Spalio 4 dienos balsavimo metu, valstybės narės pritarė papildomiems muitams Kinijoje pagamintoms elektra varomoms transporto priemonės, teigiama Europos Komisijos pranešime. Tiesa, priduriama ir tai, kad derybos su Kinija vyks ir toliau.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Kinija svarsto galimybę padidinti muitus didelių variklių transporto priemonėms ir pradės rinkti muitus iš Europos importuojamam brendžiui, taip paaštrindama prekybos ginčą po to, kai Europos Sąjunga nusprendė įvesti muitus kiniškoms elektrinėms transporto priemonėms.
„Kinija nagrinėja priemones, įskaitant tarifų didinimą importuojamiems benzininiams automobiliams su didelės variklio talpos varikliais“, – spalio 8 dieną pareiškime nurodė Prekybos ministerija ir pridūrė, kad šia priemone bus apsaugotos Kinijos bendrovių teisės.
Didesni muitai labiausiai paveiktų Vokietijos automobilių gamintojus. Praėjusiais metais Vokietijos transporto priemonių su 2,5 litro ar didesnio tūrio varikliais eksportas į Kiniją siekė 1,2 mlrd. dolerių.
Atskirame pareiškime ministerija nurodė, kad nuo spalio 11 dienos brendžio importuotojai iš ES turės sumokėti net 39 proc. brendžio vertės užstatą.
Veiksmai prieš Europos automobilių ir brendžio eksportuotojus pradėti po to, kai praėjusią savaitę ES nusprendė penkeriems metams įvesti iki 45 proc. tarifus kiniškų elektromobilių importui. Galutinio sprendimo tikimasi iki spalio 31 dienos.
Abiejų šalių derybos tęsiasi, o Kinijos pranešimai gali būti Pekino bandymas daryti spaudimą Briuseliui, kad šis rastų alternatyvą muitams.
Europos automobilių gamintojų ir brendžio bendrovių akcijos smuko. BMW akcijos atpigo 3 procentais, o „Mercedes-Benz Group“ – 2,6 procento. „Remy Cointreau“ akcijų vertė smuko daugiau kaip 8 proc.
Kinijos valstybinė žiniasklaida buvo užsiminusi, kad Pekinas, reaguodamas į EV tarifus, gali padidinti automobilių importo muitus, o tai yra pirmas oficialus ministerijos patvirtinimas.
Didžioji dalis Kinijos brendžio importo yra iš Prancūzijos, kuri balsavo už muitus kiniškiems automobiliams. Ministerijos pareiškime konkrečiai paminėti Europos spiritinių gėrimų gamintojai, kuriuos, be kita ko, kontroliuoja „Remy Cointreau“ ir „Pernod Ricard“.
Prancūzija buvo laikoma Pekino brendžio tyrimo taikiniu dėl to, kad ji pritarė muitams Kinijoje pagamintiems elektriniams automobiliams.