„Mini“ pristatė naujausius savo automobilius: oficialiai pristatyti naujos kartos „Cooper SE“ ir „Countryman C“ modeliai

Pranešimas spaudai

2024-03-11, 07:45

0 komentarų

Automobilių prekės ženklas „Mini“ Lietuvoje pristatė naujos kartos elektromobilį „Mini Cooper SE“ ir benzininio variklio „Mini Countryman C“ modelius. Šie automobiliai pasižymi ne tik patikimomis eksploatacinėmis savybėmis, bet ir kompaktiškais salonais, minimalistiniu dizainu bei įvairiomis papildomomis funkcijomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Mini“ pristatė naujausius savo automobilius: oficialiai pristatyti naujos kartos „Cooper SE“ ir „Countryman C“ modeliai

„Naujieji „Mini Cooper SE“ ir „Countryman C“ yra išskirtiniai savo inovacijomis ir patobulinimais. Pavyzdžiui, elektrinis „Cooper SE“ viena įkrova leis nuvažiuoti daugiau nei 400 km. Taigi, tai geriausias būdas patirti „Mini Cooper“ automobilio vairavimą su nulinėmis emisijomis. Tuo metu „Countryman C“ iš naujo apibrėžia universalumą. Aprūpintas patobulintomis galimybėmis, įskaitant pasirenkamą ALL4 visų varančiųjų ratų sistemą, jis siūlo neprilygstamą valdymą tiek kelyje, tiek bekelėje.

Taip pat šiuose automobiliuose mus pasitinka erdvus interjeras, pažangios technologinės funkcijos, tarp kurių „Apple CarPlay“. Taigi, šie modeliai įkūnija mūsų įsipareigojimą diegti naujoves, siūlant klientams žvilgtelėti į tvaraus ir didelio našumo vairavimo ateitį“, – sako „Inchcape Lietuva“ generalinis direktorius Aurimas Tamašauskas.

Vairavimas be rankų tampa realybe

Net 160 kW/218 AG galią ir 330 Nm sukimo momentą siekiantis penktosios kartos elektrinis „Mini Cooper SE“ užtikrina maksimalų automobilio vikrumą. Lyginant su ankstesniaisiais modeliais, naujosios kartos automobilio puikią važiavimo dinamiką lemia padidinta tarpvėžė bei platesnė ratų bazė. Automobilis nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 6,7 sek., o 54,2 kWh talpos baterija vienu įkrovimu leidžia nuvažiuoti net 402 km atstumą. Naudojant greitąjį įkrovimą gali pakakti vos 30 minučių tam, kad akumuliatorius būtų įkrautas nuo 10 proc. iki 80 proc. Visą krovimo procesą vairuotojas gali stebėti ir optimizuoti Mini programėlėje.

Naujasis trečios kartos bazinis „Mini Countryman C“ turės 125 kW/170 AG galios variklį, o jo 280 Nm sukimo momentas ir efektyvi „TwinPower Turbo" technologija užtikrins reikiamą galią ir veržlumą, prie kurio yra pripratę „Countryman“ vairuotojai. „Countryman C“ galės išvystyti maksimalų 212 km/val. greitį, o per 8,3 sekundės įsibėgės nuo 0 iki 100 km/val. Modelis puikiai subalansuoja našumą su ekologiniu sąmoningumu – automobilyje integruota lengvoji hibridų technologija, išnaudojanti stabdymo metu susidarančią energiją. Ji padeda sumažinti automobilio degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį.

Dar viena svarbi inovacija „Mini Countryman C“ automobilyje – „Driving Assistant Plus“ technologija, kuri turi vadinamojo antrojo lygmens automatinio vairavimo funkcionalumą važiuojant greitkelių tipo keliais. Ši technologija leis vairuotojui atitraukti rankas nuo vairo važiuojant iki 60 km/val. greičiu, su sąlyga, kad vairuotojas toliau atidžiai stebės situaciją kelyje ir bus pasiruošęs perimti valdymą, jeigu to prireiktų.

Nauji žibintai ir kompaktiškumas

Abu automobiliai dėmesį atkreipia savo dizaino sprendimais, o į akis krenta atnaujinti žibintai. „MINI Cooper SE“ LED priekiniai apvalūs žibintai pabrėžia automobilio charakterį ir sustiprina jo unikalią išraišką, o skirtingo dizaino šviesos režimus lydi kruopščiai sukurtos pasisveikinimo ar atsisveikinimo animacijos. Dėl Mini skiriamuoju ženklu tapusių proporcijų – trumpo variklio dangčio ir kontrastingai ilgos ratų bazės – „Mini Cooper SE“ puikiai išsiskiria mieste savo klasikinio dizaino bruožais ir šiuolaikiška estetika.

Tuo metu naujojo „Mini Countryman C“ dizainas pasižymi reikšmingais pokyčiais – padidėjusiais matmenimis. Naujasis šio automobilio modelis bus 13 centimetrų ilgesnis ir 8 centimetrais aukštesnis už savo pirmtaką. O 202 mm prošvaisa ir dinamiška važiuoklė bekelėje užtikrins pravažumą ir papildomą saugumą ar komfortą vairuotojui bei keleiviams. Kompaktinio visureigio praktiškumą padidina tai, jog standartinėje komplektacijoje automobilis turi bėgius, skirtus pritvirtinti stogo bagažinei. Viena ryškesnių dizaino detalių – stilingas, lakoniško dizaino statramstis, kurio spalva – tokia pat kaip ir stogo.

Komfortas ir funkcionalumas salone

Nauji sprendimai automobilių salonuose suteiks interjerui dar daugiau išraiškingumo. Centrinis OLED ekranas, kuriame informaciją vairuotojas ar keleiviai galės valdyti vos keliais prisilietimais ar balso komandomis, nustato naują standartą, o „Mini Experience“ režimų gausa suteikia galimybę individualizuoti aplinką automobilyje. Kiekvienas režimas sukurtas taip, jog neblaškytų dėmesio, tačiau paįvairintų bei užtikrintų visišką komfortą, o daugybę funkcijų, tarp kurių navigacija, skambučiai ir pramogos, „Cooper SE“ galima valdyti „Mini“ balso asistentu.

Triduris „Mini Cooper SE“ talpina 4 žmones, o erdvesnio „Countryman C“ salone galės tilpti iki penkių suaugusiųjų. Vizualiai erdvę padidins ir automobilyje integruotas panoraminis stogas. Komfortiškiau jausis ir automobilio gale važiuojantys keleiviai, nes trijų galinių sėdynių atlošus bus galima individualiai reguliuoti net šešiose padėtyse, o galines sėdynes – paslinkti 13 cm, taip sukuriant papildomos erdvės kojoms arba išplečiant bagažinės talpą. Dar daugiau erdvės bagažui galima turėti nulenkiant galines sėdynes (jos lenkiamos santykiu 40:20:40) – taip automobilio bagažinės talpa išplečiama nuo 450 iki 1460 litrų.

Abiejų modelių kaina Lietuvoje prasideda nuo 41 tūkst. eurų, o juos apžiūrėti galima oficialiame Vilniaus „Mini“ salone. Automobilį „Countryman C“ Lietuvoje jau galima išbandyti, o „Mini Cooper SE“ netrukus taip pat bus prieinamas bandomiesiems važiavimams.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas