Benzininių ir dyzelinių automobilių draudimas pasmerktas žlugti? Europos Sąjunga sulaukia vis daugiau kritikos, kritikos pažėrė ir Vokietijos automobilių milžinės vadovas

Lina Snarskienė

2024-10-16, 17:55

0 komentarų

Sprendimas nuo 2035 metų Europos Sąjungos valstybėse narėse uždrausti prekybą automobiliais su vidaus degimo varikliais šiandien vis dar skamba labai ambicingai. Apie tai vis garsiau kalba ne tik rinkos ekspertai, bet ir patys gamintojai.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Benzininių ir dyzelinių automobilių draudimas pasmerktas žlugti? Europos Sąjunga sulaukia vis daugiau kritikos, kritikos pažėrė ir Vokietijos automobilių milžinės vadovas

BMW generalinis direktorius Oliveris Zipse teigė, kad Europa turi atšaukti savo planą nuo 2035 metų uždrausti vidaus degimo varikliais aprūpintus automobilius, kad sumažintų priklausomybę nuo Kinijos akumuliatorių tiekimo grandinės ir išnaudotų savo technologinius pranašumus.

O. Zipse, kuris jau seniai siekia, kad reguliavimo institucijos leistų naudoti įvairias technologijas, įskaitant alternatyvius degalus, pavyzdžiui, e. degalus ar biodegalus, ir vandenilio kuro elementų automobilius, teigė, kad Europoje vyrauja pesimistinės nuotaikos ir regionui reikia naujos reguliavimo sistemos, kad jis išliktų konkurencingas.

„Norint išlaikyti sėkmingą kursą, politikos sistemoje būtina laikytis griežtai nuo technologijų nepriklausomos krypties. Būtina koreguoti 2035 metų tikslus, tai taip pat leistų Europos pirminės įrangos gamintojams būti mažiau priklausomiems nuo Kinijos baterijų.“ – Paryžiaus automobilių parodoje sakė Vokietijos bendrovės vadovas.

2023 metų kovą ES šalys patvirtino svarbų įstatymą, pagal kurį nuo 2035 metų visi nauji automobiliai turės būti nulinės CO2 emisijos, faktiškai uždraudžiant dyzelinius ir benzininius automobilius, o nuo 2030 metų – 55 proc. mažesnės CO2 emisijos, palyginti su 2021 metų lygiu.

Automobilių gamintojai, įskaitant BMW, VW ir „Renault“, taip pat Italijos vyriausybė, ragino sušvelninti arba atidėti CO2 tikslų įgyvendinimą, baimindamiesi didelių baudų poveikio dėl mažesnių nei tikėtasi elektromobilių pardavimų.

Vis dėlto O. Zipse gimtoji Vokietija atmetė išankstinį tikslų persvarstymą, nes pramonei reikia aiškumo, o klimato kaitos problemą reikia spręsti skubiai.

Taip pat Paryžiuje Prancūzijos automobilių asociacijos PFA vadovas nesutiko raginti panaikinti 2035 metų draudimą, tačiau teigė, kad būtina greitai grįžti prie derybų stalo ir aptarti tikslų, kurie šiuo metu numatyti 2026 metais, peržiūrą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas