Nuo kitų metų daliai gavėjų, gaunančių pensijas į namus, jas pristatys kitos bendrovės nei iki šiol. Vis dėlto pensijas namuose gaunantys senjorai pokyčių nepajus – pasikeitus paslaugos tiekėjui pensijų pristatymo tvarka nesikeis. Dabar informuojama ir apie daugiau pasikeitimų.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Nuo lapkričio 18 dienos pasikeitė „Sodros“ klientų priimamųjų adresai Vilkaviškyje ir Anykščiuose. Nuo šiol visi klientai Vilkaviškyje bus aptarnaujami adresu S. Daukanto g. 17A (buvo Maironio g. 6). Anykščiuose klientai gali registruotis vizitui adresu Jablonskio g. 30 (buvo Kęstučio g. 17).
„Sodros“ klientų priimamuosiuose pirmenybė teikiama iš anksto užsiregistravusiems klientams. Atvykusiems neprireikia laukti eilėse, kadangi kiekvienam klientui iš anksto paskiriamas konsultacijos laikas.
Užsiregistruoti vizitui galima „Sodros“ interneto svetainėje arba paskambinus telefonu (+370) 5 250 0883. Šiuo numeriu taip pat teikiamos konsultacijos išmokų, įmokų, pensijų ir kitais socialinio draudimo klausimais.
Primename, kad visas „Sodros“ teikiamas paslaugas galima gauti prisijungus prie asmeninės paskyros adresu www.sodra.lt/gyventojui.
Prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui galite pateikti prašymus ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo ir kitoms išmokoms, pensijoms bei kompensacijoms gauti.
Be to, asmeninėje „Sodros“ paskyroje galima sužinoti informaciją apie išmokos skyrimą, pasitikrinti savo darbo stažą ir apskaitos taškus bei susiformuoti kitus aktualius duomenis.
Dar spalį perskaičiuotos „Sodros“ išmokų „grindys“ ir „lubos“
Nuo spalio perskaičiuotos vadinamosios „Sodros“ išmokų „grindys“ ir „lubos“ – patys mažiausi ir patys didžiausi galimi išmokų dydžiai. Šie pokyčiai aktualūs ne visiems išmokų gavėjams – tik tiems, kuriems išmokos, apskaičiuotos pagal jų draudžiamąsias pajamas, nesiekia minimalaus arba viršija maksimalų dydį.
Išmokos bus apskaičiuojamos taip pat, kaip ir anksčiau – kiekvieno gavėjo išmokos dydis priklauso nuo jo draudžiamųjų pajamų. Apibrėžti minimalūs ir maksimalūs išmokų dydžiai reiškia, kad išmokos negali būti mažesnės ar didesnės nei nustatytos sumos.
Šie dydžiai susieti su vidutiniu darbo užmokesčiu šalyje (VDU) ir kiekvieną ketvirtį yra perskaičiuojami. Kadangi VDU kas ketvirtį pasikeičia, keičiasi ir išmokų ribos. Ketvirtojo ketvirčio išmokos apskaičiuotos taikant 2183,60 euro VDU dydį, kuris galiojo antrąjį 2024 m. ketvirtį.