Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„PlayStation 5“ ar „Xbox Series X“: kurią naująją konsolę pasirinkti?

„PlayStation 5“ ar „Xbox Series X“: kurią naująją konsolę pasirinkti?

Lukas Snarskis

2020-10-14, 16:00

Šių metų pabaiga kompiuterinių žaidėjų gerbėjams bus išties ypatinga. Būtent tada pasirodys naujausi dviejų populiariausių žaidimo konsolių gamintojų modeliai – „Sony PlayStation 5“ ir „Microfost Xbox Series X“.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato naujųjų žaidimo konsolių apžvalgą ir kriterijus, padėsiančius išsirinkti tinkamiausią.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Modernus konsolių dizainas ir atnaujinti valdymo pulteliai

PlayStation%205%20DualSense%20Wireless%20Controller_2

Dizaino sprendimuose šįkart nustebino „Sony“ – praėjus septyneriems metams nuo „PS4” išleidimo, „Playstation“ kūrėjai sugrįžo su netikėto, futuristinio dizaino „PS5“ konsole. Vos atskleistas, jos dizainas buvo plačiai aptarinėjimas – vieni jo nesuprato, kiti gyrė, tačiau abejingų „Playstation 5“ tikrai nepaliko. Tuo tarpu „Xbox Series“ modeliai daug nuosaikesnio, minimalistinio dizaino.

Abi kompanijos atnaujino ir konsolių valdymo pultelius. „PS5“ klasikinį pultelį „DualShock“ keičia naujasis „Dual Sense“. Vietoj anksčiau taikytų vibracijos sprendimų, šiame pultelyje bus naudojami haptiniai jutikliai „Haptic feedback“. Tai, pasak „Sony“, leis žaidėjams fiziškai pajusti tokius dalykus, kaip „lėtas automobilio vairavimas per purvą“, kai tai vyksta ekrane. Dar realistiškesnei patirčiai sukurti bus pasitelkti ir prisitaikantys „Adaptive Triggers“ mygtukai.

„Xbox Series“ inovacijos ne tokios ryškios – naujieji pulteliai pasižymės ergonomiškesniu dizainu, taip pat juose bus atnaujinti judėjimo krypčių „D-pad“ ir dalinimosi mygtukai.

Naujos kartos konsolių tipai

PlayStation%205

Intriguoja tai, kad tiek „Sony“, tiek „Microsoft“ pristatys net po dvi naujas konsolių versijas. Tiesa, pastarosios konsolės skirsis neženkliai. Šalia standartinės „PS5“ gerbėjams bus pasiūlyta ir „Digital Edition“ versija. Savo parametrais ji niekuo nenusileis pagrindinei konsolės versijai. Pagrindinis skirtumas bus tik tas, kad „Digital“ versija neturės diskų skaitytuvo, tad visus žaidimus reikės atsisiųsti skaitmeniniu būdu. Numatoma, kad ši versija bus šiek tiek pigesnė, todėl ji gali tapti patrauklesne daliai vartotojų.

„Xbox“ konsolės gerbėjai taip pat galės rinktis iš dviejų variantų – „Xbox Series X“ ir „Xbox Series S“. Šių konsolių skirtumai didesni – jos skirsis savo galia ir atmintimi bei vaizdo atkūrimo galimybėmis. „Xbox Series X“ vaizdą geba atkurti aukščiausia 4K raiška, o „Xbox Series S“ – 1440p raiška. Biudžetinė „Series S“ patiks norintiems sutaupyti, o „Series X“ skirta norintiems maksimalios galios ir pasiryžusiems ilgalaikei investicijai.

Naujųjų konsolių galios savybės

Still-Image_Xbox-Series-S_6_Exploded-View

Vieni svarbiausių kriterijų renkantis naują žaidimų konsolę yra itin aukšta grafika, spartus veikimas ir naujausios technologijos.

„Playstation 5“ modeliai drąsiai gali pasigirti visais šiais privalumais. Konsolėje įdiegtas naujos kartos, itin greitas SSD diskas užtikrins ypač spartų duomenų perdavimą ir dar tobulesnę grafinę patirtį. Čia bus palaikoma ir speciali „Ray Tracing“ apšvietimo technologija, kuri padės modeliuoti tikrovišką šviesos, atspindžių ir šešėlių judėjimą 3D aplinkoje. Be to, naujoji konsolė išsiskirs 8K vaizdo raiška ir kokybišku 3D garsu.

Dar viena svarbi inovacija – pasikeitimai atminties procesuose. „PlayStation 5“ savininkai galės parsisiųsti tik vieną žaidimo režimą (pavyzdžiui, „Single Player“ arba „Multiplayer“) arba laikyti konsolėje tik tam tikrus jo lygius, taip taupant jos atmintį.

„Xbox Series X“ modeliai taip pat naudos SSD technologiją, kuri papildomai bus patobulinta unikaliu „Xbox Velocity Architecture“ sprendimu. Jis žaidimų kūrėjams leis dar efektyviau išnaudoti konsolės resursus. Žaidėjai tai pajus atkreipę dėmesį į ženkliai sutrumpėjusią žaidimų krovimosi delsą.

Naujosios „Xbox Series X“ konsolės žaidėjams taip pat pasiūlys „Microsoft DirectX 12 Ultimate“ grafinę sistemą, kuri leis žaisti 4K raiška naudojant 120 fps dažnį. Konsolės kūrėjai teigia, kad naujos kartos „Xbox Series X“ bus net keturis kartus galingesnė už 2013 m. išleistą „Xbox One“ versiją, o su kiekvienu programinės įrangos atnaujinimu jos galimybės turėtų dar labiau išsiplėsti.

Išskirtiniai žaidimai

PlayStation%205%20DualSense%20Wireless%20Controller

Geros naujienos tiek „Playstation“, „Xbox“ fanams – abiejų konsolių gamintojai pažadėjo, kad visi žaidimai, kurie buvo sukurti praėjusiai ar dar ankstesnei konsolių kartai, puikiai veiks ir su naujosiomis sistemomis.

Pirmaisiais metais nereikėtų tikėtis daug originalių žaidimų naujoms konsolėms – jie vis dar bus kuriami ir ankstesniems konsolių modeliams. Tikėtina, kad kai kurie populiarūs žaidimai kitąmet išleis ir patobulintas, naujai kartai pritaikytas versijas. Pavyzdžiui, bene labiausiai laukiamas metų žaidimas „Cyberpunk 2077“ jau lapkritį pasieks „PlayStation 4“ ir „Xbox One“ savininkus, o pavasarį galimai bus išleista atnaujinta žaidimo versija.

Šalia to jau paskelbtas ir sąrašas žaidimų, kuriamų išskirtinai naujos kartos „PlayStation 5“ ar „Xbox Series X“. Pirmosios savininkai galės mėgautis „Final Fantasy XVI“, „God of War: Ragnarok, Hogwart‘s Legacy“ ir kitais. O „Xbox“ fanai gali laukti „As Dusk Falls“, „CrossFireX“, „Fable“ ir dar daugybės kitų žaidimų.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas