Neįvykęs pirkimas ir paliktas pilnas pirkinių krepšelis – elektroninių parduotuvių kasdienybė: ekspertas įvardijo, kodėl kone trečdalis klientų apsigalvoja ir neperka norimų prekių

Pranešimas spaudai

2024-06-08, 07:54

0 komentarų

Neįvykęs pirkimas ir paliktas pilnas pirkinių krepšelis – elektroninių parduotuvių kasdienybė. Elektroninės prekybos ekspertų teigimu, neapmokėtą pirkinių krepšelį palieka beveik trečdalis klientų, o tokį pirkėjo elgesį gali paskatinti pernelyg sudėtingas arba per ilgai trunkantis apmokėjimo procesas.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
Neįvykęs pirkimas ir paliktas pilnas pirkinių krepšelis – elektroninių parduotuvių kasdienybė: ekspertas įvardijo, kodėl kone trečdalis klientų apsigalvoja ir neperka norimų prekių

Augant elektroninės prekybos apimtims ir didėjant konkurencijai, vis daugiau prekybininkų susiduria su iššūkiu užtikrinti sklandžią apsipirkimo patirtį ir sumažinti neįvykusių pardavimų skaičių. Pasak „Citadele“ banko mokėjimų sprendimo „Klix“ plėtros vadovo Andriaus Bolšaičio, tokį pirkėjo elgesį gali nulemti įvairios priežastys.

Pavyzdžiui, netikėti papildomi mokesčiai, kurie parodomi tik atsiskaitymo lange, komplikuotas atsiskaitymo procesas, kai pirkėjas privalo susikurti paskyrą ar atlikti pernelyg daug mokėjimą patvirtinančių veiksmų.

„Išaugus elektroninių parduotuvių skaičiui, pirkėjas ne tik gali palyginti tos pačios prekės kainas, pristatymo terminus skirtingose parduotuvėse, bet net ir nuėjęs iki apmokėjimo lango, palikti krepšelį dėl per sudėtingo proceso ar nerasto įprasto atsiskaitymo būdo, ir pasirinkti kitą tiekėją. Todėl elektroninės komercijos įmonės vis didesnį dėmesį šalia prekių asortimento ar svetainės dizaino skiria ir atsiskaitymo patogumui ir įvairovei“, – teigia Andrius Bolšaitis.

Internetinės parduotuvės „RDE.lt“ projektų vadovo Bogdano Nesterenko teigimu, pasirinkus tinkamą atsiskaitymo sistemą, reikšmingai sumažėjo užsakymo nebaigusių pirkėjų dalis.

„Elektroninėje prekyboje svarbu, kad atsiskaitymo procesas būtų patogus ir greitas. Į savo elektroninę parduotuvę įdiegę „Klix“ mokėjimo sistemą, pastebėjome, kad krepšelį paliekančių pirkėjų dalis stipriai sumažėjo. Kita vertus, sklandumo reikia ir pirkėjams, ir prekybininkams. Rinkdamiesi šią sistemą, daug dėmesio skyrėme ne tik patraukliai kainodarai, bet ir klientų aptarnavimui“, – patirtimi dalijasi B. Nesterenko.

Jis atkreipia dėmesį ir į didėjantį poreikį atsiskaityti dalimis. Tam elektroninė parduotuvė turi įsidiegusi „Klix Mokėjimas dalimis“ paslaugą, kurią jau spėjo įvertinti pirkėjai.

„Nuo 2022 m., kai buvo fiksuojama rekordinė infliacija, o Europos Centrinis Bankas stipriai pakėlė palūkanas, sumažėjo gyventojų perkamoji galia. Todėl siekdami turėti daugiau santaupų arba išskaidyti įmokas į kelis mėnesius ir taip sumažinti išlaidas, žmonės pradėjo noriau rinktis atsiskaitymo dalimis galimybę. Tai, kad naudojantis „Klix“ sprendimu pirkėjui nereikia pildyti paraiškų ir kelias dienas laukti atsakymo, o viskas sutvarkoma automatiškai per kelias minutes atsiskaitymo lange, taip pat stipriai prisideda prie pardavimų apimčių augimo“, – sako B. Nesterenko.

Anot jo, šis efektas ypač atsispindi, kai mokėjimo dalimis galimybė aktyviau komunikuojama elektroninėje parduotuvėje arba taikomas specialus pasiūlymas ir įsigyti prekę lizingu klientai gali be pabrangimo.

Pasak „Klix“ plėtros vadovo Andriaus Bolšaičio, „pirk dabar, mokėk vėliau“ atsiskaitymo modelis naudingas visiems: klientai gauna lankstumo, kurio trokšta, o pardavėjai mato didesnę vidutinę užsakymo sumą ir didesnį klientų pasitenkinimą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas