Automobilių rinkoje bręsta netikėtas bendradarbiavimas: „Renault“ veda derybas su Vokietijos automobilių milžine, ieško pagalbos kuriant itin pigų elektromobilį

Automobilių rinka kinta ir šiai dienai daugybės dėmesio susilaukia elektromobiliai. Elektriniais varikliais aprūpintos transporto priemonės tampa daugelio gamintojų prioritetu, tačiau pastaruoju metu fiksuojamas mažėjantis susidomėjimas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Automobilių rinkoje bręsta netikėtas bendradarbiavimas: „Renault“ veda derybas su Vokietijos automobilių milžine, ieško pagalbos kuriant itin pigų elektromobilį

Didieji automobilių gamintojai jau kuris laikas kalba apie planus pristatyti pigesnius elektromobilius, kurie savo kaina galėtų konkuruoti su vidaus degimo variklius naudojančiais modeliais. Dabar aiškėja ir galima partnerystė. „Renault“ atstovai patvirtino, jog šiuo metu veda derybas su „Volkswagen“.

Ženevos automobilių parodos metu, „Renault“ generalinius direktorius Luca de Meo atskleidė, jog vyksta diskusijos su „Volkswagen“ atstovais dėl galimo bendradarbiavimo kuriant nedidelį elektromobilį. Teigiama, kad toks modelis būtų siūlomas Europos rinkoje.

„Renault“ generalinis direktorius pažymėjo, jog tuo pačiu vyksta diskusijos ir su kitais potencialiais partneriais, tačiau daugiau detalių apie juos neatskleidė.

„Esu atviras bendradarbiavimui su visais, kurie nori prisijungti. Aš turiu gamybos pajėgumų. Turiu platformą. Žinau, kaip tai padaryti“, - sakė jis.

Europos automobilių gamintojai skuba pasiūlyti elektromobilius, kurių kaina būtų panaši į vidaus degimo varikliais varomų modelių, kad nenusileistų Kinijos automobilių bendrovėms, kurios į Europą orientuojasi siūlydamos gerokai pigesnes transporto priemones.

Priminsime, jog dar lapkričio mėnesį „Renault“ paskelbė apie planus iki 2026 metų pradėti gaminti visiškai elektrinį „Twingo“ variantą. Šio nedidelio elektromobilio kaina turėtų būti mažesnė nei 20 tūkst. eurų. Tuomet taip pat buvo teigiama, kad ieškoma galimų partnerių.

Ženevos automobilių parodoje atskleidė, jog „Renault“ ir Vokietijos automobilių milžinės derybos yra ankstyvoje stadijoje. Būtent elektrinis „Twingo“ yra vienas tų automobilių, kurio gamyba yra aptariama. Šis modelis bus kuriamas remiantis sutrumpinta „AmpR Small“ architektūros versija, kurią naudoja ir naujasis „Renault 5“.

„Renault“ vadovas atskleidė, jog siekiant sumažinti „Twingo“ gamybos išlaidas gali būti panaudotos pigesnės ličio geležies fosfato (LFP) baterijos.

2 komentarų

Minde

O ar jie žino kokio dydžio tas Tvingo? Ir kiek žmonių jame gali tilpti? Ir už tai moketi 20 000 EUR? Jie gal durni?

XM

Nu jo, kai vokiečiai praregėjo kad elektra yra burbulas, kurị išpūtė Muscas, dabar galės viska parduoti prancuzams ir toliau gaminti normalius vdv!

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas