Nuo tos dienos, kuomet daugelis išmaniųjų telefonų gamintojų nusprendė atsisakyti ausinių lizdo savo produktuose, pradėjo populiarėti belaidžiai ausinukai. Jeigu prieš keletą metų jų pasirinkimas nebuvo itin didelis, tai šiai dienai internete galima rasti gausybę opcijų. Nuo itin pigių, itin labai brangių, nuo tų, kurie vis dar yra savotiškos „Apple“ produktų kopijos, iki ganėtinai originaliai atrodančių produktų.
Kinijos kompanija „Lenovo“ yra gerai žinoma tiems, kurie stebi kompiuterių naujienas ar anksčiau yra pirkę vieną ar kitą telefoną iš Kinijos pardavėjų. Savo asortimente šis gamintojas turi ir nebrangius belaidžius ausinukus, kuriuos šiuo metu galima įsigyti už 17,33 euro. Tokiame kainos segmente galima rasti daugybę opcijų, tačiau tikrai ne visos jos yra vertos dėmesio. „Lenovo GT2“ ausinukai yra viena iš tų, kuriuos išbandėme ir nusprendėme savo mintimis pasidalinti ir su Jumis.
Jeigu perskaičius apžvalgą norėsite įsigyti šį produktą – tai galite padaryti mūsų partnerių „Gearbest“ internetinėje parduotuvėje, paspaudę čia. Tiesa, prieš atsiskaitant nepamirškite nurodyti „LENOVOGT2“ nuolaidos kodo, kuris aktyvuos specialią nuolaidą.
Dizainas
Pradėkime „Lenovo“ belaidžių ausinukų apžvalgą nuo pakuotės ir kalbant apie ją, puikiai tiktų posakis „nespręsk apie knygą iš jos viršelio“. „Lenovo GT2“ atkeliauja baltoje dėžutėje, kuri atrodo kaip viena iš tų, kur elektroniką pardavinėja Jūsų miesto turguje. Priekinėje dalyje produkto pavadinimas, nuotrauka ir gamintojo logotipas, o nugarėlėje – specifikacijos.
Dėžutės viduje, kaip ir turėtų būti, visi pagrindiniai komponentai: be ausinukų ir jų įkrovimo dėkliuko, mes rasime USB laidą, vartotojo instrukciją ir dvi papildomas poras ausinių pagalvėlių. Žinoma, pats svarbiausias dalykas šioje pakuotėje – patys ausinukai. Jeigu tikitės rasti kažkokių ypatingų dizaino sprendimų, tai iškart galiu pranešti Jums prastas naujienas, nes jų čia nėra.
„Lenovo GT2“ įkrovimo dėžutė yra kiek ovalios formos, o ant viršutinio dangtelio puikuojasi gamintojo logotipas. Nugarėlėje – įkrovimo lizdas bei nedidelis LED indikatorius, kuris leis sužinoti ar baterija pilnai įkrauta. Tiesą pasakius, dizainas labai panašus į analogiškus „Xiaomi“ ar jų dukterinės įmonės „Haylou“ produktus, tačiau gerokai supaprastintas. Kas man išties labai patinka, tai yra įkrovimo dėžutės svoris ir dydis – ji labai lengva, o tuo pačiu ir pakankamai maža, jog galėtų sėkmingai, nesukeliant papildomo diskomforto, nugulti Jūsų kelnių kišenėje.
Kalbant apie pačius ausinukus, tai jie labai maži ir taip pat itin lengvi. „Lenovo GT2“ ausinukai sveria maždaug 4 gramus, o naudojant tinkamas pagalvėles yra ganėtinai sunku pajusti, jog kažkas yra Jūsų ausyse. Tiesa, tai gali priklausyti ir nuo Jūsų ausies formos, nes pavyzdžiui man šie ausinukai yra itin patogūs, tačiau mano žmonai jie kelia šiokį tokį diskomfortą dėl savo minimalistinio dizaino.
Dar vienas dalykas, kurį reikėtų žinoti – „Lenovo GT2“ nėra visiškai atsparūs vandeniui. Nors ausinukai ir turi IPX4 saugumo sertifikatą, tačiau vanduo tikrai nėra geriausias šio įrenginio draugas. Žinoma, keli lašai vandens neigiamos įtakos nepadarys.
Veikimas
Dar šios apžvalgos pradžioje minėjau, jog nereikėtų spręsti apie šį produktą iš jo įpakavimo ir dabar Jums papasakosiu kodėl. Nors „Lenovo GT2“ yra itin pigūs ausinukai, tačiau jie atkeliauja su „Bluetooth 5.0“ technologijos palaikymu, kas nėra itin dažnas reiškinys, jeigu apžvelgsime kitus analogiškus produktus už 20 eurų ar dar mažiau.
Susieti „Lenovo GT2“ belaidžius ausinukus su išmaniuoju telefonu – itin paprastas procesas, tačiau iškart norėčiau paminėti vieną trūkumą, kuris bent jau pradžioje gali pasirodyti itin erzinantis. Šie ausinukai vos tik išėmus iš dėžutės prisijungs prie Jūsų telefono, tačiau norint juos išjungti – nepakaks jų tiesiog įdėti atgal į dėžutę. Norint juos pilnai išjungti, teks keletą sekundžių palaikyti ausinukų viduryje esantį mygtuką, kas bent jau man yra bene labiausiai erzinantis dalykas šiame produkte.
Kalbant apie pačių ausinukų veikimą – daugiau priekaištų neturiu. Ganėtinai dažna problema su tokiu pigu produktu yra garso atsilikimas nuo vaizdo, tačiau su „Lenovo GT2“ tokių problemų nepastebėjau. Žiūrint „YouTube“ vaizdo įrašus ar filmus telefone – jokių problemų. Verta paminėti ir tai, jog jos puikiai veikia ir esant didesniam atstumui tarp jų ir susieto įrenginio. Galėčiau patvirtinti, kad skelbiami dešimt metrų išties atitinka realybę.
Ausinių valdymas atliekamas dviem mygtukais, kurie įmontuoti po vieną ant kiekvieno ausinuko. Paspaudus vieną kartą kažkurią iš ausinių – galėsite paleisti ar sustabdyti dainą, o taip pat ir atsiliepti į skambutį ar pabaigti pokalbį. Paspaudus du kartus kairiąją ausinę – pradės groti kita daina, analogišką veiksmą atlikus su dešine – prieš tai grojusi daina. Trys paspaudimai leis aktyvuoti virtualų asistentą, tokį kaip „Google Assistant“ ar „Siri“, priklausomai kokį telefoną naudojate.
Garso kokybė
Vienas svarbiausių aspektų perkant ausinukus – garso kokybė. Niekam ne paslaptis turėtų būti ir tai, jog už žemą kainą tikėtis aukščiausios kokybės yra ganėtinai naivu. Tačiau „Lenovo“ pasiūlymas yra pakankamai patrauklus, o gaunamas rezultatas – tikrai patiks daugeliui.
„Lenovo GT2“ groja išties gerai ir surasti kažką geresnio – būtų išties sunku. Žinoma, reikia suprasti ir tai, jog mes kalbame apie maždaug 17 eurų kainuojančius ausinukus ir jų tikrai negalima lyginti su gerokai brangesniais konkurentais. Kaip ir įprasta, tokio tipo produktuose labiausiai juntamas žemų dažnių trūkumas, tačiau visumoje garsas skamba pakankamai gerai. Verta paminėti ir tai, jog net ir klausant maksimaliu garsumu – kokybė išlieka gera, tačiau bent jau mano ausims labiausiai patinka 70-80 proc. garsumas.
Ir jeigu gerai grojančius ausinukus šiai dienai surasti nėra labai sudėtinga, tai jų mikrofonai dažniausiai būna ganėtinai nuviliantys. Būtent toks yra „Lenovo GT2“ mikrofonas. Nesu didelis gerbėjas kalbėjimosi telefonu naudojant ausinukus, todėl man tai nėra didelė problema, bet jeigu Jums tenka tai daryti dažnai – tuomet rekomenduočiau paieškoti kitokių alternatyvų. „Lenovo“ tikriausiai pamiršo, kad ši funkcija yra visai naudinga, ypatingai tiems, kurie daug keliauja. Jeigu esate tylioje aplinkoje – pokalbis gali būti ir pakankamai sėkmingas, tačiau miesto triukšmas pavers šiuos ausinukus iš esmės nenaudojamais... Na, bent jau pokalbiams.
Baterija
Perkant belaidžius ausinukus, kurie turi ir įkrovimo dėžutė – ganėtinai svarbus yra ir baterijos tarnavimo laikas. Pradėkime nuo to, jog „Lenovo GT2“ turi 43 mAh baterijas, kurios įmontuotos kiekvienoje iš ausinių, o dėkliukas dar turi ir akumuliatorių su 310 mAh talpa.
Gamintojas skelbia, jog pilno įkrovimo turėtų pakakti maždaug 4 valandoms. Kaip minėjau anksčiau, dažniausiai muzikos klausau 70-80 proc. garsumu ir man „Lenovo GT2“ pilno įkrovimo pakakdavo maždaug trims su puse valandos. Žinoma, klausantis vidutiniu garsumu ar dar žemiau, manau, jog būtų galima pasiekti ir „Lenovo“ deklaruojamą laikotarpį.
Reikėtų nepamiršti ir to, jog įkrovimo dėžutė taip pat turi bateriją, kuri leis ausinukus papildomai įkrauti dar maždaug 3,5 karto. Labai panašius skaičius gali pasiūlyti ir daugumą kitų panašių produktų, todėl čia didelių stebuklų nerasime. Kaip bebūtų, reikėtų nepamiršti, jog „GT2“ modelio ausinukai kainuoja gerokai mažiau nei 20 eurų. Tiesa, pilnas dėkliuko įkrovimas užtrunka kiek ilgiau nei valandą, todėl prieš kelionę jau geriau būtų pilnai jį įkrauti, kad netektų sukti galvos dėl to vėliau.
Verdiktas
Kaip jau minėjau šios apžvalgos pradžioje, „Lenovo GT2“ ausinukus galima įsigyti už 17,33 euro. Jeigu ieškote tokio pobūdžio produkto ir už kuo žemesnę kainą – tuomet Jums tikrai vertėtų apsvarstyti šį variantą.
Didžiausias „Lenovo GT2“ trūkumas yra mikrofono kokybė, o taip pat gali kiek užkliūti ir išjungimo principas, tačiau visa kita – tikrai pateisins visą sumokėtą sumą ir, manyčiau, kad kiek daugiau. Garsas pakankamai švarus ir kokybiškas, įkrovimo dėkliukas neužima daug vietos, o baterijos tikrai netaps papildomu galvos skausmu. Ko dar gali reikėti už tokią kainą? Jeigu Jūs žinote, tai parašykite komentaruose.