JAV vyriausybė ne mažiau smalsi nei Kinija: populiariose programėlėse aptikta amerikietiška šnipinėjimo įranga

The Wall Street Journal

2020-08-09, 10:15 (atnaujinta 2021-04-27, 00:38)

0 komentarų
JAV vyriausybė ne mažiau smalsi nei Kinija: populiariose programėlėse aptikta amerikietiška šnipinėjimo įranga

Pastaruoju metu JAV vyriausybė itin intensyviai kovoja su įvairiomis Kinijos kompanijos, pavyzdžiui, „Huawei“, „WeChat“ ar „TikTok“, dėl jų galimo ryšio su Kinijos vyriausybe. Amerikiečiai įsitikinę, kad kinai gali perduoti šalies gyventojų informaciją Kinijos vyriausybei. Tačiau panašu, jog pati JAV vyriausybė gali be problemų šnipinėti savo šalies gyventojus.

Neseniai pasirodė informacija, jog JAV vyriausybė galimai turi rangovą, kuris įdiegė stebėjimo įrangą į daugiau nei 500 mobiliųjų programėlių. „Wall Street Journal“ atskleista medžiaga skelbia, kad tokia kompanija yra žinoma kaip „Anomaly Six LLC“ ir yra įsikūrusi Virdžinijoje. Šios įmonės atliekamas darbas neatrodo itin sudėtingas, tačiau jis tikrai turėtų nepatikti daugeliui amerikiečių.

Pranešama, kad rangovas sumoka programėlių kūrėjams už tai, jog pastarieji į savo programėles įtrauktų stebėjimo kodą. Jo dėka yra renkami anoniminiai duomenys iš išmaniųjų telefonų, o surinkta informacija yra parduodama JAV vyriausybei. Dar įdomiau yra tai, jog teoriškai šiuose veiksmuose nėra nieko nelegalaus, iki tol kol informacija nėra parduodama reklamos ar marketingo tikslais.

Kaip bebūtų, nors vartotojų duomenys yra renkami anonimiškai, tačiau norint juos personalizuoti – tai tikrai nebūtų labai sudėtinga. „Wall Street Journal“ teigimu, sužinoti kam priklauso vienokia ar kitokia informacija nėra sudėtinga, pakaktų nustatyti telefono lokaciją nakties metu, kuomet įrenginio savininkas miega. Tai leistų ne tik sužinoti kam priklauso surinkti duomenys, tačiau atsivertų ir galimybės gauti daugiau informacijos – nuo žmogaus darbo vietos iki to ką jis valgo ir pan.

Įdomu ir tai, jog „Anomaly Six LLC“ atstovai patvirtino „Wall Street Journal“ atskleistą informaciją, tačiau atsisakė su kokiomis programėlėmis jie bendradarbiauja. Bent jau kol kas lieka neaišku ne tik kokios aplikacijos naudojamos tokiam duomenų rinkimui, bet ir neaišku ką JAV vyriausybė daro su surinktais duomenimis.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas