„Sodra“ paskelbė fantastiškas naujienas, kurios daliai gyventojų papildys pinigines: kai kurie iš mūsų gaus ir vienkartines išmokas, pateikiama visa svarbiausia informacija

Pranešimas spaudai

2024-06-28, 07:54

15 komentarai (-ų)

Per metus „Sodros“ Pensijų anuitetų fondo turtas padidėjo beveik 20 mln. eurų ir šiuo metu viršija 50 mln. eurų. Per ketverius veiklos metus turto vertė padidėjo dėl investavimo 6,6 mln. eurų. Kaip ir pernai, dalis uždirbto pelno bus paskirstyta anuitetų gavėjams. Iki šiol pensijų anuitetus įsigijo 3,4 tūkst. žmonių.

Fantastiškas el.dviratis dabar kainuoja tik 619 eurų. Spauskite čia ir nurodykite 24BTSE3 nuolaidos kodą.
„Sodra“ paskelbė fantastiškas naujienas, kurios daliai gyventojų papildys pinigines: kai kurie iš mūsų gaus ir vienkartines išmokas, pateikiama visa svarbiausia informacija

„Geri Pensijų anuitetų fondo investavimo rezultatai leidžia ne tik užtikrinti tvarią fondo veiklą, bet ir didinti pensijų anuitetus. Pensijų anuitetų fondas kelia sau tikslą uždirbti pakankamai investavimo pajamų, kurios leistų kasmet didinti pensijų anuitetus ir taip ilguoju laikotarpiu kompensuoti jų gavėjams neigiamą infliacijos įtaką“, – sako „Sodros“ vyriausiasis aktuaras Evaldas Valeiša.

Pernai pensijų anuitetų gavėjams paskirstyta 0,5 mln. eurų pelno – dėl to anuitetų išmokos padidėjo vidutiniškai 3 proc. Šiais metais planuojama paskirstyti dar 0,64 mln. eurų pelno – išmokos bus indeksuojamos vidutiniškai 2,1 proc.

„Jei Europos centriniam bankui pavyks ilgalaikę vidutinę infliaciją išlaikyti tiksliniame 2 proc. lygyje ir jei nebus esminių pokyčių II pakopos pensijų kaupimo sistemoje, kurie neigiamai paveiktų mūsų investavimo modelį, Pensijų anuitetų fondui pavyks pasiekti, kad pensijų anuitetai ir toliau būtų indeksuojami ir nenuvertėtų“, – teigia „Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė.

Per 4 metus – 4 milijonai eurų pensijų anuitetų gavėjams

Vidutinė pensijų anuiteto išmoka dabar siekia 65 eurus. Išmokų dydžiai svyruoja priklausomai nuo pensijų anuitetų gavėjo sukauptos sumos ir nuo pasirinktos pensijų anuiteto rūšies. Iš viso per ketverius metus pensijų anuitetų gavėjus pasiekė 4,3 mln. eurų išmokų.

Šiuo metu didžiausia mėnesio išmoka yra 348 eurai, o mažiausia – 9 eurai. Didžiausią išmoką gaunantis žmogus įsigijo pensijų anuitetą būdamas 71 metų už beveik 60 tūkst. eurų, o mažiausią – tik už 2,2 tūkst. eurų.

Palyginti didžiausias išmokas gauna žmonės, pasirinkę standartinį pensijų anuitetą – per mėnesį vidutiniškai 73,5 euro. Standartinį anuitetą yra pasirinkę 22 proc. visų anuitetų gavėjų. Standartinio pensijų anuiteto periodinės išmokos didžiausios ir garantuotai bus mokamos visą likusį gyvenimą, tačiau nėra paveldėjimo galimybės.

Populiariausias yra pensijų anuitetas su garantuojamuoju mokėjimo laikotarpiu. Jį pasirinkęs pensijų kaupimo dalyvis gauna pensijų anuiteto išmokas visą gyvenimą, bet dalis išmokų, kurios liktų neišmokėtos, jeigu pensijos anuiteto gavėjas nesulauktų 80 metų amžiaus, atitektų paveldėtojams. Tokį pensijų anuitetą pasirinko 68 proc. visų gavėjų. Vidutinė šiems žmonėms tenkanti išmoka – 63,65 euro.

10 proc. visų anuitantų pasirinko atidėtąjį pensijų anuitetą. Į „Sodros“ pensijų anuitetų fondą pervedama tik dalis jų sukauptos sumos, už kurią užtikrinamos pensijų anuiteto išmokos visą likusį gyvenimą nuo 85 metų. Iki to laiko kintamo dydžio periodines pensijų išmokas moka pensijų kaupimo bendrovės – jos gali didėti arba mažėti priklausomai nuo investavimo rezultatų. Šiuo metu vidutinė atidėtojo pensijų anuiteto išmoka yra 59,38 euro.

Kaip bus skirstomas investavimo pelnas

Pensijų anuitetų fondo realizuotas pelnas yra skirstomas visiems pensijų anuitetų gavėjams, kuriems pensijų anuitetai buvo paskirti iki 2023 metų pabaigos ir kurie yra gyvi pelno paskirstymo dieną – šiais metais tai yra liepos 1 d.

Pelnas yra paskirstomas atsižvelgiant į sumokėtos įmokos dydį, praėjusį pensijų anuiteto galiojimo laiką bei rūšį. Tiems pensijų anuitetams, kurie galioja trumpiau nei metus, skiriama proporcingai mažiau pelno.

Už skirtą pelno dalį kiekvienam pensijų anuiteto gavėjui „nuperkamas“ papildomas pensijų anuitetas, kurio dydis priklauso ir nuo pensijų anuiteto gavėjo amžiaus – kaip ir pirmą kartą įsigyjant anuitetą.

2023 metais pensijų anuitetus įsigijusiems klientams skirta papildoma pelno dalis, kuri bus išmokėta vienkartine išmoka liepos mėnesį. Vienkartinės išmokos dydis yra lygus paskirto pensijų anuiteto ir už pirmą mėnesį išmokėtos sumos skirtumui. Vienkartinėmis išmokomis šiemet bus išmokėta 28 tūkst. eurų.

15 komentarų

Rima

Labai sunku pragyventi. Stažo neturiu , esu neigali. Ir dirbti neturiu su kuo nes be pirštu. O gaunu 377€.visiems ir be stažo pakelia 50 _70 ,o man 3 arba 1 eura.

DG

Ar pamenate pirmaji 2pakopos sutarties versijos teksta?
Ten buvo parašyta - visa suma gali paimti tą pačią dieną išėjęs i pensiją. Veliau keite keite makalavo ir atsirado anuitetas - turi nusipirkti savo pinigus, kuriais fondas disponuoja ir uzsidirba pelnus.. o kokio velnio as juos savus turiu issipirkti?!?!?????

Valdas

Baikit kvailinti zmones, už pensiju mokejima atsakingas biudzetas, visose salyse yra bazine pensija nesvarbu dirbai, nedirbai. Paskiau prie jos prideda isdirbtus metus . Kodel bazine yra, todel kad mes perkam prekes kuriose yra akcizai, pvm ir kiti mokesciai, dar karta sumokam i biudzeta, todel ir turi buti bazine pensijos suma ir nereikia kvailinti tautos, o kad pinigu truksta tai perteklius biudzetininku apie 80 tukst.

ALEKSANDRA

AViVA dar didesnį vagys,negali paimti uždirbtų pinigų,moka išmaldą,po 38€.
Gerbiamieji , kur kreiptis dėl išmokos gimusiems tremtyje.
Amnestiją buvo po Stalino mirties,bet jug. neduodavo pasų išvykti iš tremties.Tuo metu jokių raštų neišduodavo,o išvykti negalėjai
Gal žinote kur kreiptis?

Rima Petruitienė

Ar jums ne gėda, vagys, SODRA? Jūsų vietoje bent jau tokių niekinių straipsnių neskelbčiau...

Vardas

Nėra jokių "komentarų" kas padaryta su Lietuvos valstybe, jos dvasinėmis/tradicinėmis vertybėmis, tautiškumu, lietuviu kalba, "išsilavinimu" per "laisvės" laikotarpį... apie "inovacijas, struktūrizacijas, optimizacijas, investicijas žmonių gerovei", kalbėti neverta..., nebent gerovę "kuriantiems darbo vietas", "išsilavinusiems", "žinovams ir ekspertams", na dar "nemiegantiems ir įniciatyviems"... 😇

Baudejas

Įdomu kaip Sodra uždirba pelną? Ką jie veikia?skaičiuoja svetimus pinigus ir užtai jų pelnas kažkoks ale auga? Vagių šaika.Pagasdinsim ir suneš visi psd pinigus 🥶 kaip berods Sinkevičius pasakė.Be sutarties be jokių garantijų žmones ale draudžiat🥶 ir pensijas ale kaupiat -nh trūksta žodžių apie šita org.... banditų.

As

Visa gyvenima kaupiau tuos privaciuos fonduos o isejus i pensija tegaunu 25 eurus kas menesi.Vory v zakone.Juk pagavo ta,kuris pralose 40 milijonu ir nutilo-kodel?

Vytas

Įstatymiškai įteisinta vagių gauja, viena ranka ale didina išmokas kelis % o didindami PVM us atima trigubai kur girdėta ? Dabar mat svarsto pensijas apmokesdint tai ar nereikia jiems šlubo vokiečio. O su antra pakopa iš nėra žodžių, per praeitus metus nuskaičiavo beveik 3 tūks eurų nuo kaupiamos pensijos teisinasi blogai investavom, aš ne tam patikėjau savo pinigus kad į kairę ir dešinę ir į kazino, o ir gražinti nenori nors konstitucinis pripažino privalo grąžinti tai jie ieško kabliukų kaip negrąžinti... trūksta žodžių kur gyvenam

Andrejus

Prieš maždaug 5 metus grąžino 10 dalį pensijos, t.y. 54 ar 56 eurus, kurią pasisavino 2009metais. Kada grąžins likusius pinigus nėra aišku, nes pagal įstatymo nustatyta tvarka nėra konkrečios datos. Tik daugiau galėjau nupirkti maisto produktų 2009m už 54 eurus, nei 2019. Dabar kai grąžins 54 eurus 2029m, įdomu ką aš galėsiu nupirkti?

Aris

Antra pakota totali nesamonė.
Prieš tris metus išėjau į pensiją.
Iš antros pakopos gaunu 50 eu.
Galėjau nusipirmti sakysim 50 litrų pieno. Dabar tik 37 litrai pieno (su akcija). Ką nusipirksiu uz 50 eu po 10 metų, dangtelį nuo pieno pakuotės.
O pati pensija indeksuojasi.
Tie 50 eu pensijoje dabar butu pavirtę į 85-90 euru.
Kas paaiškins antros pakopos kaupimo logiką?

Birutė

Kada bus grąžintos nusavintos tremties pensijos ?
Prieš keletą metų grąžino tik 27 eurus,o kur likusieji 270 eurų?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas