Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Ekspertai perspėja: dalintis atostogų nuotraukomis yra nesaugu

Ekspertai perspėja: dalintis atostogų nuotraukomis yra nesaugu

Pranešimas spaudai

2021-07-14, 10:55

Internetinio saugumo ekspertai įspėja, kad dalydamiesi atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose vartotojai rizikuoja savo namų saugumu. Vagys įsilaužia į tuščius keliautojų būstus, kuomet per socialines medijas įsitikina, jog nieko nėra namie.

Naujausi tyrimai rodo, jog per 2021 metus bus padaryta apie 1.4 trilijonų nuotraukų. Atostogų nuotraukos neretai teikia daug džiaugsmo, padeda keliautojams ilgiau pasimėgauti momentu ir įamžinti neįkainojamas akimirkas. Tačiau šias nuotraukas internetinėje erdvėje stebi ne tik šeima ar draugai, bet ir vagys.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Visiems pažįstama situacija: gulint paplūdimyje, kur nors toli nuo namų bei rūpesčių, kyla ranka nufotografuoti jūros vaizdą, kokteilį arba savo įdegį ir pasidalyti vaizdu su sekėjais „Instagram“ arba „Facebook“ paskyroje. Šis linksmas užsiėmimas kelia ne tik pavydo jausmą jūsų sekėjams, bet ir atskleidžia nemažai informacijos, kuri gali būti naudinga nusikaltėliams.

ThinkstockPhotos-504707404_2021-04-12-085703

„Socialiniame tinkle „Facebook“ kasdien yra pasidalijama 350 milijonų nuotraukų. 95 milijonai nuotraukų kiekvieną dieną atsiranda ir „Instagram“, kuriame yra „Stories“ funkcija, dažniausiai naudojama tiesioginiam transliavimui. Negalvodami apie savo privatumo išsaugojimą, pavyzdžiui, atskleisdami savo lokaciją ir ateities planus, mes rizikuojame savo pačių ir savo namų gerove. Deja, internetas yra pilnas nedorų žmonių, kurie gali jus stebėti ir panaudoti tai, ką atskleidžiate, savo tikslams, kol jūs atostogaujate,“ – sako NordVPN kibernetinio saugumo ekspertė Justina Tamulevičiūtė.

Žemiau ekspertė pateikia rekomendacijas tiems, kas nenori, jog jų atostogų prisiminimai būtų aptemdyti nelauktų svečių apsilankymo.

  1. Atostogų nuotraukomis dalykitės tik grįžę namo. Susilaikykite nuo įspūdžių dalijimosi kelionės metu. Sekėjai neturėtų žinoti, jog jūsų namai yra tušti.

  2. Pasitikrinkite savo socialinių tinklų privatumo nustatymus. Įsitikinkite, kad jūsų turinį mato tik jūsų draugai ir sekėjai. Galite pasirinkti, jog nepažįstami žmonės negalėtų jūsų sekti ar kviesti į draugus. Mažesnis sekėjų skaičius leis jaustis saugiau.

  3. Neviešinkite asmeninės informacijos socialiniuose tinkluose. Savo paskyroje nurodykite tik būtiną informaciją, neskelbkite namų adreso, telefono numerio ir kitų asmeninių detalių. Atidžiai atrinkite turinį, kurį skelbiate internete ir neleiskite „Facebook“ ar „Instagram“ programėlėms atskleisti jūsų buvimo vietos esamuoju laiku. Niekada nesidalykite savo paso nuotrauka, lėktuvo bilietais ar kitais dokumentais su jūsų asmenine informacija.

  4. Užslėpkite savo buvimo vietą. Naudokite VPN, kad išlaikytumėte savo lokaciją paslaptyje. VPN (virtualus privatus tinklas) šifruoja visą internetu siunčiamų duomenų srautą, taip efektyviai apsaugodamas jūsų asmeninę informaciją nuo pašalinių asmenų bandymų ja pasinaudoti.

  5. Venkite viešojo belaidžio interneto kelionėse. Nemokamas belaidis internetas, siūlomas kavinėse, viešbučiuose ir oro uostuose, dažnai būna neapsaugotas, todėl programišiai gali pasinaudoti saugumo spragomis ir bandyti įsilaužti į jūsų įrenginius. Jie taip pat gali įrengti savo pačių nemokamą interneto ryšį viešoje vietoje ir nuskaityti visų prisijungusiųjų perduodamus duomenis. Jei dažnai keliaujate ir jums tenka naudotis viešais belaidžiais interneto tinklais, pasirūpinkite savo duomenų apsauga su VPN programėle.

Pasaulyje, kuriame žmonės dalijasi kiekviena savo gyvenimo akimirka, svarbu išlikti budriems ir atsakingiems. Nesidalykite savo lokacija ir asmeniniais duomenimis, leiskite matyti savo turinį tik žmonėms, kuriais pasitikite ir tik tada, kai tai yra saugu. Šie paprasti principai padės jums ramiau ilsėtis ir apsaugoti savo namus nuo nekviestų svečių.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas