Jeigu ketinate pirkti pigų išmanųjį telefoną – tai gali būti didžiausia jūsų klaida ir aš jums pasakysiu priežastis, kodėl geriau to nedaryti

Lukas Snarskis

2025-01-21, 17:55

0 komentarų

Diskutuojant apie išmaniuosius telefonus, didžioji dalis žmonių labiausiai skeptiškai vertina kylančias kainas. Jos didėja kasmet, o vartotojams vis kyla amžinas klausimas - ar, renkantis išmanųjį telefoną, vertėtų pataupyti pinigus, ar vis dėlto geriau investuoti didesnę sumą?

Atskleista ilgo gyvenimo paslaptis – specialistai sako, kad šie pokyčiai gali būti itin efektyvi net ir esant vyresnio amžiaus, spauskite čia ir sužinokite kas svarbiausia
Jeigu ketinate pirkti pigų išmanųjį telefoną – tai gali būti didžiausia jūsų klaida ir aš jums pasakysiu priežastis, kodėl geriau to nedaryti

Šiandien išmanieji telefonai yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Jie naudojami darbui, pramogoms ir, žinoma, ryšio su artimaisiais ar kolegomis palaikymui. Tačiau ne visada žema kaina reiškia gerą sprendimą.

Pigūs telefonai dažnai vilioja savo itin patrauklia kaina, juk, kam mokėti jeigu galima sumokėti žymiai mažiau? Tačiau žema kaina dažnai reiškia, jog mes aukojame tam tikrus papildomus privalumus, kuriuos suteikia brangesni modeliai. Ir tai, žinoma, ne vienintelis tokių prietaisų trūkumas.

Šiandien kviečiame pažvelgti į pagrindines priežastis, kodėl geriau už naują išmanųjį telefoną sumokėti daugiau nei rinktis modelius, kurie kainuoja vos vieną ar du šimtus eurų. Taigi, pradėkime.

Prastesnės filmavimo ir fotografavimo galimybės

Vienas pagrindinių niuansų, kuris šiandien yra svarbus daugeliui – fotografija. Vidutinės klasės išmanieji telefonai siūlo vis geresnes galimybes, tačiau jos vis tiek neprilygsta tam, ką gali suteikti brangiausi modeliai. O ką jau kalbėti apie biudžetinės klasės įrenginius.

Įsigijus nebrangų išmanųjį telefoną – jūs neabejotinai prarandate nemažai kameros galimybių, o ir čia esančios bus prastesnės nei daugelio brangesnių prietaisų. Tikėtina, kad kelis šimtus kainuojančiame modelyje nerasite inovatyvių sprendimų, naktinės fotografijos galimybių ir pan.

Labai ribotas programinės įrangos palaikymas

Daugelis galvoja, kad programinės įrangos atnaujinimai nėra labai svarbus dalykas. Tačiau realybė yra visiškai kitokia. „Android“ operacinės sistemos naujiniai ir saugumo papildiniai gali užtikrinti jūsų apsaugą nuo naujausių virusų ir taip apsaugoti ne tik asmeninius duomenis, bet ir finansus.

Aukščiausios klasės modeliai šiandien naujinius gauna tris, keturis, o kai kuriais ir atvejais ir septynerius metus. Tačiau tai vis dar nepasiekiama biudžetinės klasės modeliuose. Taigi, programinės įrangos atnaujinimų stoka yra vienas iš pagrindinių pigių išmaniųjų telefonų trūkumų.

Būtent jų dėka ne tik pagerinamas mobiliųjų prietaisų saugumas, ištaisomos atsiradusios klaidos, tačiau ir suteikiamos naujos funkcijos, kurios gali būti naudingos, padidinančios telefono galimybes.

Prastesnės kokybės komponentai

Norint pagaminti pigesnį išmanųjį telefoną – būtina aukoti tam tikras jo savybes. Tarp tokių komponentų – procesorius, ekranas ar baterija. Reikia suprasti, jog perkant įrenginį už kelis šimtus eurų – jūs niekada negausite brangiausių lustų.

Daugelis naujų, brangių išmaniųjų telefonų gali pasigirti dideliais ekranais nuo krašto iki krašto su neįtikėtinomis grafinėmis galimybėmis, pavyzdžiui, OLED ekranai, skirti pagerinti juodos ir baltos spalvos kontrastą. Ši OLED technologija taip pat naudojama daugelio geriausių išmaniųjų televizorių gamyboje, kad būtų perteikiamos aukščiausios kokybės spalvos.

Vis dėlto, pigiuose išmaniuosiuose telefonuose dažniausiai naudojami LCD ekranai, kurie spalvas atkuria ne taip kontrastingai. Ir tai tikrai dar ne viskas.

Pigesni įrenginiai naudoja ir žemesnės kokybės korpuso medžiagas. Tiesa, tai kartais gali būti ir tam tikras privalumas. Pavyzdžiui, sudaužyti plastmasinę nugarėlę turintį įrenginį yra kiek sunkiau nei brangesnį flagmaną.

Sunkiau rasti norimus aksesuarus

Dėkliukai, stikliukai – tai turbūt pagrindiniai išmaniojo telefono aksesuarai, kuriuos naudoja daugelis mūsų. Perkant gerai žinomų gamintojų modelius – jų yra tiek daug, kad išsirinkti norimą galima užtrukti gerokai ilgiau nei norėtųsi.

Tačiau perkant labai pigų ir dar mažiau žinomo gamintojo produktą – galite susidurti su problema, kuomet surasti kokybišką ekrano stikliuką ar norimą dėklą yra tarsi misija neįmanoma. Jeigu vis dėlto pasiryžote pirkti tokį įrenginį – rekomenduočiau patikrinti ar pavyks rasti norimų aksesuarų.

Ženkliai didesnės išlaidos ilgesnėje perspektyvoje

Gerai, dabar apie didžiausią klaidą, kurią daro daugelis. Tarkime, perkate išmanųjį telefoną, kuris kainuoja 200 eurų. Veikiausiai, jis veiks su žemesnės klasės lustu, turės mažiau atminties. Tikėtina, kad juo naudotis galėsite metus ar du, o vėliau susidursite su tam tikromis problemomis.

Perkant aukščiausios klasės flagmaną situacija yra kiek kitokia. Kadangi čia naudojami naujausi ir geriausi komponentai – jo ilgaamžiškumas yra gerokai didesnis. Jeigu priskiriate save prie standartinių vartotojų, tikėtina, kad tokio modelio gali pakakti bent keturiems, o gal net penkiems ar šešiems metams.

Nesunku atlikti matematiką ir paskaičiuoti, kad dažnu atveju pirkti brangesnį išmanųjį telefoną apsimoka labiau. Ir nesakau, kad jums būtinai reikia pirkti pačius brangiausius modelius, tačiau perkant telefoną už 500-600 eurų jūs galėsite juo naudotis kur kas ilgiau.

Viską pasvėrus tampa akivaizdu, jog smarkiai taupyti išmaniajam telefonui neapsimoka. Šiuolaikinėje visuomenėje, kai telefonui yra keliami aukšti reikalavimai tiek funkcionalumui, tiek išvaizdai, geriau netaupyti ir nesirinkti itin pigaus modelio.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas