Kalbos apie „Rockstar Games“ kuriamą „GTA 6“ žaidimo dalį netyla jau keletą metų. Pasak kompiuterinių žaidimų eksperto Michaelo Pachterio, kultinio žaidimo atnaujinimo kūrimas prasidėjo dar 2014 metais. Dabar aiškėja ir nauja informacija.
Atskleista ilgo gyvenimo paslaptis – specialistai sako, kad šie pokyčiai gali būti itin efektyvi net ir esant vyresnio amžiaus, spauskite čia ir sužinokite kas svarbiausia
Dar praėjusių metų gruodį pasirodė pirmasis „GTA 6“ žaidimo anonsas, kuriuo pasidalino „Rockstar Games“. Tuomet paaiškėjo, jog šis kultinis žaidimas bus išleistas jau šiais metais, tačiau tikslesnė informacija nebuvo pateikiama. Dabar aiškėja ir tikslesnė išleidimo data.
Neseniai buvo paskelbta „Take-Two“ pajamų ataskaita, kuri ir atskleidžia, kada sulauksime kultinio žaidimo atnaujinimo. Skyriuje, kuriame išsamiai aprašoma būsima bendrovės žaidimų serija, „GTA VI” vis dar minimas kaip pasirodysiantis „PlayStation 5“ ir „Xbox“ serijose „šį rudenį“.
Išvertus į žmonių kalbą, tai reiškia, kad žaidimas turi pasirodyti jau rudenį. Dabar aiškėja, kiek gali kainuoti ši nauja kultinio žaidimo versija. Neoficialiais duomenimis, „GTA 6“ kaina gali siekti net 100 JAV dolerių, kas yra maždaug 97 eurai.
Teigiama, kad „Take-Two Interactive“ gali pasinaudoti didžiuliu žaidimo patrauklumu rinkoje, siekdama nustatyti naują AAA žaidimų kainodaros standartą. Žaidimų pramonė „tikisi“ tokio pokyčio, nes tai galėtų paskatinti kitus leidėjus nustatyti aukštesnes kainas ir taip kovoti su didėjančiomis kūrimo sąnaudomis ir infliacija.
Žvelgiant į šios rinkos istoriją, vaizdo žaidimų kainos išliko palyginti stabilios, nepaisant sparčiai augančių biudžetų. 2020 metais „Take-Two“ buvo viena pirmųjų leidėjų, kuri perėjimo prie naujos kartos konsolių metu padidino savo žaidimų kainą nuo 60 iki 70 JAV dolerių. Galimas šuolis iki 100 JAV dolerių, nors ir prieštaringas, galėtų tapti precedentu būsimiems leidiniams.
Kritikai teigia, kad šis padidinimas neatsižvelgia į platesnį ekonominį kontekstą. Nors pagal infliaciją pakoreguotos vaizdo žaidimų kainos gali atrodyti priimtinos, tačiau stagnuojantys atlyginimai ir didėjančios pragyvenimo išlaidos sudaro sudėtingesnį vaizdą.
Žaidėjai taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad po paleidimo paplito monetizacijos strategijos, tokios kaip parsisiunčiamas turinys (DLC) ir sezoniniai abonementai, kurios prieš du dešimtmečius nebuvo paplitusios.
Nepaisant gerbėjų pasipriešinimo, pramonės atstovai mano, kad „GTA 6“ kainodaros strategija gali turėti įtakos rinkai. Kadangi kūrimo išlaidos yra rekordiškai didelės, o vartotojų lūkesčiai dėl turtingo turinio žaidimų auga, leidėjai gali tai laikyti būtinu žingsniu.