Internetas

Nustatyta vidutinė slaptažodžio nulaužimo trukmė - kai kurie skaičiai gali šokiruoti

Nustatyta vidutinė slaptažodžio nulaužimo trukmė - kai kurie skaičiai gali šokiruoti

IT bendrovės „Hive Systems“ ekspertai surinko įdomių statistinių duomenų apie šiuolaikinių įsilaužėlių darbo greitį. Paaiškėjo, kad daugelio tarnybų rekomenduojami aštuonių skaitmenų slaptažodžiai visai nėra panacėja nuo įsilaužimo, todėl juos sudarydami vartotojai turėtų atsižvelgti į keletą rekomendacijų.

Ekspertai savo ataskaitoje teigia, kad kuriant slaptažodį svarbu ne tik jo ilgis, bet ir sudėtingumas (skaičių, skirtingų registrų raidžių ir specialiųjų simbolių derinys). Pavyzdžiui, pasitelkę šiuolaikinius perrinkimo būdus, įsilaužėliai 11 skaičių kombinaciją įveiks beveik akimirksniu, o iš tiek pat mažųjų raidžių – per porą valandų. Bet kai prie jų pridedamos didžiosios raidės, brutalios jėgos (bruteforce’o) veikimo laikas pailgės iki 5 mėnesių, o kartu su skaičiais – iki trejų metų.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Sprendžiant iš paskelbtos lentelės, bene geriausias pasirinkimas svarbiai informacijai apsaugoti yra 12 skaitmenų slaptažodis, sudarytas iš skirtingų registrų skaičių ir raidžių. Norint nulaužti tokį derinį, patikrinti visus galimus variantus šiuolaikiniam kompiuteriui prireiks maždaug 200 metų. Tuo tarpu jei apsidrausite naudodami 18 skaitmenų kombinaciją su specialiaisiais simboliais, parinkimo laikas taps tiesiog astronominis – 438 trilijonai metų.

Pažymėtina, kad šie skaičiai pateikti neatsižvelgiant į kompiuterių skaičiavimo galios augimo korekciją. Pavyzdžiui, prieš dvejus metus panašios užduotys įsilaužėliams užtrukdavo ilgiau – tas pats 11 mažųjų ir didžiųjų raidžių rinkinys 2020 m. atsilaikydavo trejus metus, o ne penkis mėnesius.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas