„Swedbank“ klientams pristatomos fantastiškos naujienos: ši galimybė leis pasinaudoti paslaugomis žymiai greičiau ir patogiau

Pranešimas spaudai

2024-06-25, 14:54

2 komentarai (-ų)

„Swedbank“ bankomatuose pradedamas diegti naujas funkcionalumas leis pinigines operacijas atlikti greičiau ir patogiau – neįdėjus kortelės, taip pat su turimais išmaniaisiais įrenginiais.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
„Swedbank“ klientams pristatomos fantastiškos naujienos: ši galimybė leis pasinaudoti paslaugomis žymiai greičiau ir patogiau

Operacijų saugumą užtikrins tai, kad, pridėję kortelę prie bankomato, klientai ir toliau turės įvesti kortelės PIN kodą. Funkcionalumas bankomatų tinkle bus diegiamas palaipsniui, o klientus apie šio funkcionalumą veikimą bankomate informuos žalios spalvos kortelių skaitytuvo ikonėlė ir užsklanda ekrane.

„Daugelis šalies gyventojų jau įprato ir pamėgo bekontakčio atsiskaitymo kortele būdą prekybos ir paslaugų vietose – jie šiuo metu sudaro apie 74 proc. visų atsiskaitymų ir apie 57 proc. apyvartos. Tikimės, kad nauja funkcija leis dar patogiau atlikti operacijas ir bankomatuose. Ši naujovė dar daugiau patogumo suteiks ir tiems klientams, kurie savo kortelę yra susieję su telefonu ar kitu išmaniuoju įrenginiu ir fizinę kortelę ne visuomet su savimi nešiojasi“, – sako „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Klientams, kurie naudos įprastą mokėjimo kortelę, „Swedbank“ bankomatuose įdiegta nauja bekontaktė funkcija leis išimti lėšas, jas įmokėti į sąskaitą ir patikrinti sąskaitos likutį fiziškai neįdėjus mokėjimo kortelės į bankomatą – užteks ją priliesti prie specialaus laukelio su žalia bekontakčio nuskaitymo piktograma, kurį bus galima rasti šalia klaviatūros.

Pasinaudoti bekontakčiu identifikavimo būdu bankomate bus galima ir naudojant e. piniginę, esančią telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje. Su išmaniuoju įrenginiu iš bankomato bus galima tik išimti pinigų bei pasitikrinti sąskaitos likutį.

Nauja bekontakčio identifikavimo funkcija „Swedbank“ bankomatuose bus diegiama palaipsniui. Planuojama, kad bekontaktes operacijas iki 2024 m. pabaigos bus galima atlikti 9 iš 10-ies „Swedbank“ tinklo bankomatų, o 2025 m. visi „Swedbank“ bankomatai turės šį funkcionalumą.

Kortelės identifikavimas bekontakčiu būdu nekeičia konkrečiai kortelei galiojančių įkainių ir limitų.

Šiuo metu „Swedbank“ visoje šalyje turi daugiau kaip 400 bankomatų, iš kurių pusę sudaro bankomatai, išduodantys pinigus, o kitą pusę universalūs bankomatai, galintys ir išduoti, ir priimti pinigus. Per vieną dieną „Swedbank“ bankomatuose atliekama daugiau kaip 87 tūkst. operacijų, o dažniausiai klientai išima arba įmoka grynuosius pinigus bei tikrinasi sąskaitos likutį.

Naujasis funkcionalumas neturės jokios įtakos klientams, kurie įpratę ir nori bankomatu naudotis įdėdami mokėjimo kortelę į bankomatą: įdėjus kortelę ir toliau bus galima išimti ir įmokėti pinigus, pasikeisti kortelės PIN kodą, peržiūrėti banko sąskaitos likutį ar gauti paskutinių 5 operacijų išrašą.

Be to, nuo šių metų pradžios bankomatuose taip pat galima aktyvuoti atnaujintą debeto kortelę – tai papildomas patogumas klientams, kurie rečiau naudojasi internetine bankininkyste.

Perspėjimas dėl ženkliai išaugusio sukčių aktyvumo

Lietuvoje vis dažniau susiduriama su įvairiausiais sukčiais, kurie siekia pasisavinti ne tik jūsų duomenis, bet ir bando gauti prieigą prie jūsų banko sąskaitų. Pavykus tai padaryti – galite turėti didžiulių finansinių nuostolių.

Sukčiai nuolat ieško naujų būdų, kaip išvilioti norimą informaciją iš savo aukų. Kai kuriais atvejais naudojamos net ir itin sudėtingos sukčiavimo schemos, į kurias įpainiojami iškart bent keli gyventojai. Iš vieno asmens pirmiausia išviliojami interneto banko prisijungimo duomenys, po to – mokėjimo kortelė.

Tačiau Lietuvos gyventojai dažnai susiduria ir su daug paprastesnėmis sukčių gudrybėmis, kurios vis dar yra pakankamai efektyvios. „Swedbank“ ekspertai pažymi, kad tarp tokių metodų yra bandymai prisidengti žinomų prekės ženklų ar bankų vardu, siūlymai investuoti, netikri laimėjimai ir pan.

Apgavystėms sukčiai pasitelkia tam tikras technikas. Viena jų – psichologinė manipuliacija. Bendraudami su Jumis, sukčiai pasitelkia įvairias manipuliavimo technikas: jie jus giria, bara, skubina, spaudžia priimti sprendimą.

T. y., stengiasi Jus išmušti iš vėžių ir supainioti, kad atliktumėte sau nenaudingus veiksmus arba skubiai veikti nekreipiant dėmesio į saugumo rekomendacijas.

Verta pastebėti ir tai, jog sukčiai meistriškai moka įtraukti aukas į savo vykdomas apgaulės schemas. Jie gali mėginti „užkalbėti dantį“, užversti Jus dideliu kiekiu informacijos, gąsdinti pasekmėmis ar pabrėžti Jūsų žinių trūkumą. Tokiu atveju svarbiausia yra nepasiduoti emocijoms ir reaguoti šaltai.

2 komentarų

Egis

O kas čia tokio fantastiško, gal kas paaiškins? Pavadinimas straipsnio tik skambus. Galvojau maestro korteles vėl išdavinės, nes mastercard ne visur ima. Net Vokietijos ne visi pašto filialai ima, kolonėlės ne visos. Užsipili kuro, palieki kokį dokumentą ir leki ieškot bankomato. Išgrynini, o paskui tau bankas nuskaičiuoja. Va čia tai tikrai fantastika🤭😂

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas