Sausio mėnesį pradėta vykdyti vairavimo esant neblaiviam prevencijos programa (A3), skirta vairuotojams, siekiantiems atgauti teisę vairuoti transporto priemones su įrengtu alkobloku.
Atskleista ilgo gyvenimo paslaptis – specialistai sako, kad šie pokyčiai gali būti itin efektyvi net ir esant vyresnio amžiaus, spauskite čia ir sužinokite kas svarbiausia
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, reikalavimas pabaigti 12 akad. val. vairavimo esant neblaiviam prevencijos programą (A3) taikomas tik tiems vairuotojams, kuriems paskirta administracinio poveikio priemonė – draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.
Pagal ją vairuotojai per ne trumpesnį kaip 5 savaičių laikotarpį turi pabaigti 12 akad. val. trukmės tęstinių elgesio pokyčio užsiėmimų kursą.
Vairuotojų, kurie siekia atgauti teisę vairuoti bendra tvarka pasibaigus teisės vairuoti atėmimo terminui, reikalavimai nesikeitė – jiems galioja reikalavimas baigti 4 akad. val. privalomojo mokymo apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai programą (A1).
Asmenys, turintys privalomojo mokymo pažymėjimą, išduotą pabaigus Vairavimo esant neblaiviam prevencijos programą (A3), laikomi baigusiais ir A1 programą. Tai reiškia, kad jei vairuotojas anksčiau baigė 4 akad. val. A1 programą, jam šios valandos ir atitinkamos temos užskaitomos A3 programoje ir reikia užbaigti per 4 sav. laikotarpį likusius 8 užsiėmimus.
A3 programa parengta įvertinus gerąją ES šalių patirtį, yra praktinio pobūdžio ir ja yra siekiama vairuotojo elgesio pokyčio per sąmoningumo, emocijų ir elgesio valdymo, savikontrolės įgūdžių ugdymą.
A3 programoje numatyti praktiniai užsiėmimai, kuriais siekiama išnagrinėti programos dalyvio vairavimo esant neblaiviam elgesį lemiančias priežastis, įvertinti ir didinti jo motyvaciją elgesio keitimui, suteikti žinių, kaip atpažinti alkoholio vartojimą ir vairavimą esant neblaiviam kaip problemą, ugdyti emocijų ir elgesio valdymo, savikontrolės įgūdžių ir palaikančios aplinkos kūrimo technikas. Programos pabaigoje dalyviui skiriama praktinė užduotis, atliekamas baigiamasis grįžtamojo ryšio pokalbis.
A3 programą gali vykdyti asmenys, turintys visuomenės sveikatos priežiūros veiklos licenciją (licencijuotų asmenų sąrašą galima matyti čia, pasirinkus filtrą „paslauga – privalomasis mokymas apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai“).
SAM kreipėsi į visus licencijas turinčius asmenis (įmones, įstaigas ir fizinius asmenis) su kvietimu pradėti teikti A3 programą. Licencijas teikti A3 programą šiuo metu turi apie 100 asmenų, iš jų programą aktyviai vykdo ir grupes įvairiuose Lietuvos miestuose renka 6 įmonės. Jų skaičius nuolat atsinaujina.