinės kameros į galinę, keisti kameros režimus arba mojant į vieną ar kitą pusę lyg burtų lazdele keisti grojančią dainą. Skamba tikrai gerai, bet nors naujas funkcionalumas veikia daugiau ar mažiau patikimai, nepavadinčiau jo labai naudingu. Kur kas svarbiau pagrindinė rašiklio funkcija - rašymas. Šiemet juo rašyti yra ypač malonu ir pojūtis praktiškai nesiskiria nuo rašymo ant lapo. Be to, nuosava „Samsung” užrašų programėlė išmoko versti ranka rašytą tekstą į spausdintinį ir tai daryti labai profesionaliai. Tačiau kaskart naudodamas „S-Pen” pagavau save jį iš telefono traukiantį tik dėl to, kad testuoju „Note” telefoną. Kitaip tariant, pradėjęs naudotis kitu įrenginiu visiškai nepasigedau šio rašiklio teikiamų privalumų.

Užtat visus funkcijų klaustukus užglaistė stebinantis veikimo greitis. Kaskart bandydamas „Samsung” flagmaną nusiteikdavau išvysti vieną kitą strigimą ar ne taip žaibiškai atveriamas aplikacijas - viskas dėl perteklinėmis funkcijomis apkrautos „OneUI” vartotojo sąsajos. Visgi „Note10” dėka naujos failų sistemos, greitosios UFS 3.0 vidinės atminties ir minimaliai patobulinto procesoriaus tiesiog skraidė. Galbūt vis dar trūksta iki legendinio „OnePlus 7 Pro” greičio, bet programos, žaidimai, 4K raiškos filmuota medžiaga nepaliko nė menkiausio prakaito lašo ant „Note10” kaktos. Nenuostabu, kad ir telefonai.eu greičio testas buvo išlaikytas su pagyrimu - įrenginys sparčiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, it japonų šefas aukščiausiais grafikos nustatymais pjaustė „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus bei sugebėjo visas mano išvardytas programėles išlaikyti fone. Nieko nuostabaus, kai viduje yra net 8GB operatyviosios ir 256GB vidinės atminties. Na taip, korėjiečiai galėjo nepataupyti ir nepagailėti tų papildomų 4GB RAM, kuriuos randame „Note10+”, bet bent jau realiame gyvenime to tikrai nepajusite. Daug labiau nesuprantamas „Micro SD” kortelių lizdo, kuris kažkaip stebuklingai tilpo į Pliusą, atsisakymas. Na, bet kai telefone yra 256GB, negi galime skųstis?

Beje, galbūt kada pajutote, kad norite telefonu nuveikti kažką tokio, kam prietaiso ekranas per mažas? Pavyzdžiui patogiai peržiūrėti nuotraukas, suredaguoti video ar tiesiog patogiau sukurti tekstinį dokumentą? „Note10” savininkai telefoną visiškai valdyti galės prijungę jį prie nešiojamo kompiuterio įprastu USB laidu bei į kompiuterį atsiuntę specialią „DeX” programą.

Ryšių srityje jokių kabliukų nepastebėjau. 4G ir Wi-Fi greičiai stebino, o Bluetooth ir GPS veikė labai patikimai.

Garsas

„Samsung” flagmanai prieš metus buvo laikomi vieni garso lyderių išmaniųjų telefonų rinkoje. Visgi „Galaxy Note10” yra pavyzdys, kaip stipriai viskas gali pasikeisti per metus.

Akivaizdžiausias pokytis - iš viršutinės ekrano rėmelio dalies dingusios pokalbio ausinės grotelės. Šiemet šis komponentas įmontuotas giliai telefone, o garsą rezonuodamas perduoda pats ekranas. Tai sukuria labai keistą telefoninio pokalbio patirtį - sunku pasakyti iš kur sklinda garsas, pats prietaisas šiek tiek pagarsinus juntamai vibruoja, o ir garso lygis truputį mažesnis nei įprastos ausinės. Girdėti pašnekovą tikrai galima, tiesiog ši naujovė reikalauja įpratimo.

Įpročius „Samsung” bando pakeisti ir pagaliau atsisakydama 3,5mm ausinių jungties. Dėžutėje net nepridedamas adapteris, todėl vartotojui tenka jį įsigyti atskirai arba tenkintis dėžutėje pridedamomis USB-C jungtį turinčiomis ausinėmis. Tiesa, jos ganėtinai kokybiškos ir garsą atkuria labai tiksliai. Visi šie žingsniai rodo, jog gamintojas skatina telefonų savininkus pagaliau įsigyti Bluetooth ausines ir žengti į belaidę ateitį.

Kur kas labiau praeitimi kvepia vienintelis garsiakalbis „Note10” apatinėje briaunoje. Jis ganėtinai kokybiškas, bet jam labai toli iki stereo garsiakalbių „Galaxy S10” ar net „Galaxy S9” modeliuose.

Labai pagirti norėčiau stiprią įrenginio vibraciją ir išskirtinės kokybės mikrofonus, kurių čia net 3. Pastarasis dalykas pravers filmuojant video ir netgi leis kartu su artinamu vaizdu į tą tašką sukoncentruoti įrašomą garsą.

Kameros

Kol kiti gamintojai plėšosi iš paskutiniųjų bandydami nugarėlėje sumontuoti kuo daugiau ir kuo įvairesnių kamerų, „Samsung” šiemet nusprendė nesiplėšyti dėl nuotraukų kokybės ir susikoncentravo į tai, kas jiems sekasi geriausiai - filmavimą. Na bet apie viską nuo pradžių.

Vidurinis jutiklis vertikaliai išdėstytame kamerų modulyje yra tas pats 12MP sensorius, kurį randame „Galaxy S10” modelyje. Jis, priklausomai nuo apšvietimo, gali keisti diafragmą į f/1,5 arba f/2,4 padėtį, kai esate gerai apšviestoje vietoje. Iš esmės nuotraukų kokybe skųstis negalima; dieną jos ganėtinai detalios, labai šviesios ir pakankamai natūralios, bet jeigu bandysime vaizdą artinti, kepurę teks nukelti konkurentams iš „Huawei” stovyklos. Tas pats ir su fotografavimu blogo apšvietimo sąlygomis. Rezultatas kaip ir tenkintų, na bet tas „Šviesios nakties” režimas vis dar begėdiškai atsilieka nuo „Google Pixel 3” ar „Huawei P30 Pro”, nes objektą apšviečia dirbtine, akiai nemalonaus atspalvio geltona šviesa. Džiugina nebent idealiai veikiantis autofokusavimas.

  • Pagrindinė kamera

  • Itin plataus kampo kamera

  • Priartinimui skirta kamera

  • Sulieto fono re=imas

  • Fotografija parke

  • Automobilio fotografija

  • Fotografija gero apšvietimo sąlygomis

  • Fotografija vakare

  • Naktinis režimas

Likusios 2 kameros taip pat buvo pasiskolintos iš „Galaxy S10”. 16MP itin plataus kampo akis yra ganėtinai naudinga ir geba pasiūlyti bene geriausius tokio tipo kadrus rinkoje, nors kokybė galbūt ir neprilygsta kokybiškesniam pagrindiniam sensoriui. 12MP priartinimui skirta kamera vaizdą optiškai priartina tik 2 kartus, kas stipriai atsilieka nuo minėtųjų „Huawei” siūlomo 5 kartų analogo. Vis dėlto ji pasitarnauja fotografuojant labai gerai atrodančius portretus ir kartas nuo karto leidžia bent minimaliai pritraukti vaizdą, kai neįžiūrime gatvės pavadinimo ar norime iš patalpos galo nufotografuoti sunkiai įžiūrimą skaidrę.

Pagaliau pereikime prie to, ką „Samsung” daro geriausiai iš visų. Filmuoti su „Galaxy Note10” vienas malonumas - objektas visada tiksliai fokusuojamas, o pagrindinė kamera dėka optinės stabilizacijos su drebančiomis rankomis kovoja tiesiog puikiai. Jei norite absoliučiai nedrebančio vaizdo, įsijunkite „Itin Stabilus” režimą. Jis, naudodamas itin plataus kampo jutiklį, šią užduotį atliks tiesiog puikiai. Visgi teks susitaikyti su prastesne video kokybe.

Funkcija, kuriai nemažai dėmesio skirta „Note10” pristatymo metu, yra „Tiesioginio fokusavimo vaizdo įrašai.” Dar prisimenate nuotraukas, kurių fonas sulietas, o objektas išryškintas? „Samsung” tą patį efektą perkėlė į video, tik tiek, kad „Note10+” tai atlikti padeda ketvirtas, gylio sensorius, o mažesniajam broliui belieka kliautis programine įranga. Turbūt net neverta sakyti, kad „Note10” tai veikia kur kas prasčiau ir nemanau, jog vartotojai išnaudos šią funkciją.

Nors šiuo metu rinkoje stebime kamerų daugėjimo tendenciją, priekyje „Note10” turi vos vieną 10MP asmenukių jutiklį - vienu mažiau nei turėjo „Galaxy S10+.” Vis dėlto „Samsung” ją priskiria „Pro” klasei. Ir iš tiesų, dienos šviesoje ji veikia tiesiog nuostabiai. Detalumas, spalvos ir fokusavimas beveik idealūs. Na o vakare kartojasi galinės kameros istorija, kai kažko džiuginančio pasakyti negaliu. Pagirti norėčiau portretines nuotraukas - su mano garbanotais plaukais susitvarkyta puikiai ir mano veidas tiksliai atskiriamas nuo fono. Vėlgi pabrėžiamos filmavimo galimybės, kaip kad galimybė vaizdą filmuoti 4k raiška - neva tuo apsidžiaugs įvairūs vlogeriai. Hmm, nemanau, nes įrašų kokybė nėra tokia, kad norėtųsi dalytis „YouTube” platformoje. Nebent draugus žiemą pradžiuginsite saulėtu ir labai detaliu video sveikinimu iš šiltų kraštų. Išbandyti galėsite ir analogišką galinei kamerai „Tiesioginio fokusavimo vaizdo įrašų” režimą, kuris kažkodėl čia veikia kur kas geriau - galbūt sekti veidą programinei įrangai sekasi geriau nei visą žmogų?

Pasvėrus viską, „Samsung” savo naująjį Noutą aprūpino tikrai universaliu ir aukštos klasės kamerų rinkiniu. Deja, nors filmavimo galimybės yra bene plačiausios rinkoje, fotografijoje „Note10” yra priverstas ryti konkurentų dulkes.

Baterija

Pernai „Samsung” pagaliau paliko visus sproginėjančio „Note7” skaudulius praeityje ir į „Note9” sutalpino gerbėjų ilgai lauktą didžiulę 4000mAh bateriją. Gaila, bet net ir tokia didelė talpa nepadėjo ir nelikau sužavėtas devintuko ištverme, todėl į „Galaxy Note10” dėjau daug vilčių.

Labai liūdna, jog jos dužo vos po kelių dienų naudojimo. 3500mAh akumuliatoriaus pakakdavo vienai intensyviai darbo dienai, per kurią daugiausiai naudojama naršyklė, socialiniai tinklai, muzikos programėlės, kamera bei redaguojami dokumentai. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad šio įrenginio baterijos ištvermė yra normali ir adekvati, žinant ekrano kokybę ir funkcijų gausą, tačiau rezultatai labai toli nuo legendinio per metų metus užsitarnauto Noutų baterijos čempionų vardo. Jei norite bent jau pusantros papildomos valandos įjungto ekrano laiko arba džiaugtis prabanga išmanųjį krauti kas antrą dieną, reikėtų dėmesį sukoncentruoti į kur kas didesnį 4300mAh akumuliatorių turintį „Galaxy Note10+”.

Aišku, kai išsikraus baterija, gamintojas jūsų tikrai nepaliks bėdoje. Jau dėžutėje rasime 25W galios įkroviklį, kuris visiškai prietaisą įkraus per maždaug valandą. Žinoma, norisi papriekaištauti kompanijai, kad tik Plus versijos savininkai galės atskirai įsigiję 45W įkroviklį džiaugtis dar greičiau prisipildančia baterija, bet, mano manymu, „Galaxy Note10” įkrovimas ir taip jau yra užtektinai greitas.

Šiemet patobulinta ir belaidžio greitojo įkrovimo technologija. Aišku, tam reikės vieno iš naujųjų belaidžiu įkrovimo padėkliukų, bet tokia investicija tikrai turėtų bent jau minimaliai palengvinti jūsų rutiną. Iš „Galaxy S10” serijos perkelta ir atvirkštinio belaidžio įkrovimo funkcija, tad paspaudę vieną mygtuką įrankių juostoje ant „Note10” nugarėlės galėsite krauti „Samsung” ausines, laikrodį ar tiesiog pasiūlyti šiek tiek sulčių išsikrovusiam draugo telefonui.

Kitaip tariant, baterijos srityje „Samsung” pasiūlė viską, išskyrus ištvermę.

Verdiktas

„Samsung Galaxy Note10” yra bene kritiškiausiai vertinamas Pietų Korėjos milžinės telefonas per pastaruosius metus. Kompaktiškas dydis, apkarpytos funkcijos, didelė kaina - visa tai paskatino kritikus šį išmanųjį nepelnytai nurašyti ir vietoje jo vartotojams siūlyti jau kiek atpigusius „Samsung Galaxy S10” modelius.

Vis dėlto aš šioje koncepcijoje sugebėjau įžvelgti prasmę. „Samsung Galaxy Note10” yra skirtas ne plačiosioms masėms, o tiems tikriesiems „Note” serijos gerbėjams, kurie jau kuris laikas dairosi, kuo pakeisti savuosius senstelėjusius „Samsung” milžinus, bet niekaip negali susitaikyti su kaip ant mielių išsipūtusiu telefonų dydžiu. Esu užtikrintas, jog jie džiaugsis „Note10” kuriamu verslo klasės įvaizdžiu, išnaudos „S-Pen” rašiklį ir praktiškai visas su juo susijusias galimybes bei svarbiausia - sutalpins telefoną į delną. Taigi, jeigu visada norėjote prabangaus, bet nedidelio išmaniojo, „Galaxy Note10” bus kaip tik jums. Na, o su konservatoriais ir didelių prietaisų šalininkais gamintojas elgiasi tolerantiškai - jiems skirtas visko pertekęs „Samsung Galaxy Note10+.”

1 komentarų

Paollo

Naudoju S10+. Tas pirštų anspaudų skaitytuvas po ekranu yra visiškas feilas. Teko vietoje to, naudoti kodus arba veido atpažinimą. Kas dar nepatiko, kad dauguma ekrano apsauginių stiklų arba turi specialiai pagamintą plonesnį stiklą toje vietoje kur piršto anspaudas skenuojamas, arba dėl nelygaus pačio telefono ekrano piršto anspaudo vietoje lieka toks apskritimas, kuris atrodo baisiai. Be apsauginio stiklo Samsung s10+ ekranas atrodo super, bet gaila sudaužyt.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas