Išmanioji televizija atskleidžia netikėtą statistiką: futbolas pranoko svarbiausias metų krepšinio rungtynes

Nors Lietuva tituluojama krepšinio šalimi, futbolu besidominčių žmonių čia taip pat netrūksta: Europos futbolo čempionato finalines rungtynes tarp Italijos ir Anglijos rinktinių žiūrėjo net daugiau žmonių nei lemiamas olimpinės krepšinio atrankos rungtynes tarp Lietuvos ir Slovėnijos, rodo „Telia TV“ statistika. Tiesa, kitos futbolo rungtynės prie ekranų pritraukė kuklesnius žiūrovų skaičius.

„Nors vasarą televizijos žiūrimumas tradiciškai sumažėja maždaug penktadaliu, sporto mėgėjai stengiasi nepraleisti jiems įdomių ir svarbių rungtynių, kad ir koks būtų oras. Tad ir svarbiausios pastarojo meto rungtynės sutraukė didelius žiūrovų skaičius – jas žiūrėjo beveik kas antras „Telia TV“ paslaugą turintis namų ūkis“, – sako „Telia TV“ segmento vadovė Vitalija Kibildė.

Remiantis „Telia TV“ žiūrimumo statistika, krepšinio rungtynes tarp Lietuvos ir Slovėnijos rinktinių, kurias pralaimėjusi Lietuvos rinktinė nepateko į Tokijo olimpines žaidynes, žiūrėjo apie 105 tūkst. „Telia TV“ žiūrovų. Tuo tarpu Europos futbolo čempionato finalą, kuriame Italija įveikė Anglijos rinktinę, įsijungė per 110 tūkst. „Telia TV“ žiūrovų. Taigi, nors ir nedideliu skirtumu, svarbiausias futbolo metų renginys pritraukė daugiau žiūrovų nei lemiamos Lietuvos rinktinės varžybos.

Tiesa, kitos futbolo čempionato rungtynės buvo ne tokios populiarios. Pusfinalio kovas žiūrėjo trečdaliu mažiau, o kitas kovas – perpus ir dar mažiau žiūrovų.

Atmetus pusfinalius ir finalą, tarp populiariausių futbolo kovų pateko Šveicarijos-Ispanijos, Belgijos-Italijos, taip pat Ukrainos-Anglijos, Belgijos-Portugalijos, Slovakijos-Ispanijos, Šiaurės Makedonijos-Nyderlandų ir dar pačioje čempionato pradžioje vykusios Nyderlandų-Ukrainos rungtynės.

Ir nors sporto varžybas tikri aistruoliai labiau mėgsta žiūrėti gyvai, vasarą ši taisyklė galioja ne visada – V. Kibildė pastebi, kad kone pusė transliacijų buvo žiūrimos ne tiesiogiai, o naudojantis „Telia TV“ įrašų paslauga, atsukant ar pakartojant įdomius momentus ar tiesiog žiūrint žiūrovui patogiu metu.

Išmaniosios „Telia TV“ paslaugomis Lietuvoje naudojasi 254 tūkst. namų ūkių.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas