Galime sakyti ką norime, tačiau nepaisant rinkodaros ir viešųjų ryšių komandos „Tesla“ įeis į istoriją, kaip labiausiai apkalbama įmonė. Nepraeina nei diena, kad internete nepasirodytų ginčai dėl „Tesla“ ateities, jos produktų ir atvirai pasisakančio vadovo.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Metai iš metų „Tesla“ vadovas Elonas Muskas reklamuoja savarankiškai vairuojančius automobilius, teigdamas, kad tai yra transporto ateitis. Po daugybės kalbų - pagaliau pasirodė ilgai reklamuotas robotaksi. Ketvirtadienį Los Andžele vykusiame renginyje automobilių gamintojas pristatė „Cybercab“.
Renginio „We, Robot“ pradžioje „Tesla“ generalinis direktorius E. Muskas įšoko į blizgančią, futuristinės išvaizdos transporto priemonę su drugelio formos durimis, kuri jį nuvežė į sceną. Vėliau jis sakė, kad jo kompanija tikisi pradėti „Cybercab“ gamybą iki 2027 metų ir kad jį bus galima įsigyti už mažiau nei 30 tūkst. JAV dolerių, kas yra maždaug 27,4 tūkst. eurų.
JAV gamintojo pademonstruotas „Cybercab“ turi aptakias šviesų juostas priekyje ir gale, kurios primena pikapo „Cybertruck“, taip pat gilius ratlankius. Jame nėra šoninio vaizdo veidrodėlių ir matomų durų rankenų. Transporto priemonės viduje yra dvi sėdynės, nėra vairo ir pedalų. Tesla pademonstravo minimalistinį interjerą, panašų į „Tesla Model 3“ ir „Model Y“, su dideliu centre įrengtu jutikliniu ekranu.
Kad tokia transporto priemonė būtų patvirtinta eksploatuoti viešuosiuose keliuose, „Tesla“ turėtų bendradarbiauti su JAV saugos reguliavimo institucijomis. Arba galutinis produktas turėtų atitikti federalinius motorinių transporto priemonių saugos standartus, pridedant šoninius veidrodėlius ir kitus privalomus dizaino elementus.
Kompanijos direktorius sakė, kad įsivaizduoja, jog transporto priemonių parko operatoriai įsigytų „Cybercabs“ parką ir juos eksploatuotų, panašiai kaip kai kurie žmonės šiandien naudojasi „Uber“ ar „Lyft“ platformomis. Transporto priemonė neturi kištukinio lizdo, kaip kiti elektromobiliai. Muskas sakė, kad vietoj to joje yra indukcinis – arba belaidis – įkrovimas. Teoriškai tai užtikrintų, kad ji galėtų lengviau įkrauti be žmogaus pagalbos. Taip pat „Tesla“ užsiminė, kaip „Cybercabs“ galėtų būti prižiūrimas tarp važiavimų. E. Muskas parodė vaizdo reportažus, kuriuose robotai siurbia „Cybercab“ sėdynes ir valo jo ekraną.
Be to, „Tesla“ neatskleidė naujų detalių apie verslą, kurį ji ketina kurti siejant robotaksi. Gamintojas taip pat neatskleidė pagrindinių techninių specifikacijų, pavyzdžiui, transporto priemonės nuotolio, akumuliatoriaus dydžio ar įkrovimo greičio.
E. Muskas sakė, kad „Tesla“ į renginį atsivežė 20 tokių robotų, kurie galės plukdyti žiūrovus po „Warner Bros.“ aikštelę, kurioje vyko pristatymas. Tačiau sukurti demonstracinę transporto priemonę, galinčią veikti labai ribotoje ir kontroliuojamoje teritorijoje, nėra tas pats, kas pristatyti automobilį be vairuotojo, galintį judėti mieste. JAV elektromobilių gigantas dar neįrodė, kad jo technologija gali patikimai savarankiškai veikti viešoje aplinkoje, o pademonstravus elegantišką prototipą tai nepasikeis.
„Tesla“ vadovas įsitikinęs, kad bendrovės ateitis daugiausia priklauso nuo dirbtinio intelekto ir robotikos – ne tik nuo elektromobilių pardavimo. Savaeigiai automobiliai, įskaitant asmenines „Tesla“ savininkų transporto priemones ir šį specialiai sukurtą robotaksi, yra šios vizijos pagrindas.
Jau esamų gamintojo elektromobilių autopiloto ir visiško savarankiško vairavimo sistemos toli gražu nėra tobulos, todėl dar neaišku, kaip ši naujoji koncepcija veiks realiame pasaulyje. Tačiau E. Muskas primygtinai tvirtina, kad patys save vairuojantys automobiliai yra ateitis ir taps didžiuliu prekės ženklo pelno šaltiniu.
Net ir po šio pristatymo įmonės laukia daug darbo, kad jos „Cybercab“ galėtų išvažiuoti į viešuosius kelius. Pats E. Muskas yra sakęs, kad „Tesla“ robotaksi paslauga nepradės veikti per vieną naktį. Per „Tesla“ 2024 metų antrojo ketvirčio pelno pokalbį jis sakė, kad naujo koncepto taksi diegimo laikas priklauso nuo technologinės pažangos ir reguliavimo institucijų patvirtinimo“.
Pirmiausia „Tesla“ turės pasiekti, kad jos visiškai savarankiškai važiuojanti technologija būtų tokia, kad galėtų būti neprižiūrima. Pasak E. Musko, „Tesla“ jau maždaug dešimtmetį stovi ant savavaldžio vairavimo technologijos mįslės sprendimo slenksčio. Ketvirtadienį jis sakė, kad dabartinio „Tesla“ parko automobiliai 2025 metais įgis neprižiūrimos autonominės sistemos galimybes Kalifornijoje ir Teksase – dviejose valstijose, kuriose veikia bepiločių transporto priemonių reguliavimo sistemos.