Internetas

Kremliaus beprotybei nėra jokių ribų: puikios žinomos technologijų bendrovės sulaukė baudų, priežastys gali sukelti juoką

Liepos mėn. naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad „Reddit“ pirmą kartą istorijoje gavo baudą iš Rusijos po to, kai nepašalino turinio, kuris, pasak Maskvos, diskredituoja Rusijos kariuomenę.

Kremliaus beprotybei nėra jokių ribų: puikios žinomos technologijų bendrovės sulaukė baudų, priežastys gali sukelti juoką

Už tai, kad „Reddit“ nepašalino „sąmoningai melagingos informacijos“ apie Sovietų Sąjungos veiksmus Antrojo pasaulinio karo metais, turinio, diskredituojančio Rusijos Federacijos ginkluotąsias pajėgas, ir kitos „ekstremistinės informacijos“, jai buvo grasinama skirti 4 mln. rublių, kas yra maždaug 40 243 eurai, baudą, rašo „Reuters“. Ši bauda buvo paskirta, tačiau 2 mln. rublių, maždaug 18 670 eurų, tai yra perpus mažesnė už maksimalią sumą.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Reddit“ nėra vienintelė technologijų bendrovė, kurią šį mėnesį nubaudė Rusija. Kompanijos „Apple“ ir „Wikipedia“ taip pat buvo apkaltintos už vadinamųjų melagingų naujienų neištrynimą. „Apple“ atveju tai buvo susiję su „Apple Podcasts“ medžiaga, kuria, pasak Rusijos žiniasklaidos priežiūros institucijos „Roskomnadzor“, buvo siekiama destabilizuoti politinę padėtį šalyje.

Už neveikimą „Apple“ buvo nubausta 400 000 rublių, t. y. maždaug 3 737 eurų, bauda.

Nors „Reddit“ ir „Apple“ buvo pirmosios kompanijos, kurioms baudas skyrė Rusija, „Wikipedia“ savininkui „Wikimedia Foundation“ skirta 3 mln. rublių (apie 28 036 eurai) bauda buvo naujausia iš daugelio. Balandžio mėn. organizacija buvo nubausta jau septintą kartą už tai, kad nepašalino „uždrausto“ turinio, susijusio su Rusijos kariuomene, rašo „Politico“. Fondas teigė, kad Maskvos teismui pateikė du aktyvius skundus dėl baudų, susijusių su turiniu apie karą Ukrainoje.

Praėjus kelioms dienoms po invazijos į Ukrainą, Rusija priėmė įstatymą, kuriuo uždraudė skleisti „netikras“ naujienas apie tai, kas, kaip ji jau seniai teigia, yra „speciali karinė operacija“, skirta „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“ Ukrainą, apsaugant rusakalbius. Už šio įstatymo pažeidimą nuteistiesiems gresia iki 15 metų kalėjimo. Taip pat gali būti skiriamos baudos platformoms, kurios nepašalina turinio.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas