Retas pradedantysis vairuotojas visiškai nesijaudina prieš būsimą egzaminą: „Regitros“ egzaminuotojas pataria, kaip išvengti baimės ir nerimo prieš egzaminą

Pranešimas spaudai

2024-09-24, 08:59

0 komentarų

Retas pradedantysis vairuotojas visiškai nesijaudina prieš būsimą egzaminą. Nepaisant to, kaip gerai yra pasiruošęs ir kiek praktinių įgūdžių jau turi, jaudulys daro didelę įtaką galutiniam rezultatui.

MEGA IŠPARDAVIMAI – NUOLAIDOS NET IKI 80%, SPAUSKITE ČIA IR PASIRŪPINKITE KALĖDINĖMIS DOVANOMIS JAU DABAR
Retas pradedantysis vairuotojas visiškai nesijaudina prieš būsimą egzaminą: „Regitros“ egzaminuotojas pataria, kaip išvengti baimės ir nerimo prieš egzaminą

Pasak „Regitros“ egzaminuotojų vadovo Tautvydo, dažnu atveju baimė kyla iš nežinojimo, ko tikėtis. Kampanijos „Tau pavyks“ metu specialistas dalijasi praktiniais patarimais, padėsiančiais jaustis užtikrinčiau ir mažiau nerimauti.

Jau kelias savaites socialiniuose tinkluose vyksta „Regitros“ kampanija „Tau pavyks“, kurios tikslas yra palengvinti pasiruošimą egzaminams. Specialistai dalijasi KET kygelėje neaprašytomis realiomis situacijomis, į egzaminą kviečia pažvelgti iš būsimų vairuotojų perspektyvos ir atsako į būtent jiems rūpimus klausimus.

„Dažniausiai baimė ir nerimas kyla iš nežinojimo, o kai kuriuos būsimus vairuotojus ji paveikia taip stipriai, kad sėdę už vairo pamiršta viską, ką mokėjo“, – pastebi „Regitros“ egzaminuotojų komandos vadovas Tautvydas bei dalijasi patarimais, kurie padės nurimti ir patikėti savimi.

„Aplinkiniams žinoti, kada tu laikai egzaminą – nebūtina. Juos informuok jau po visko“

Kodėl? Nes tai padės išvengti papildomų klausimų: „Kaip sekėsi“, „Ar jau išlaikei“, „Kada tiksliai laikysi“ ir pan.

Aplinkinių klausimai ir patarimai prieš egzaminą gali kelti papildomą stresą, blaškyti. Todėl džiugiomis naujienomis geriau dalintis po egzamino.

„Vyturiams egzaminą rekomenduojama laikyti ryte“

Tinkamas egzamino laiko pasirinkimas gali turėti įtakos savijautai ir nusiteikimui – pvz., jei esi „vyturys“, į egzaminą atvykęs (-usi) ryte, būsi žvalus (-i) ir gerai nusiteikęs (-usi).

Svarbu ir tinkamai susiplanuoti kelionės laiką, į egzaminą verta atvykti truputį anksčiau – nereikės nerimauti dėl vėlavimo, turėsi laiko nurimti, susikoncentruoti.

„Ant lapelio užrašytos baimės sumažėja“


Ant lapelio surašius viską, kas gali nutikti blogiausia, tampa akivaizdu, kad nieko labai didelio ir nepakeičiamo nenutiks.

Ši praktika padės sumažinti stresą, būsi ramesnis, labiau susikaupęs (-i).

Venk neigiamų minčių, tokių kaip „Ne ten pasuksiu, padarysiu klaidą“ ir pan. Geriau koncentruotis į savo stipriąsias puses ir tikėki, kad „Tau pavyks!“.

„Ką ten žymisi egzaminuotojas? Tai nebūtinai klaida”

Daugeliui, matant, jog egzaminuotojas kažką žymisi planšetėje, pirmiausiai kyla negatyvios mintys, kad neva fiksuojamos padarytos klaidos. Realybė gali būti visai kitokia, pavyzdžiui,egzaminuotojas gali pasižymėti, kad pasikeitė oro sąlygos, gali tikrintis, kokius pratimus dar reikia atlikti ar pan. Egzaminuotojas planšetėje žymisi ne tik klaidas, bet ir kitą su egzaminu susijusią informaciją.

„Ar galiu egzamino metu klausytis muzikos?“

Muzikos klausytis galima, o tinkamai pasirinktas jos stilius gali padėti nusiraminti, susikoncentruoti.

Labai svarbu tinkamai pasirinkti muzikos garsumą – vis tik svarbiausia yra girdėti ne mėgstamą melodiją, o tai, ką sako egzaminuotojas.

„Nepakanka tikėtis išlaikyti egzaminą – svarbu ir ruoštis“

Pasitikėjimas savimi ir savo jėgomis turi būti pagrįstas. Kad rezultatai džiugintų, reikia mokytis ir tobulinti savo turimus įgūdžius.

Rekomenduojame ant lapelio susirašyti, ką svarbu atlikti ir ką jau atlikau, kad išlaikyčiau vairavimo egzaminą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas